Kurban Bayramı Öncesi PTT Üzerinden 1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi Yapılacak


95
973 Paylaşım, 95 points

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak yapılan yardımlar devam ediyor. Corona süresince yardıma muhtaç ailelere 1000 TL devlet yardımı veren bakanlık, Kurban Bayramı öncesinde de 1000 TL pandemi yardımı ödemesi yapılacağını açıkladı. Bu yazımızda Kurban Bayramı Öncesi PTT Üzerinden 1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi Yapılacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Corona virüsle mücadele kapsamında ilk günden bu yana ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kurban Bayramı öncesinde de bir destek ödemesi kampanyası hazırladı. Kampanya kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere 1000 TL pandemi yardımı ödemesi yapılacak.KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ PTT ÜZERİNDEN 1000 TL PANDEMİ YARDIMI ÖDEMESİ YAPILACAK

Kurban Bayramı Öncesi bakanlık tarafından bir pandemi yardım ödemesi yapılacağı açıklandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından aylardır yapılan destek ödemesi bayram öncesinde de devam edecek.

Bakanlık, ihtiyaç sahibi ailelere 4. Faz ödemesi için başvuru ekranını herkese açtı. Bu kapsamda nakit para almak isteyen vatandaşlar, e – devlet üzerinden 1000 TL pandemi yardımı ödemesine başvuruda bulunabilecekler. Başvurular sonucunda 1000 TL ödemesi PTT şubeleri üzerinden ya da kişinin hesabına aktarılarak gerçekleştirilecek.

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ PTT ÜZERİNDEN 1000 TL PANDEMİ YARDIMI ÖDEMESİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Kurban Bayramı Öncesi PTT Üzerinden 1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi başvurusu için vatandaşların daha önceki yardımlarda olduğu gibi e – devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. E – devlet üzerinden yapılan başvuru sonucunda para alma hakkına sahip olan vatandaşlar ödemelerini PTT şubelerin den alabilecekler. İsteyen vatandaşlar banka hesaplarına bu ödemeyi aktararak da alma şansına sahip olabilecekler.

Kurban Bayramı Öncesi PTT Üzerinden 1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, yoğunluk yaşanmaması adına T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre başvuruda bulunabilecekler. Bu sayede vatandaşların daha düzenli başvuru yapması ve kısa sürede ödeme alması sağlanacak. Kurban Bayramı Öncesi PTT Üzerinden 1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi başvuru günleri şu şekilde sıralanıyor;

  • T.C. kimlik numarası son hanesi 0 olan vatandaşlar Pazartesi günü başvurabilecekler
  • T.C. kimlik numarası son hanesi 2 olan vatandaşlar Salı günü başvurabilecekler
  • T.C. kimlik numarası son hanesi 4 olan vatandaşlar Çarşamba günü başvurabilecekler
  • T.C. kimlik numarası son hanesi 6 olan vatandaşlar Perşembe günü başvurabilecekler
  • T.C. kimlik numarası son hanesi 8 olan vatandaşlar Cuma günü başvurabilecekler

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ PTT ÜZERİNDEN 1000 TL PANDEMİ YARDIMI ÖDEMESİ BAŞVURU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Kurban Bayramı Öncesi PTT Üzerinden 1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi başvuru sorgulaması için hazırlanan link üzerinden e – devlet şifresi ile pandemi yardımı alma hakkı kazanılıp kazanılmayacağı öğrenilebilir.

Kurban Bayramı Öncesi PTT Üzerinden 1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi başvuru sorgulama için TIKLAYIN


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

95
973 Paylaşım, 95 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
62
Şaşkın
Başarısız Başarısız
28
Başarısız
Komik Komik
14
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
63
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
87
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
61
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir