Link Kısaltarak Para Kazanma, En Güncel Link Kısaltma Siteleri…


82
804 Paylaşım, 82 points

İnternetten para kazanmanın en bilinen yollarından birisi link kısaltarak para kazanma yöntemidir. Link kısaltarak para kazanmak oldukça kolay ve çok fazla bilgi gerektirmeyen bir işlemdir. Bu yazımızda Link Kısaltarak Para Kazanma, En Güncel Link Kısaltma Siteleri hakkında bilgi vereceğiz.

İnternet üzerinden para kazanmak için yapılabilecek birçok iş vardır. Bu işler arasında en dikkat çekicilerden birisi link kısaltarak para kazanma yöntemidir. Birçok kişi link kısaltarak para kazanmaktadır. Ancak bu işlem sanıldığı kadar çok kazandırmaz. İnternet üzerinden link kısaltarak aylık 2000 TL para kazanmak mümkündür.LİNK KISALTMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Link kısaltarak para kazanma fikrinden önce link kısaltma işinin nasıl yapıldığını öğrenmek gerekir. İnternet sitelerinde bu işin ne kadar popüler olduğu yazar ancak birçok yerde işin incelikleri hakkında bilgi bulmak mümkün değildir. Link kısaltarak nasıl para kazanılır sorusuna cevap verdikten ve bilgi sahibi olduktan sonra bu işin yapılması en doğrusudur.

LİNK NEDİR?

Link, bir web sitesine girilmesi için adres çubuğuna yazılan adrestir. Başında https yazan site adresi, o sitenin linki olarak kullanılır. Her web sitesinin kendisine özel bir linki bulunur. Bu linkin doğru girilmesi ile siteye erişim mümkün olmaktadır.

LİNK KISALTMA NEDİR?

İnternet sitelerinin linkleri genelde oldukça uzundur. En az 60 karakterden oluşan bu linkler özellikle sosyal medya sitelerinde çok zor paylaşılır. Sosyal medya hesaplarında harf karakter kısıtlaması olduğu için birçok internet sitesinin linkini yayınlamak mümkün olmaz. Bu nedenle link kısaltma işlemi uygulanarak internet site adresleri çok daha kolay yayınlanabilir.

Link kısaltma işlemi ile 66 karakter olan bir site adresi 11 karaktere kadar kısaltılabilir. Linki kısaltılmış olan web sitesi bilgisi, sosyal medya üzerinden çok daha rahat paylaşılacaktır.

LİNK KISALTARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Link kısaltma işlemi yapıldıktan sonra kısaltılan linke tıklandığında siteye yönlendirme aşaması başlar. Bu aşamada 5 saniyelik bir reklam gösterilir. Reklamın gösterilmesi sayesinde hem linki kısaltılan site hem de linki kısaltan kişi para kazanır. Bunun için link kısaltma sitelerini kullanmak gerekir. Link kısaltma siteleri reklam üzerinden elde edilen gelirin %30’luk kısmını link kısaltan kişi ile paylaşır.

BGBM NEDİR?

BGBM, Bin Gösterim Başı Gelir anlamına gelir. Bu ifade kısaltılmış olan linke 1000 defa tıklanması durumunda linki kısaltan kişinin kazanacağı paradır. Ülkemizde link kısaltma sitelerini kullanarak link kısaltan kişiler ortalama 2$ para kazanır. Bu ücret yurt dışında 6$’a kadar çıkmaktadır.

LİNK NASIL KISALTILIR?

Link kısaltarak para kazanmak isteyen bir kişi öncelikle link kısaltmayı öğrenmek zorundadır. Link kısaltma şu şekilde yapılır;

 • Birinci Adım

Linki kısaltılacak olan web sitesinin adres linki kopyalanır ve link kısaltma programının içine yapıştırılır.

 • İkinci adım

Linkin yapıştırılmasından sonra sitede programda yer alan “URL Oluştur” sekmesine tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Link oluşturma işlemi sonrasında açılacak olan sayfada kısaltılmış link görüntülenir. Bu linke tıklayarak uzun linkli sayfaya yönlendirilir. Bu arada 5 saniyelik bir reklam görüntülenecektir.

 • Dördüncü Adım

Arada izlenilen bu reklam üzerinden para kazanılacaktır. Siteye kısaltılmış link üzerinden her tıklama üzerinden para kazanmak mümkündür.

EN GÜNCEL LİNK KISALTMA SİTELERİ HANGİLERİDİR?

En güncel link kısaltma siteleri şu şekilde sıralanır;

 • VC link kısaltma
 • İo link kısaltma
 • Adshirink link kısaltma
 • PoWClick link kısaltma
 • Paybitly link kısaltma
 • ClickFly link kısaltma
 • Adfly link kısaltma

BC.VC. LİNK KISALTMA SİTESİ NASIL KULLANILIR?

BC.VC link kısaltma sitesi kullanılan en popüler sitelerden birisidir. Türkiye’de her 1000 tıklama için 2 – 3 dolar ödeme yapar. Bu site ödemelerini Paypal ve Payooner üzerinden yapmaktadır.

UİZ.İO LİNK KISALTMA SİTESİ NASIL KULLANILIR?

Uiz.İo link kısaltma sitesi ödeme yönünden en fazla tercih edilen sitelerden birisidir. Banka havalesi de kullanan bu site, banka havalesi haricinde 1 $ ödeme yapmaktadır. Alt yapısı oldukça sağlam olan bu site üzerinden tüm tıklama işlemleri kolaylıkla takip edilebilir. En fazla tavsiye edilen link kısaltma sitelerinden birisidir.

ADSHİRİNK LİNK KISALTMA SİTESİ NASIL KULLANILIR?

Adshirink link kısaltma sitesi kullanıcılara kazancın %80’ini ödeyen sitedir. Oldukça gelişmiş bir panel kullanır. Bu panel üzerinden kazanç kolaylıkla kontrol edilebilir. Sitenin link kısaltma ödemesi en az 10 $ üzerinden yapılır.

POWCLİCK LİNK KISALTMA SİTESİ NASIL KULLANILIR?

PoWclick link kısaltma sitesi en yüksek ödeme yapan sitedir. Her 1000 tıklama için 1,5 – 1,7 $ arası ödeme yapar. Bu rakam tıklama yapılan ülkeye göre değişiklik gösterir. Bu site üzerinden herhangi bir limit olmadan paylaşım yapmak mümkündür.

PAYBİTLY LİNK KISALTMA SİTESİ NASIL KULLANILIR?

Paybitly link kısaltma sitesi en güvenilir ve ödeme oranı en yüksek sitelerden birisidir. Bu site üzerinden her 1000 tıklama için mobil kullanıcılar için 3 $, masaüstü kullanıcıları için 2 $ kazanmak mümkündür.

CLİCKFLY LİNK KISALTMA SİTESİ NASIL KULLANILIR?

Clickfly link kısaltma sitesi en güvenilir sitelerden birisidir. Site üzerinden merak edilen her türlü bilgiye ulaşmak mümkündür. Google Adsense alt yapısını kullanan bu site üzerinden link verilen sitelerin Adsense politikasına uyumlu olması gerekir.

ADFLY LİNK KISALTMA SİTESİ NASIL KULLANILIR?

Adfly link kısaltma sitesi link kısaltma konusunda en büyük sitelerden birisidir. Ödemesi Paypal ile kısıtlandığı için kullanımı biraz sıkıntılı olabilir. Amatör bir görüntüye sahip olan site işi en iyi yapan sitelerden birisidir.

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir