Maden Suyu Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?


62
604 Paylaşım, 62 points

Maden suyu sağlık açısından oldukça faydalı içeceklerden birisidir. Maden suyu organların sağlığı kadar cilt sağlığı için de tercih edilmektedir. Güzellik minerali olarak da isimlendirilen maden suyu, özellikle kadınlar tarafından sıklıkla kullanılır. Bu yazımızda Maden Suyu Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır sorusuna cevap vereceğiz.

Maden suyu, içerdiği mineraller sayesinde sağlık için oldukça faydalı bir doğal içecektir. Mineralleri ve vitaminleri vücut tarafından etkili şekilde emilen maden suyu hem rahat sindirilme hem de fayda sağlama özelliğine sahiptir. Sağlıklı bir cilt isteyenlerin doğal ürünler arasında en sık tercih ettiği ürün maden suyudur.MADEN SUYU CİLT BAKIMINDA NASIL KULLANILIR?

Maden suyu uzun yıllardır cilt bakımı için sıklıkla tercih edilmektedir. Doğal ürünleri kullanmaktan yana olan kadınlar, pahalı bakım ürünlerine para vermek yerine doğal bakım sağlayan maden suyunu tercih etmektedir.

Maden suyu, günlük cilt bakımı için oldukça rahat kullanılabilir. Maden suyu cilt için nasıl kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; maden suyunu buz kalıplarına doldurduktan sonra sabahları bu kalıplarla cilt temizlenmelidir. Kısa sürede ciltteki değişim ve canlılık fark edilecektir.

MADEN SUYU CİLDİ NASIL ETKİLER?

Maden suyu, cildin ihtiyaç duyduğu mineral ve su ihtiyacını karşılamak için kullanılır. Maden suyu kullanan kişilerde cilt daha gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşacaktır. Maden suyu kullanımı ile cildi toksinlerden arındırmak ve rahatlatmak mümkün olacaktır.

Maden suyu içerisinde bulunan silisyum, cildin güçlenmesi için oldukça etkilidir. Gözenekleri sıkıştıran maden suyu, bu özelliği sayesinde cildin her zaman daha temiz ve sıkı olmasını sağlar. Maden suyu pamuğa dökülerek kullanıldığı zaman yüz için temizleyici görevini de görecektir.

Maden suyunun yağ yakma özelliği ile birlikte temizleyici etkisi de bulunmaktadır. Maden suyu ile temizlenen ciltte kir kalmaz. Cildin kirden arındırılması amacıyla da maden suyu sıklıkla kullanılmaktadır.

Cildi ferahlatmak için maden suyu kullanımı düşünülüyorsa bir sprey şişesinin içerisine maden suyu doldurmak ve cilde püskürmek yeterli olacaktır. Maden suyu kullanımı aynı zamanda yüz kenarlarında oluşan küçük mimik çizgilerinin yok edilmesi için de kullanılabilmektedir.

Maden suyu kullanıldığında yüzde bulunan sivilce ve güneşten oluşan lekelerde azalma meydana gelecektir. Bunu sağlamak için maden suyunun lekelerin ve sivilcelerin üzerine sürülerek masaj yapılması gerekmektedir.

MADEN SUYU KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Maden suyu kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Cilt için maden suyu kullanırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

  • Cilt için kullanılacak olan maden suyunda nitrit ve amonyak olmamalıdır.
  • Maden suyunun etkisini artırmak için içerisine limon suyu sıkılabilir. Ancak hazır limonlu maden sularından uzak durmak gerekir.
  • Meyveli maden suları cilt temizliğinde asla kullanılmamalıdır.
  • Kılcal damarları hassas olan kişilerin maden suyu kullanırken dikkatli olması gerekir. Özellikle buz kalıbı şeklinde kullanımında dikkat edilmelidir. Yüze uygulanan aşırı soğuk maden suyu, kılcal damarların belirginleşmesine neden olabilir.

  • Maden suyu ile yüz temizliği sırasında yanma meydana geliyorsa maden suyunun gazı kaçtıktan sonra kullanılması daha doğru olacaktır. Bunun için maden suyunu önce bilekte denemek ve duruma göre hareket etmek akıllıca olacaktır.
  • Maden suyu ve soda aynı gibi görünse de asla aynı etkiye sahip değildir. Maden suyu içerisinde karbondioksit gazı doğal olarak bulunur. Ancak sodaya daha sonradan eklenmektedir. Bu nedenle maden suyu alırken dikkatli olmak gerekir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir