Maddi Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek?


62
614 Paylaşım, 62 points

Devletten maddi yardım alan ihtiyaç sahipleri, e – devlet üzerinden yardım ekranında “Maddi yardım kapsam dışına çıktı” yazısı ile karşılaşabilir. Birçok ihtiyaç sahibi, bu yazının ne anlama geldiğini bilmediği için tedirgin olmaktadır. Kapsam dışına çıkmaktan kastın yardımın kesilmesi olup olmadığı soru işareti oluşabilir. Bu yazımızda Maddi Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlar için devlet tarafından birçok yardım paketi hazırlandı. Corona virüs salgını nedeniyle vatandaşların maddi sıkıntı yaşamaması adına tüm belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere 1000 TL ödeme yapıldı. İlk 2 faz ödemeleri tamamlanan 1000 TL devlet yardımının 3. Faz ödemeleri için hazırlıklara başlandı.1000 TL DEVLET YARDIMI ÖDEMELERİNDE 3. FAZA GELİNDİ

1000 TL tutarındaki devlet yardımı ödemelerinde ilk iki faz ödemeleri kısa bir süre önce tamamlandı. Ödemelerin tamamlanmasının ardından e – devlet üzerinden sistemi kontrol eden vatandaşlar yardım durumu yazan bölümde “ Kapsam Dışına Çıktı ” yazısı ile karşılaştı.

Kampsam dışına çıktı yazısı, birçok kişinin yardım ödemesinin kesildiğini düşünmesine neden olurken ihtiyaç sahipleri arasında bu düşünce tedirginliğe neden olmaya başladı.

MADDİ YARDIM KAPSAM DIŞINA ÇIKTI NE DEMEK?

Maddi Yardım Kapsam Dışına Çıktı Ne Demek sorusuna şu şekilde cevap verilir; Maddi Yardım Kapsam Dışına Çıktı demek, bir devlet yardımının değerlendirmesinin sonuçlanması ve ödemenin kesinleştiği tarih sonrası için söylenen bir açıklamadır.

E – devlet üzerinden görüntülenen bu açıklamanın anlamı kesinlikle düşünüldüğü gibi olumsuz bir durum değildir. Bu nedenle ihtiyaç sahiplerinin bu açıklamayı görerek korkması tamamen yersiz olacaktır.

MADDİ YARDIM KAPSAM DIŞINA ÇIKTI AÇIKLAMASI NEDEN YER ALIR?

E – devlet sistemi üzerinden devlet yardımlarında bulunan Maddi Yardım Kapsam Dışına Çıktı açıklamasının ayrıntısı şu şekilde verilebilir; söz konusu açıklama, yardım başvurusunun değerlendirme aşamasından çıktığını ve başvuruda bulunan kişinin ödemeyi hak ettiğini göstermektedir.

Devlet tarafından Corona virüs salgını ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahiplerine verilen 1000 TL yardım ödemesinin onaylanması ve ihtiyaç sahibine teslim edilmesinin ardından e – devlet üzerinden bu açıklama görülecektir.

1000 TL DEVLET YARDIMI ÖDEMESİ NASIL ALINIR?

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak hazırlanmış olan 1000 TL devlet yardımını almak için vatandaşların e – devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunması gerekmektedir. E – devlet başvurusunun ardından yapılan değerlendirme ile ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen tüm vatandaşlara 1000 TL tutarında yardım ödemesi yapılacaktır.

Corona virüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak sunulan devlet yardımı kapsamında daha önce ödemelerini PTT üzerinden alan ihtiyaç sahiplerine artık yeni ödemeleri görevli memurlar tarafından evlerine yapılacak. Böylece Corona virüs salgınının daha fazla kişiyi etkilemesinin de önüne geçilmiş olacak. PTT görevlileri, yanlarında 1 bekçi ile birlikte ihtiyaç sahiplerinin adreslerine giderek ve kimlik kontrolü yaparak 1000 TL ödemelerini gerçekleştirecekler.

1000 TL ödemesini almış olan ihtiyaç sahiplerinin e – devlet sisteminde yer alan yardım açıklamasına Maddi Yardım Kapsam Dışına Çıktı ibaresi eklenecek. Böylece ihtiyaç sahiplerinin ödemesini almış oldukları belirlenmiş olacak. Maddi Yardım Kapsam Dışına Çıktı ibaresinin ihtiyaç sahiplerini tedirgin etmemesi gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
614 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir