Kuveyt Türkiye’den 15 Bin 916 TL Maaş ile İşçi Alımı Yapıyor! İşte Başvuru Detayları


110
1.1k Paylaşım, 110 points

Yurt dışı iş başvuruları birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Yurt dışına işçi olarak gitmek isteyen vatandaşlar için yeni bir iş ilanı yayımlandı. Bu yazımızda Kuveyt Türkiye’ Den 15 Bin 916 TL Maaş ile İşçi Alımı Yapıyor! İşte Başvuru Detayları hakkında bilgi vereceğiz.

Türkiye’ den yurt dışına gitmek ve burada çalışmak isteyen vatandaşların yüzünü güldürecek yeni bir yurt dışı iş ilanı yayımlandı. İlan kapsamında Kuveyt’ te çalışacak çok sayıda personel alımı yapılacağı açıklandı.KUVEYT TÜRKİYE’ DEN 15 BİN 916 TL MAAŞ İLE İŞÇİ ALIMI YAPIYOR!

Kişi başı milli gelir olarak oldukça yüksek seviyelerde olan Kuveyt, Türkiye’ den çok sayıda işçi alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilan kapsamında personel adayı olarak çok sayıda kişiye Kuveyt’ e gitme ve işçi olarak çalışma şansı verilecek.

Kuveyt’e 15 Bin 916 TL Maaş ile İşçi Alımı kapsamında Türkiye’ den gidecek olan adaylardan ise geri dönmeme şartını kabul etmeleri istenecek. Kuveyt’ in sıcağı nedeniyle işi bırakıp dönmek istemeyecek olan adayların işe girmesi mümkün olacak.

KUVEYT’E 15 BİN 916 TL MAAŞ İLE İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kuveyt’e 15 Bin 916 TL Maaş ile İşçi Alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların öncelikle başvuru için belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekiyor. Kuveyt’e 15 Bin 916 TL Maaş ile İşçi Alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşından büyük olmak
  • İşe alım yapılacak pozisyonlar için belirlenen eğitim düzeyinde olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Adli sicil kaydı temiz olmak
  • Adli sicil arşiv kaydı temiz olmak
  • Erkek adaylar için askerlik görevlerini tamamlamış ya da askerlik ile ilişiği kesilmiş olmak
  • Çalışmaya engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
  • Kuveyt iklim koşullarına dayanıklı olmak ve işi bırakıp geri dönmemek

Belirlenen şartlara uygun olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınarak Kuveyt’ e işçi olarak gitmeleri için şans verilecek. Özellikle düz ve vasıflı işçi alımı yapılacak olan Kuveyt’ te çalışacak olan adaylar özellikle tarım sektöründe görevlendirilecek. Tarım sektörünün çok zayıf olması nedeniyle bu alanda yeni atılımlar yapmayı planlayan Kuveyt, bu konuda tarım sektöründe ileride olan Türkiye’ den işçi desteği alacak.

KUVEYT’E 15 BİN 916 TL MAAŞ İLE İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kuveyt’e 15 Bin 916 TL Maaş ile İşçi Alımı başvurusunda bulunacak olan adaylardan şartlara uygun olanlar, yurt dışı ve özellikle Kuveyt ile ortak çalışmalar gerçekleştiren Türk firmalarını takip etmeliler. Kuveyt ‘e işçi gönderimi yapan ve sürekli olarak ülkede faaliyet gösteren firmaların yayımladıkları işçi alım ilanlarına başvuruda bulunan adaylar, Kuveyt’ e gitme şansını elde etmiş olacaklar.

Yurt dışı firmalarının resmi internet siteleri ya da kariyer siteleri üzerinden yayımlanan Kuveyt’ e işçi alım ilanları üzerinden başvuruda bulunacak olan adaylar, şartları taşımaları durumunda Kuveyt’ e gidecek olan 15 bin 916 adaydan birisi olma şansına sahip olacaklar.

KUVEYT’E 15 BİN 916 TL MAAŞ İLE İŞÇİ ALIM ÜCRETLERİ NE KADAR?

Kuveyt, kişi başı milli geliri yüksek ülkelerden birisi olduğu için ülkede çalışan işçilere de oldukça iyi ücretler ödüyor. Bu kapsamda Kuveyt’e 15 Bin 916 TL Maaş ile İşçi Alımı ücretleri ne kadar? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

Kuveyt’e 15 Bin 916 TL Maaş ile İşçi Alımı başvurusunda bulunan ve başvurusu onaylanarak Kuveyt’ e işçi olarak giden adaylar çalıştıkları işe göre ücret alabilecekler. En düşük asgari ücret ödemesi 200 Dinar (yaklaşık 670 dolar) olan çalışanlar, faaliyet gösterdikleri sektöre ve kadroya göre 1000 Dinara kadar maaş alma şansına sahip olabilecekler. 1000 Dinar maaş alan bir kişi, Türk parası ile ortalama 31,830 TL maaş almış olacak. İlan kapsamında Kuveyt’ e işçi olarak gidecek olan adayların ise ortalama olarak 15 bin 916 TL maaş ile işçi sınıfında çalışmaları mümkün olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

110
1.1k Paylaşım, 110 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir