Market Alışverişi Daha Hesaplı Hale Nasıl Getirilir?


71
694 Paylaşım, 71 points

Market alışverişi her zaman masraflı olur. Markete giden kişiler ihtiyaçlarının dışında birçok ürün de aldığı için yüklü bir ödeme yapmak zorunda kalabilirler. Bu nedenle market alışverişi birçok kişi için korkutucu olabilir. Market alışverişini hesaplı hale getirmek sanıldığından daha kolaydır. Bu yazımızda Market Alışverişi Daha Hesaplı Hale Nasıl Getirilir sorusuna cevap vereceğiz.

Market alışverişi, bazı püf noktalarına dikkat edildiği zaman oldukça hesaplı hale gelecektir. Market alışverişini hesaplı hale getirmenin yolu biraz daha dikkatli davranmaktan geçmektedir. Kişi, doğru tüyolarla alışverişe çıktığı zaman çok daha hesaplı alışveriş yapabilir.MARKET ALIŞVERİŞİ DAHA HESAPLI HALE NASIL GETİRİLİR?

Market Alışverişi Daha Hesaplı Hale Nasıl Getirilir sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

  • Alışveriş listesi hazırlamak
  • Tok karna alışverişe çıkmak
  • Marka ürünler yerine market ürünleri tercih etmek
  • İndirimleri takip etmek
  • Market kartı kullanmak
  • Temizlik ürünlerinde büyük boyu tercih etmek

MARKET ALIŞVERİŞİNİ DAHA HESAPLI HALE GETİRMEK İÇİN ALIŞVERİŞ LİSTESİ HAZIRLAMAK

Market alışverişini daha hesaplı hale getirmek için alışveriş listesi hazırlamak, yapılacak ilk adım olacaktır. Alışveriş yapan bir kişi, öncelikle bir liste hazırlamalıdır. Listede gereksiz ürünlere yer vermemek ve sadece listede yazılı ürünleri satın almak, gereksiz ürünlerin alınmasına engel olacaktır.

MARKET ALIŞVERİŞİNİ DAHA HESAPLI HALE GETİRMEK İÇİN TOK KARNA ALIŞVERİŞE ÇIKMAK

Market alışverişini daha hesaplı hale getirmek için tok karna alışverişe çıkmak oldukça akıllı olacaktır. Aç karna alışverişe çıkan bir kişi, açlıktan kaynaklı gördüğü her ürünü almak ister. Bu durumda istenilenden daha fazla alışveriş yapılmış olur. Market alışverişini hesaplı hale getirmek için mutlaka tok karna alışverişe çıkmak gerekir. Böylece gereksiz harcama yapılmamış olur.

MARKET ALIŞVERİŞİNİ DAHA HESAPLI HALE GETİRMEK İÇİN MARKA ÜRÜNLER YERİNE MARKET ÜRÜNLERİNİ TERCİH ETMEK

Market alışverişini daha hesaplı hale getirmek için marka ürünler yerine market ürünlerini tercih etmek gerekir. Pahalı ürün her zaman daha kalitelidir algısı oldukça yanlış bir düşüncedir. Bu mantıkla hareket eden kişiler sırf marka olduğu için aynı kalitedeki ürünlere çok daha fazla ödeme yaparlar. Günümüzde market ürünleri de en az marka ürünler kadar kaliteli hazırlanmaktadır. Ancak fiyat olarak çok daha uyguna alınabilir. Tasarruf için market ürünleri tercih edilmelidir.

MARKET ALIŞVERİŞİNİ DAHA HESAPLI HALE GETİRMEK İÇİN İNDİRİMLERİ TAKİP ETMEK

Market alışverişini daha hesaplı hale getirmek için indirimleri tercih etmek gerekir. Günümüzde birçok market belirli günleri “Halk Günü” olarak belirler ve bu günde birçok üründe indirim yapar. Tasarruflu alışveriş yapmak isteyen kişi, halk günlerini ve market indirimlerini takip ederek çok daha hesaplı alışveriş yapma şansına sahip olacaktır.

MARKET ALIŞVERİŞİNİ DAHA HESAPLI HALE GETİRMEK İÇİN MARKET KARTI KULLANMAK

Market alışverişini daha hesaplı hale getirmek için market kartı kullanmak doğru olacaktır. Marketler, kendi isimleri ile hazırladıkları market kartlarına ekstra indirimler sunar. Oldukça uygun fiyatlara satılan market kartlarını market kasalarından almak mümkündür. Market kartları kullanılarak yapılan ödemelerde çok daha uygun alışveriş yapmak ve beraberinde puan kazanmak mümkündür.

MARKET ALIŞVERİŞİNİ DAHA HESAPLI HALE GETİRMEK İÇİN TEMİZLİK ÜRÜNLERİNDE BÜYÜK BOYU TERCİH ETMEK

Market alışverişini daha hesaplı hale getirmek için temizlik ürünlerinde büyük boyu tercih etmek gerekir. Sıvı sabun ve deterjan gibi ürünlerin büyük boyları her zaman daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Birim fiyat üzerinden kıyaslama yapılarak uygun fiyata gelen temizlik ürünlerinin büyük boyları tercih edilmelidir. Böylece çok daha uygun fiyata daha fazla ürün sarın almak mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir