MEB 30 Bin Tablet Daha Dağıtacak! Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?


86
838 Paylaşım, 86 points

Corona virüs vakalarının artmasıyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı yüze eğitime tekrar ara verilmesi kararı aldı. Bu kararın ardından uzaktan eğitim için tablet ihtiyacı olan öğrencilere yönelik ücretsiz tablet dağıtım kararı alındı. Bu yazımızda MEB 30 Bin Tablet Daha Dağıtacak! Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs Mart ayından bu yana etkili olmaya devam ediyor. Geçen dönem uzaktan eğitim kararının ardından Eylül ayı içerisinde belirli kademelerde tekrar yüz yüze eğitim başladı. Ancak vaka sayılarının her geçen gün artması karşısında bilim kurulu kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm kademeler tekrar uzaktan eğitime çevrildi.MEB 30 BİN TABLET DAHA DAĞITACAK!

Uzaktan eğitim kararının alınmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim için tablet ihtiyacı olan çocuklara yönelik olarak tablet dağıtımına başlanacağını açıkladı. İhtiyaç kapsamında ilk etapta 30 bin öğrenciye ücretsiz olarak tablet dağıtılacak.

Uzaktan eğitim döneminin başından bu yana 60 bin tablet dağıtımı yapan Milli Eğitim Bakanlığı, yeniden alınan uzaktan eğitim kararının ardından ihtiyaç sahibi öğrencilere 30 bin tablet daha dağıtılacağını açıkladı.

MEB 30 BİN TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek 30 bin tabletten birisine sahip olmak isteyen ihtiyaç sahibi öğrencilerin öncelikle başvuruda bulunup bulunmaması sorusu velilerin akıllarını kurcalayan konuların başında geliyor. Uzaktan eğitim için oldukça önemli olan tabletlerden birisine sahip olmak için nasıl başvuru yapılacağı sorusu özellikle son dönemde sıklıkla soruluyor.

MEB 30 Bin Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vermek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü ihtiyaç sahibi öğrencilerin başvuruda bulunması gereken bir merci bulunmuyor. Milli Eğitim Bakanlığı, tablet dağıtımı konusunda herhangi bir başvuruda bulunması gerekmiyor. Bakanlık ihtiyaç sahibi aileleri otomatik olarak belirleyerek tablet ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, tablet dağıtımı konusunda öğrencilerin eğitim çağındaki kardeş sayısı, gelir düzeyi, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi bilgilere dikkat ederek dağıtım sıralamasını belirleyecek.

MEB 500 BİN TABLET DAĞITIMINI YIL SONUNA KADAR TAMAMLAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin tablet dağıtımını kısa sürede içerisinde başlayacak. Tablet ihtiyacı olan öğrencilerin yüz yüze eğitim sürecinde sıkıntı yaşamaması adına atılan bu adım kapsamında 30 bin tablet dağıtımının en çabuk şekilde tamamlanması amaçlanıyor.

30 bin tablet dağıtımının dışında tüm ihtiyaç sahibi öğrencilere toplamda 500 bin tablet dağıtımı gerçekleştirilecek. Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtımı yapılacak olan 500 bin tabletin bu yıl sonuna kadar tüm ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmasını sağlayacaklarını belirtti.

UZAKTAN EĞİTİM NE KADAR DEVAM EDECEK?

Uzaktan eğitim süreci ilk ara tatilin ardından hemen açıklandı. Vaka sayılarının çok fazla artış göstermesi nedeniyle alınan bu karar kapsamında öğrenciler yine uzaktan eğitim yapmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitim sürecinin Aralık ayı sonuna kadar devam edeceğini açıkladı.

Belirlenen sürenin sonunda bilim kurulunun yapacağı yeni değerlendirme ile okulların yeniden yüz yüze eğitime başlayıp başlamayacağına karar verilecek. Okulların tekrar yüz yüze eğitime başlamaması durumunda 4 Ocak tarihinden itibaren öğrenciler belirli sayılarda olmak kaydı ile sınavlara alınacak. Bu dönem öğrencilerin sadece tek sınav olması, ikinci notun ise uzaktan eğitim performansına göre verilmesi bekleniyor.

Öğretmenler ilk sınav notları ile birlikte bir performans notunu karnelere girerek öğrencilerin durumlarını belirleyecek. Performans notu ise EBA kullanımı, canlı derse katılım oranı ve proje ödevleri göz önünde bulundurularak belirlenecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

86
838 Paylaşım, 86 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
88
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
101
Helal Olsun!
lol lol
124
lol
Aşk Aşk
111
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
90
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
50
Kazandım!
Pinar

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir