Küçük Esnafa Can Suyu: Facebook Shops Resmen Tanıtıldı


74
724 Paylaşım, 74 points

Facebook, eski popüler günlerine dönebilmek için her yolu deniyor. Düzenli olarak yeni özellikler sunan Facebook, bu seferki özelliğini küçük esnafa yönelik olarak getirdi. Bu yazımızda Küçük Esnafa Can Suyu: Facebook Shops Resmen Tanıtıldı başlığının detaylarını anlatacağız.

Facebook, milyarlarca kişi tarafından kullanılan en popüler sosyal paylaşım sitesi olarak biliniyor. Ancak son zamanlarda farklı uygulamaların çoğalması ve Facebook’ ta sıkça yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle uygulamaya olan ilgi azalmaya başladı.KÜÇÜK ESNAFA CAN SUYU: FACEBOOK SHOPS RESMEN TANITILDI

Facebook, kaybettiği popülerliğini tekrar kazanmak için sürekli olarak yeni özellikleri bünyesine ekliyor. Kullanıcılarının taleplerini göz ardı etmeyen Facebook, kısa süre içerisinde bu talepleri yerine getirmek için çaba sarf ediyor.

Bu kapsamda küçük esnafa can suyu olacak yeni bir özellik hazırlandı. Corona virüs döneminde çok zorlu süreçten geçen küçük esnafa destek olmaya karar veren Facebook, bu amaçla Facebook Shops bölümünü devreye soktu.

FACEBOOK SHOPS NEDİR?

Facebook Shops, Facebook tarafından esnaf kullanıcılar için hazırlanan bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden esnafların ürün satması çok daha kolay sağlanırken daha geniş kitlelere ulaşmak mümkün olacaktır.

Facebook Shops, küçük esnafın ürünlerini sergileyebileceği, katalog paylaşabileceği ve satış yapabileceği bir platform olarak hazırlandı. Bu platform tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Facebook üyesi olan esnaf, bu platform üzerinden tüm ürünlerini satışa çıkarma hakkına sahip oluyor.

FACEBOOK SHOPS NASIL KULLANILIR?

Facebook shops uygulamasını kullanmak için Facebook hesabına sahip olmak gerekir. Facebook kullanıcılarına özel hazırlanmış olan bu uygulama üzerinden satış yapmak mümkündür. Özellikle Corona virüs nedeniyle işleri durma noktasına gelmiş ve artık kazanç elde edemeyen esnafa yönelik hazırlanan bu bölüm sayesinde daha fazla kişiye ulaşarak satış rakamlarını artırmak mümkün olmaktadır.

Facebook kullanıcıları, Facebook Shops üzerinden satışını yaptıkları ürünlerin resimlerini paylaşabilir, katalog üzerinden ürün sunumu yapabilir. Bu bölüm sayesinde sadece çevresindeki değil uzaklarda yaşayan kullanıcılara da ulaşma şansına sahip olan küçük esnaflar, böylece satışlarını daha karlı bir hale getirerek artırma şansına sahip olacaktır.

FACEBOOK SHOPS TÜRKİYE’ DE KULLANILIYOR MU?

Facebook’ un küçük esnafa can suyu olması için hazırladığı Facebook Shops, kısa sürede büyük ilgi görmeye başladı. Facebook Shops Türkiye’ de kullanılıyor mu sorusuna şimdilik ne yazık ki olumlu cevap vermek mümkün değil.

Facebook Shops özelliğini şimdilik sadece ABD’ de yaşayan kullanıcılarına sunmuş durumda. İlerleyen dönemlerde alınan tepkiler doğrultusunda Türkiye’ de de bu özelliğin kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz netleşmedi.

Facebook Shops uygulamasının ilerleyen dönemlerde Facebook ile bağlantılı uygulamalar olarak bilinen Instagram, Whatsapp ve Instagram Firect ile entegrasyon halinde olacağı ve böylece küçük esnafın farklı uygulamaları da kullanarak daha çok müşteriye ulaşma şansına sahip olacağı düşünülüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir