KVK Cihaz Sorgulama Cihaz Takip Sistemi


55
514 Paylaşım, 55 points

Ülkemizde cep telefonu kullanımı oldukça yüksek seviyede bulunuyor. Yeni bir cep telefonu alanlar, garanti süreleri ile ilgili bilgi almak için KVK cihaz sorgulama işlemini gerçekleştirmektedir. Bu yazımızda KVK cihaz sorgulama ve cihaz takip sistemi hakkında bilgi vereceğiz.

KVK CİHAZ SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

KVK cihaz sorgulama işlemi birkaç bölümden oluşmaktadır. KVK üzerinden kullanıcılar cihaz durum sorgulamasının yanı sıra cihaz garanti durumu sorgulaması da yapabilmektedir. Bu işlemler sanıldığından çok daha kolay gerçekleştirilmektedir.

KVK telefonların cihaz sorgulaması için yapılması gereken işlemler aslında oldukça kolaydır. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için öncelikle kullanıcıların cihaz faturasına ihtiyacı bulunur. Cihaz faturasına sahip olmayan kullanıcıların cihaz sorgulama yapması oldukça zor olacaktır. Bir kullanıcının fatura olmadan cihaz sorgulaması yapabilmesi için IMEI numarasını bilmesi gerekmektedir. IMEI kodu üzerinden KVK cihaz sorgulaması yapılacaktır.KVK CİHAZ IMEI NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?

KVK cihaz sorgulamasını IMEI numarası ile yapmak için telefondan #06# ile arama yapmak gerekmektedir. IMEI numarasının öğrenilmesinin ardından kullanıcılar KVK cihaz sorgulama işlemini gerçekleştirebilecektir. KVK cihaz sorgulama işlemi sonucunda cihazın ne kadar garantisinin kaldığı kolaylıkla öğrenilecektir.

KVK CİHAZ TAKİP SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

KVK tarafından sunulan cihaz takip sistemi sayesinde kullanıcılar telefonları ile ilgili birçok bilgiye erişim sağlayabilirler. KVK üzerinden ulaşılacak durum sorgulama ekranı üzerinden telefonun yapım aşaması, teslim süresi, kargoya verilişi gibi bilgilere rahatlıkla ulaşmak mümkündür.

KVK cihaz durum sorgulaması için kullanıcıların KVK cihaz takip sitesine girmesi gerekmektedir. Cihaz takip sitesi üzerinden bilgi alabilmek için kullanıcılara sunulmuş olan formun eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Bu form üzerinde yer alan bilgiler şu şekildedir;

  • IMEI numarası
  • Form numarası
  • Servis kabul numarası
  • Kurumsal ID bilgileri

KVK cihaz takip sistemini kullanmak için bu bilgilerin tamamının yazılması gerekmez. Cihaz hakkında bilgi almak için söz konusu alanlardan birkaç tanesine ait bilgileri sisteme girmek yeterli olacaktır. KVK cihaz takip sorgulaması için kullanıcının izlemesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Birinci Adım

KVK cihaz takip sistem adresine giriş yapılmalıdır. Bu işlem için kullanılacak adres;

https://cihaztakip.kvkteknikservis.com/

  • İkinci Adım

Açılan sayfadan kullanıcının cihazına ait olan IMEI numarası ve form numarası girişi yapılır

  • Üçüncü Adım

Gerekli bilgilerin giriş yapılmasının ardından altta yer alan güvenlik kodu ilgili alana girilir ve ‘Ara’ yazan butona basılır.

  • Dördüncü Adım

Ara butonuna basılmasının ardından açılacak yeni sayfa üzerinden KVK cihaz takip sistemine ulaşım sağlanacaktır. Bu alandan cihaz ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
514 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
61
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
97
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir