Kredi Öderken İkinci Defa Kredi Çekilebilir mi


63
614 Paylaşım, 63 points

Günümüzde hayatın zor koşulları sebebiyle bireylerin çekmiş oldukları ihtiyaç kredilerinin yetersiz kalabilmesi sebebiyle, çoğu insan ikinci defa kredi çekmeyi düşünmektedir. Bu yüzden krediler hakkında en fazla sorulan sorulardan birisi de, kredi öderken ikinci defa kredi çekilebilir mi? sorusudur. Yazımızın devamında, kredi öderken ikinci defa kredi çekilebilir mi? sorusunun cevaplarına, detaylı bir şekilde yer verdik.

KREDİ ÖDERKEN İKİNCİ DEFA KREDİ ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Kredi öderken ikinci defa kredi çekilebilir mi? sorusunun cevabını verirken, öncelikle çektiğiniz diğer kredinin taksitlerini ödeme alışkanlıklarınızın önemli yer tuttuğunu belirtelim. Kredi notu puanlamasında önemli bir yer tutan geri ödeme alışkanlıkları, ödemelerinizin düzenli olması halinde kredi notu sistemine olumlu sinyaller vermektedir.Borcunuzu ödeme alışkanlıklarınızın da yanında, sitemiz üzerinde yer alan Kredi notu yazımızda olan önemli birçok kriterde, kredi öderken ikinci defa kredi çekebilir miyim? Sorusuna cevap niteliğindedir.

Yani temel şart, mevcut kredinizin taksit ödemelerini geciktirmeden düzenli bir şekilde ödemenizdir. İkinci krediyi çekebilmeniz için diğer ana etkense, kredi notunuzun ortalamanın biraz üzerinde olmasıdır. Kredi notunuzun ortalamanın çok üzerinde olması halindeyse, daha yüksek tutarlarda ikinci bir kredi kullanabilmeniz mümkündür.

Şayet mevcut kredi notunuz ortalama bir seviyede ve ilk kredinizin ödenmesi noktasında bankanızla sorunlar yaşadınızsa, ikinci kredinizin çıkma ihtimali düşecek ya da istediğinizden daha düşük miktarlar için krediniz onaylanacaktır.

İKİNCİ KREDİ İÇİN HANGİ BANKAYA BAŞVURMALIYIM?

Mevcut kredisi bulunurken ikinci defa kredi çekmek isteyenlerin sormuş oldukları bir diğer soruda, ikinci kredi için hangi bankaya başvurmalıyım? Sorusudur.

Hemen şunu belirtmek isteriz ki, ikinci krediyi çekmek için başvuru yapacağınız bankanın fazla bir önemi bulunmamaktadır. Yani mevcut bankanıza böyle bir başvuru yapabileceğiniz gibi, şartlarını sağladığınız tüm bankalara da kredi başvurusu yapabilirsiniz. Zira kredi notu puanlama sistemi, tüm bankaların ortak ekranıdır. Yani bir banka ile sorun yaşadınızsa, bu sorun kredi notunuzu düşüreceği için mevcut kredi notunuzun düşük ya da yüksek olduğunu tüm bankalar bu ortak ekrandan görebilmektedir.

Ancak bazı bankalar kredi imkanı sunarken, daha kolay şartlarda sunmaktadır. Bu nedenle yukarıdaki şartları sağlamanız halinde her bankaya başvuru yapabilir olsanız da, yine de en kolay kredi veren bankalar hakkında araştırma yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin bankanın biri sizden aynı şartlar için kefil talep edebilirken, en kolay kredi veren bankalar sizden sadece gelir belgesi talep ederek kredinizi onaylayabilecektir.

İlk kredinizi düzenli ödüyorsanız, mevcut bankanızdan ikinci kredi çekmeniz ise biraz daha kolay olmaktadır. Ancak bankalar genellikle ikinci kredi yerine, ilk kredinizi de toplu olarak kapatabileceğiniz tutarı da ekleyerek kredi verip, iki kredinizi birleştirebilir. Örneğin 10 Bin TL mevcut kredi borcunuz var ve 10 Bin TL’lik ikinci bir kredi istiyorsanız, bankanızın size 20 Bin TL kredi verip içerisinden eski borcunuzu tek seferde alarak ikinci krediyi vermesi muhtemeldir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir