Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


71
694 Paylaşım, 71 points

Bankalar müşterilerinin kredi ihtiyaçlarını karşılamak için genel olarak maaş bordrosu talep etmektedir. Ancak düzenli gelire sahip olmayan kişiler, bu talebi yerine getiremezler. Maaş bordrosu olmaması birçok bankanın kredi talebini geri çevirmesi anlamına gelir. Bu yazımızda maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzde birçok farklı nedenden dolayı kredi başvurusu yapılmaktadır. Kimi bir ev almak için, kimi bir araba almak için, kimi ise mevcut borçlarını ödeyebilmek için kredi başvurusu yapar. Kredi başvurusu sırasında banka müşterilerden bazı belgeler talep etmektedir. Bu belgeler arasında en başta gelen maaş bordrosu olmaktadır.

Maaş Bordrosu Neden Talep Edilir?Maaş bordrosu, başvuru yapan kişinin gelir belgesidir. Bu belgede aylık düzenli alınan maaş bilgisi yer almaktadır. Bankalar, maaş bordrosunu kendileri için bir güvence olarak görürler. Müşterinin maaş bordrosunun olması, kredi ödemelerini daha garantili yapacağı anlamına gelmektedir.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Alınabilir mi?

Birçok banka kredi verirken maaş bordrosu istese de gelir belgesi olmadan çalışanlar için de kredi veren bankalar bulunmaktadır. Maaş bordrosu olmayan kişiler genel olarak düzenli bir işi olmayan, esnaflık ya da çiftçilik yapan kişilerdir. Bu kişiler kredi başvurularında maaş bordrosu sunamazlar. Maaş bordrosu olmadan kredi çekebilmek için bazı bankalar daha farklı belgeler talep etmektedir. Bu belgeler;

  • İpotek
  • Kefil göstermek
  • Ek gelir belgelemek
  • Taahhütte bulunmak

Özellikle kredi çekmesi zor olan kişiler, bu belgelerden birisini bankaya sunarsa kredi işlemi kısa sürede onaylanacaktır.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Maaş bordrosu talep etmeden kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Aktifbank
  • Odeabank
  • ING Bank
  • Akbank
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Garanti Bankası

Odeabank Maaş Bordrosuz Kredi

Odeabank şubelerinde maaş bordrosu sunmadan kredi çekilebilmektedir. Bu işlem için öncelikle kişinin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Bununla birlikte kara listede yer almaması gerekir. Odeabank üzerinden maaş bordrosuz olarak 30 bin TL tutarında kredi çekmek mümkündür. Kredi vadesi en fazla 60 ay olarak belirlenir.

Garanti Bankası Maaş Bordrosuz Kredi

Garanti Bankası, daha önce hiç kredi çekmemiş olan müşterilerine maaş bordrosu olmadan kredi fırsatı sunmaktadır. Bankadan 36 ay vadeli 100 bin TL’ye kadar bordrosuz kredi çekmek mümkündür. Garanti Bankası faiz oranını %2,24 olarak belirlemiştir.

Türkiye Ekonomi Bankası Maaş Bordrosuz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), müşterilerine maaş bordrosuz kredi fırsatı sunan bankalardan birisidir. Bu kapsamda bankadan en fazla 12,500 TL kredi çekilebilir. Başvuruda bulunmak için kişinin T.C. kimlik numarasını 4466’ya SMS olarak atması yeterli olacaktır. Maaş bordrosuz kredi kullanımlarında bankanın talep ettiği tek belgeleri nüfus cüzdanı ya da ehliyet olacaktır.

ING Bank Maaş Bordrosuz Kredi

ING mini kredi paketi sayesinde maaş bordrosu olmadan 5 bin TL’ye kadar kredi çekilebilmektedir. 36 ay vadeli olarak çekilecek kredinin faiz oranı %2,29 olarak belirlenmiştir. Kredinin vadesi düştükçe faiz oranında da düşüş yaşanacaktır.

Akbank Maaş Bordrosuz Kredi

Akbank da internet bankacılığı üzerinden maaş bordrosu olmadan kredi vermektedir. 40 bin TL’ye kadar verilen bu kredi en fazla 48 ay vadeli olarak %2,16 faiz oranı ile sunulmaktadır. Bu krediye nakit ihtiyaçlarım ya da ihtiyaç kredisi başvurusu bölümlerinden başvuruda bulunulacaktır.

Bunun yanı sıra çiftçiler, tarım ve hayvancılıkla uğraşanlar, esnaf ve sanatkârlar Ziraat Bankası üzerinden maaş bordrosuz kredi çekme şansına sahiptir. Memurlar ise maaş bordrosu olmaksızın Vakıfbank üzerinden kredi kullanabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir