Markanızı Büyütebileceğiniz En Popüler 10 Sosyal Medya Platformu


84
824 Paylaşım, 84 points

Bir markayı büyütmenin en kolay yolu günümüzde sosyal medyadır. Milyarlarca kişinin kullandığı ve hemen her türlü paylaşımın yapıldığı sosyal medya üzerinden markanın imajını kurmak ve kısa sürede geniş bir hedef kitleye erişebilmek mümkündür. Bu yazımızda Markanızı Büyütebileceğiniz En Popüler 10 Sosyal Medya Platformu hakkında bilgi vereceğiz.

İşletme sahiplerinin ve yeni girişimcilerin işlerini büyütmek ve tanınan bir marka sahibi olmak için kullanabilecekleri en akıllıca ve ücretsiz yol elbette ki sosyal medyadır. Sosyal medya üzerinden kısa sürede marka büyütmek ve adını duyurmak mümkün olmaktadır. İşletme sahipleri bu anlamda bazı sosyal medya platformlarını özellikle tercih etmektedir.MARKANIZI BÜYÜTEBİLECEĞİNİZ EN POPÜLER 10 SOSYAL MEDYA PLATFORMU HANGİLERİDİR?

Markanızı Büyütebileceğiniz En Popüler 10 Sosyal Medya Platformu şu şekilde sıralanır;

  • Facebook – 2,23 milyar aylık aktif kullanıcı
  • Youtube – 1,9 milyar aylık aktif kullanıcı
  • Whatsapp – 1,5 milyar aylık aktif kullanıcı
  • Messenger – 1,3 milyar aylık aktif kullanıcı
  • WeChat – 1,06 milyar aylık aktif kullanıcı
  • Instagram – 1 milyar aylık aktif kullanıcı
  • QQ – 861 milyon aylık aktif kullanıcı
  • Tumblr – 642 milyon aylık aktif kullanıcı
  • Qzone – 632 milyon aylık aktif kullanıcı
  • Tik Tok – 500 milyon aylık aktif kullanıcı

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN FACEBOOK NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için Facebook kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir. Her ay ortalama 2 milyar aktif kullanıcısı bulunan Facebook, marka konusunda yararlanılabilecek en doğru sosyal medya platformlarının başında gelmektedir. Çevrim içi satış yapma özelliğine de sahip olan Facebook üzerinden ister ücretsiz ister ücretli reklam yolunu kullanarak markayı büyütmek mümkün olacaktır.

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN YOUTUBE NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için Youtube kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir.  Her ay milyarlarca insanın kullandığı ve saatlerini geçirdiği Youtube üzerinden bir kanal açarak dikkat çekmek mümkündür. Youtube, Facebook sonrası en büyük ikinci sosyal paylaşım platformu olmasının yanı sıra Google ‘dan sonraki en büyük ikinci arama motoru olma özelliğine de sahiptir. Bu platform üzerinden bir kanal açarak ürün tanıtımı yapmak, kısa sürede dikkat çekecek ve markanın büyümesini sağlayacaktır.

MARKAYI BÜYÜTMEK ÇİN WHATSAPP NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için whatsapp kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir.  180’ den fazla ülkede kullanılan Whatsapp, en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Son dönemde işletmelerin müşterileri ile iletişim kurma yöntemi haline de gelen Whatsapp üzerinden markayı kısa sürede büyütmek mümkündür. Sosyal medya platformları üzerinden yapılan reklam ardından müşteriler ile Whatsapp üzerinden iletişime geçmek, kısa sürede markanın duyulmasını sağlayacaktır.

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN MESSENGER NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için Messenger kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir.  Facebook’ un anlık mesajlaşma uygulaması olan Messenger, günümüzde Facebook’ tan bağımsız bir uygulama haline gelmeyi başarmıştır. İşletmelerin sıklıkla reklam verdiği bu platform üzerinden listede bulunan herkesle sohbet oluşturmak, kampanya haberi göndermek ve daha birçok işlem kolaylıkla yapılabilmektedir.

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN WECHAT NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için WeChat kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir. WeChat, aynı Whatsapp ve Messenger gibi anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanılmaktadır. Mesajlaşma ve aramanın yanı sıra özellikle çevrim içi alışveriş, çevrim dışı ödeme, para transferi, rezervasyon ve taksitli ödeme gibi fırsatlar da sunan bu platform üzerinden kısa sürede markayı büyütmek mümkün olacaktır.

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN INSTAGRAM NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için Instagram kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir. Facebook sonrası en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram, markaların kendilerini büyütmek için en çok kullandıkları platformlardan birisidir. Markaların ürünlerini tanıtmak için sayfa açmayı sıklıkla tercih ettikleri Instagram, markayı büyütme konusunda da oldukça tercih edilmektedir.

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN QQ NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için QQ kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir. Özellikle genç nesil tarafından sıklıkla kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan QQ, online alışveriş konusunda da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle markasını büyütmek isteyen birçok kişi QQ üzerinden satış yapmayı tercih etmektedir.

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN TUMBLR NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için Tumblr kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir.  Tumblr, en çok paylaşım yapılan sosyal ağ sitelerinden birisidir. Gün içerinde birçok paylaşımın yapıldığı bu site, markaların da adresleri arasında yer almaktadır. Tumblr üzerinden marka büyütmek ve satış yapmak hem çok kolay hem de kısa sürede yapılacaktır.

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN QZONE NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için Qzone kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir.  Gençlerin sıklıkla kullandıkları sosyal paylaşım platformu olan Qzone, markaların da dikkatini çeken alanlardan birisidir. Markasını tanıtmak ya da büyütmek isteyenler, bu platform üzerinden ürün tanıtımı yapabilirler.

MARKAYI BÜYÜTMEK İÇİN TİK TOK NASIL KULLANILIR?

Markayı büyütmek için Tik Tok kullanmak, en doğru adımlardan birisi olarak gösterilebilir.  Tik Tok son dönemde özellikle gençlerin sıklıkla kullandıkları video ağlarından birisidir. Sosyal medya platformlarından sonra en çok kullanılan uygulamalardan birisidir. Markayı büyütmek için doğru seçeneklerden birisi olan Tik Tok üzerinden 60 saniyelik kısa video çekimi yaparak ürün tanıtmak ve markayı büyütmek mümkün olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

84
824 Paylaşım, 84 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir