Lokmacı Açmak Aylık Ne Kadar Kazandırır?


59
574 Paylaşım, 59 points

Lokma eskiden Ramazan aylarının vazgeçilmez tatlılarından birisiydi. Günümüzde ise hem Razaman ayında hem de günlük hayatta sıklıkla tüketilen popüler bir tatlı hakine geldi. Lokma tatlısı farklı şekillerde hazırlanarak insanların ilgisini kısa sürede çekmeye başladı. Bu sayede lokmacı dükkanı açmak da karlı bir hale geldi. Bu yazımızda Lokmacı Açmak Aylık Ne Kadar Kazandırır sorusuna cevap vereceğiz.

Lokma, Türk milleti için geleneksel tatlıların başında gelmektedir. Özellikle Ramazan ayında hemen her yerde lokma tatlısı görmek mümkündür. ancak günümüzde lokma tatlısı daha hafifletilmiş ve modernize edilmiş hali ile tatlı sevenlerle buluşmaya başladı. Yeni lokmaya ilginin çok fazla olması, lokmacı açma fikrinin de yayılmasını sağladı.LOKMACI AÇMAK MANTIKLI MI?

Lokmacı açmak, bir iş girişiminde bulunacak birçok kişinin aklına ilk gelen fikirlerden birisidir. Son yıllarda farklı tasarımları ile daha fazla ilgi görmeye başlayan lokma tatlısı, sektöre gireceklere de bir güven sağlamayı başardı.

Ülkemizin efsanevi tatlılarından birisi olan lokma tatlısı, artık tatlıcı açmak isteyenlerin favorileri arasında yer alıyor. Bu kapsamda lokmacı açmak mantıklı mı sorusuna kesinlikle evet şeklinde cevap vermek mümkün.

LOKMACI AÇMAK KARLI MIDIR?

Son dönemin popüler tatlıcı dükkanları arasında yer alan lokmacılar, oldukça fazla müşteri potansiyeline sahip dükkanlar arasında yer alıyor. Aylık kazancı oldukça yüksek olan bu dükkanlar, yeni girişimcilere de ilham kaynağı oluyor

Lokmacı açmak karlı mı sorusuna cevap olarak evet demek kesinlikle mümkün hale geldi. Yapılan araştırmalar kapsamında açılan en popüler mekanlar arasında lokmacıların da yer aldığı ortaya konmuş durumda. Bir lokmacı dükkanı üzerinden oldukça fazla kazanç elde etmek söz konusu.

LOKMACI AÇMAK AYLIK NE KADAR KAZANDIRIR?

Lokmacı Açmak Aylık Ne Kadar Kazandırır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; lokmacı dükkanlarında basit eski usul bir lokma tatlısının porsiyonu ortalama 8 TL’ den satılıyor. Modernize edilmiş haliyle soslu lokma alınması durumunda ise bu ücret porsiyon başına 16 TL olabiliyor.

Bu fiyatlar göz önünde bulundurulduğu zaman bir lokmacının atlık olarak 80 bin – 200 bin arasında kazanç elde etmesi mümkün hale geliyor. Lokmacılar günlük ortalama 100 – 150 müşteriye hizmet veriyor. Bu da günlük kazancın 3 bin – 4 bin TL civarında olmasını sağlıyor.

LOKMACINDAN ÇOK KAZANÇ ELDE ETMEK İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Lokmacı dükkanı açma kararı vermiş olan bir girişimcinin bu işten çok kazanç elde etmesi için bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Lokmacıdan çok kazanç elde etmek için dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

  • Lokmacıyı doğru konumda bir mekanda açmak: Lokmacının konumu kazancı oldukça etkilemektedir. İşlek bir cadde üzerinde açılan lokmacının kazancı elbette yüksek olacaktır. Kolay ulaşılabilir bir alanda ve otoparklı bir mekanda açılan lokmacı çok daha fazla kazandırır.
  • Lokmacı dükkanının yeterli derecede büyük olması: lokmacı dükkanının boyutları da kazanç üzerinde etkilidir. Mekan ne kadar büyük olursa o kadar çok müşteriye hizmet vermek mümkün olacaktır. Müşteriler lokmalarını rahat ve geniş bir ortamda tüketmeyi her zaman tercih edecektir.
  • Lokmacının doğru şekilde dekorasyon edilmiş olması: dekorasyon, müşterilerin ilk dikkat ettiği detaylar arasındadır. Satılan lokmaların müşteri tarafından görünür bir ortamda olması, daha fazla ilgi görecektir.
  • Lokmacının doğru pazarlanması: lokmacıdan iyi kazanç elde etmek için pazarlamaya dikkat etmek gerekir. Doğru şekilde yapılan reklam ve pazarlama sayesinde lokmacının adından söz ettirmesi ve daha çok müşteriye ulaşması mümkün olacaktır.

LOKMACI AÇMA MALİYETİ NE KADARDIR?

Lokmacı açmak isteyen bir girişimcinin öncelikle ne kadar maliyetli olduğunu bilmesi ve hazırlıklı olması gerekir. Lokmacı dükkanı için belirli malzemelere ihtiyaç bulunmaktadır. Dükkan içi dekorasyon ve malzemeler de göz önünde bulundurulduğu zaman lokmacı açma maliyeti ne kadar sorusuna ortalama 100 bin – 150 bin TL arası bir fiyat vermek mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir