Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satarak Para Kazanın!


73
714 Paylaşım, 73 points

İnsanların hayatlarında kullanmadıkları birçok eşya bulunur. Gereksiz bir şekilde bir kenara bırakılan eşyalar üzerinden de artık kazanç elde etmek mümkündür. Günümüzde birçok insan kullanmadığı eşyaları satarak para kazanmaktadır. Bu yazımızda Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satarak Para Kazanın başlığının detaylarını anlatacağız.

Para kazanmak için kullanılabilecek birçok yöntem bulunur. Bunların arasında belki de en kolay olanlardan birisi, kullanılmayan eşyaların satılmasıdır. Hemen herkesin evinde işine artık yaramayan ve kullanmadığı eşya bulunmaktadır. Bu eşyaları satarak para kazanmak oldukça kolay olacaktır.KULLANMADIĞINIZ EŞYALARINIZI SATARAK PARA KAZANIN!

Günümüzde ek gelir elde etmek isteyen birçok kişi, kullanmadığı eşyaları satarak paraya çevirmektedir. Kullanılmayan eşyaların satışı internet üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Bir kişinin ihtiyaç duymadığı bir eşyanın bir başkası için çok gerekli olması, bu alanda satışların kısa sürede gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Kullanılmayan eşya satışı oldukça geniş bir yelpazede değerlendirilebilir. İnsanlar kullanmadıkları ev eşyalarından giysilerine, elektronik aletlerden kitaba, oyuncaktan bebek eşyalarına kadar hemen her şeyi kolaylıkla satarak gelir elde edebilirler.

KULLANILMAYAN EŞYALAR NASIL SATILIR?

Kullanılmayan eşyalar nasıl satılır sorusuna interneti işaret ederek cevap vermek mümkündür. Günümüzde birçok site üzerinden ikinci el eşya satışı yapılmaktadır. Bu sitelerde akla gelebilecek her türlü ürünün ikinci elinin satışı yapılmaktadır.

İkinci el eşya satış sitelerine satmak istediği ürünlerin fotoğrafını ve gerekli bilgileri yükleyen kişiler, kısa sürede eşyalarını satışa çıkartabilirler. Kullanılmayan eşyalar için belirlenen ücret üzerinden alıcılara satış yapmak mümkündür. Bu uygulamalar sayesinde insanlar kullanmadıkları eşyaları kısa sürede nakde çevirme şansına sahip olacaktır.

KULLANILMAYAN EŞYALAR NERELERDE SATILIR?

Kullanılmayan eşyalar nerelerde satılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; kullanılmayan eşyaların satışı için birçok internet sitesi bulunmaktadır. Bu internet sitelerinin bazıları sadece giysi satışına yönelik olurken bazı sitelerde hemen her türlü ürün kategorisi bulunmaktadır.

Kullanmadığı eşyaları satmak isteyenler bu sitelere üye olduktan sonra eşyalarının bilgilerini siteye kaydederek satışa çıkartabilir. Kısa sürede eşyaların satılması sayesinde ev ekonomisi için ciddi anlamda bir gelir elde etmek mümkün olacaktır.

KULLANILMAYAN EŞYALARIMI HANGİ SİTELERDE SATABİLİRİM?

Kullanılmayan eşyaların satılabileceği siteler şu şekilde sıralanır;

 • Letgo
 • Gardrops
 • Dolap
 • ModaCruz
 • BebeCruz
 • E – Bay
 • Gittigidiyor
 • N11
 • Sahaf
 • com
 • Zebramo

KULLANMADIĞIM EŞYALARI İNTERNETTEN NASIL SATABİLİRİM?

Kullanmadığım eşyaları internetten nasıl satabilirim sorusunun cevabı şu şekildedir;

 • Kullanılmayan ve satılacak olan eşyalar belirlenir.
 • Eşyaların satışı için uygun site belirlenir.
 • Siteye üye olunarak bir hesap açılır.
 • Satılacak olan ürünün resimleri ve ürün hakkında bilgi internet sitesine yüklenir.
 • Ürün için bir fiyat oluşturulur.
 • Ürün satışa çıkartılır.

Bu işlemlerin ardından kullanılmayan eşyasını satışa çıkartan kişilerin satış aşamasında müşteri çıkıp çıkmadığını takip etmesi yeterlidir. Ürüne gelen her yorum ya da satın alma işleminde kişiye siteden bilgilendirme yapılacaktır.

Kullanılmayan eşyaları satmanın bir diğer kolay yollarından birisi de Instagram üzerinden satış yapmaktır. Çok sayıda eşya satışı yapmak isteyen bir kişi, Instagram mağazası açarak ikinci el kullanılmayan eşyalarını satışa çıkartabilir.

KULLANILMAYAN EŞYALARIMI SATARAK NE KADAR PARA KAZANIRIM?

Kullanılmayan eşyalarımı satarak ne kadar para kazanırım sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Kişinin satacağı eşyanın değerine göre kazanç elde etmesi söz konusu olacaktır. Kullanılmayan eşyasını satacak kişi bir eşya satışından 1000 TL kazanabileceği gibi 15 – 20 eşyasını satarak da bu kazanca ulaşabilir.

Satış yapılacak ürün sayısı ve eşyaların ücretinin fazla olmasına bağlı olarak kullanılmayan eşyaları satarak para kazanma oranı o kadar artacaktır. Kullanılmayan eşyaları satmak, kişinin hem fazlalıklarından kurtulması hem de bu kurtuluşu kara çevirmesini sağlayacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
714 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir