Limonla Saç Rengini Açmanın 5 Etkili Yolu


58
564 Paylaşım, 58 points

Saçının rengini açmak isteyen birçok kişi kimyasal kullanmak istemediği durumlarda doğal yöntemlere başvurmaktadır. Doğal yöntemle saç açmak dendiği zaman akla ilk gelen elbette limon olmaktadır. Bu yazımızda Limonla Saç Rengini Açmanın 5 Etkili Yolu hakkında bilgi vereceğiz.

Limon saç açıcı özelliği ile birçok kişi tarafından tercih edilen bir uygulama yöntemidir. Özellikle yaz aylarında daha açık saç rengine sahip olmak isteyenler limondan faydalanarak saçlarının rengini kolayca açabilmektedir. Limonla saç açmak için kullanılabilecek birbirinden farklı yollar bulunmaktadır.LİMONLA SAÇ RENGİNİ AÇMANIN 5 ETKİLİ YOLU NELERDİR?

Limonla Saç Rengini Açmanın 5 Etkili Yolu şu şekilde sıralanıyor;

  • Sade limon suyu ile saç açma
  • Limon ve tarçınla saç açma
  • Limon ve yoğurtla saç açma
  • Limon ve zeytinyağı ile saç açma
  • Limon ve papatya çayı ile saç açma

SADE LİMON SUYU İLE SAÇ RENGİNİ AÇMA NASIL YAPILIR?

Sade limon suyu ile saç rengini açmak, kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Limon suyu ile saç rengini açmak oldukça pratik bir yöntemdir. Evde kolaylıkla uygulanabilen bu yöntem sayesinde yaz aylarında çok daha açık renkte saçlara sahip olmak mümkündür. Sade limon suyu ile saç rengini açmak isteyenler yarım bardak sıkılmış limon ve yarım bardak ılık suyu karıştırarak bir sprey şişesine boşaltmalıdır. Kuru saça sahip olanlar bu karışıma isterlerse zeytinyağı da ekleyebilir. Karışımı duştan çıkmadan saçlara uyguladıktan sonra 1 – 2 saat güneşte vakit geçirmek gerekmektedir. Limon suyunun güneç ışınları ile etkisini göstermesiyle birlikte saç renginde otomatik olarak açılma olacaktır. Karışıma zeytinyağı ekleyenlerin 45 dakika beklettikten sonra durulaması gerekmektedir.

LİMON VE TARÇIN İLE SAÇ RENGİNİ AÇMA NASIL YAPILIR?

Limon ve tarçın ile saç rengini açmak, kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Limon ve tarçını kullanarak saç rengini açmak isteyenlerin 1,5 bardak suyu kaynattıktan sonra bir kaseye dökmesi ve bu suyun içerisine 2 adet poşet papatya çayı batırması gerekmektedir. Demlenen çayın içerisine yarım bardak limon suyu, çeyrek bardak eritilmiş badem yağı eklenmelidir. Karışım iyice karıştırıldıktan sonra saçlara masaj yaparak yedirilmelidir. Ardından saçlar güneşte kuruyana kadar 10 – 15 dakika güneş altında kalınmalıdır. Bu yöntem iki günde bir uygulandığında saçlarda renk açılması kısa sürede fark edilecektir.

LİMON VE YOĞURT İLE SAÇ RENGİNİ AÇMA NASIL YAPILIR?

Limon ve Yoğurt ile saç rengini açmak, kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Limon ve yoğurdu kullanarak saç rengini açmak isteyenler 1 bardak sıcak suyu bir kaseye döktükten sonra içerisine 4 adet papatya çayı eklemeli ve 10 dakika beklemelidir. Poşet çaylar çıkartıldıktan sonra soğuması beklenmeli ve içerisine yarım bardak yoğurt, iki kaşık limon suyu, iki kaşık Hindistan cevizi yağı eklenmelidir. Bu karışım saça uygulanarak kısa sürede saçların renginin açılması mümkün olacaktır.

LİMON VE ZEYTİNYAĞI İLE SAÇ RENGİNİ AÇMA NASIL YAPILIR?

Limon ve zeytinyağı ile saç rengini açmak, kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Limon ve zeytinyağı ile saç rengini açmak uygulanabilecek en ucuz yöntemdir. Bu yöntemde limon ve 4 kaşık zeytinyağı karıştırılarak parmak uçları ile saça iyice uygulanması gerekmektedir. Uygulama sonrasında 10 dakika güneş altında durduktan sonra saçlar yıkanmalıdır. Bu yöntemle saçların renginde hafif bir açılma elde edilecektir.

LİMON VE PAPATYA ÇAYI İLE SAÇ RENGİNİ AÇMA NASIL YAPILIR?

Limon ve papatya çayı ile saç rengini açmak, kullanılan en etkili yöntemlerden birisidir. Limon ve papatya çayı kullanarak saç rengini açmak isteyenler 2 bardak suyu kaynatarak bir kaseye döktükten sonra içerisine 10 poşet papatya çayı eklemeli ve demlenmesini beklemelidir. Demlenen çayın içerisine yarım bardak limon suyu ve 5 kaşık Hindistan cevizi yağı eklendikten sonra karışım bir şişeye aktarılarak iyice çalkalanmalıdır. Saçlara iyice sürülecek olan bu karışım 2 günde bir uygulandığında saçların renginin açıldığı fark edilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
564 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir