Kredi Kartlarının MTV Ödeme Kampanyaları İşte Detaylar


74
724 Paylaşım, 74 points

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri, araç sahipleri tarafından her yıl 2 kere gerçekleştirilen bir ödemedir. Bu ödeme bazen araç sahiplerini zorladığı için birçok kişi ödemeyi kredi kartı ile gerçekleştirmeyi tercih etmektedir. Bu durumu göz önünde bulunduran bankalar, kredi kartı ile MTV ödemelerine özel kampanyalar hazırlamaktadır. Bu yazımızda Kredi Kartlarının MTV Ödeme Kampanyaları hakkında bilgi vereceğiz.

MTV ÖDEMESİ NEDİR?

MTV, açılmış hali ile Motorlu Taşıtlar Vergisidir. Bu vergi, Karayolları Trafik Kanunu kapsamında trafik şube veya bürolarına kayıt ve tescil edilmiş olan tüm motorlu taşıtların ödemesi gereken bir vergidir. Araç sahipleri Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kere MTV ödemesi gerçekleştirirler.MTV SORGULAMASI VE ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

MTV ödemesi öncesince araç sahipleri ödemeleri ile ilgili sorgulama işlemi yapabilirler. MTV sorgulaması, Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra motorlu taşıtla ilgili tüm sorgulama işlemlerini ve MTV hesaplamasını yapmak mümkündür.

MTV sorgulaması sırasında araca ait plaka, araç sahibinin T.C. kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası, araç tescil tarifi gibi bilgilerin girilmesi gerekir. Bu bilgilerin ardından MTV borç sorgulama ve hesaplama mümkün olacaktır.

KREDİ KARTLARININ MTV ÖDEME KAMPANYALARI NELERDİR?

MTV ödemelerinde sorun yaşanmaması ve araç sahiplerinin daha rahat ödeme yapabilmesi için birçok banka MTV ödeme kampanyaları hazırlarlar. Kredi Kartlarının MTV Ödeme Kampanyaları şu şekilde sıralanır;

 • İş Bankası MTV Ödeme Kampanyası
 • Garanti Bankası MTV Ödeme Kampanyası
 • Yapı Kredi Bankası MTV Ödeme Kampanyası
 • Akbank MTV Ödeme Kampanyası
 • Finansbank MTV Ödeme Kampanyası
 • Denizbank MTV Ödeme Kampanyası
 • TEB MTV Ödeme Kampanyası

İŞ BANKASI MTV ÖDEME KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

İş Bankası MTV ödeme kampanyası kapsamında Maximum Kart kullanan araç sahipleri ödemelerini taksitle yapma şansına sahip olurlar. İş Bankası Maximum Kart MTV ödeme kampanyası ile vergi ödemesinde 3 taksit yaptırma şansı bulunmaktadır. Araç sahiplerinin Maximum kart ile 3 taksit fırsatından yararlanması için MTV ödemesinin 200 TL ve üzerinde olması gerekmektedir.

GARANTİ BANKASI MTV ÖDEME KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Garanti Bankası MTV ödeme kampanyası kapsamında bankanın farklı kredi kartlarını kullanan müşterilerin tek çekim ya da taksit fırsatı ile ödeme yapması mümkündür. Garanti Bankası MTV ödeme kampanyasına dahil olan kredi kartları şu şekilde sıralanır;

 • Garanti Bonus Kart
 • Money Bonus Kart
 • Flexi Kart
 • Miles&Smiles Kredi Kartları
 • American Express Card
 • Bonus American Express Kart
 • Bonus Business Kart
 • Miles&Smiles Business Kart
 • Filo Card, EASY Kart
 • American Express Business Kart

YAPI KREDİ BANKASI MTV ÖDEME KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Yapı Kredi Bankası MTV ödeme kampanyası kapsamında World kart kullanan araç sahipleri ödemelerini 3 taksit şeklinde gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra tek çekim şansı da sunan World kart, taksit şansını 100 TL ve üzerinde MTV ödemelerinde sunmaktadır. Yapı Kredi Bankasının yanı sıra World kart sunan Anadolu Bank, Albaraka, TEB ve Vakıfbank üzerinden de aynı fırsattan yararlanmak mümkündür.

AKBANK MTV ÖDEME KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Akbank MTV ödeme kampanyası kapsamında Axess kart kullanan araç sahiplerine 3 taksit fırsatı sunulmaktadır. Akbank MTV ödemesinde taksit fırsatından yararlanmak için kart sahiplerinin 500 TL ve üzerinde MTV ödemesi gerçekleştirmesi gerekir. Ödemeleri Akbank internet bankacılığı, Direkt mobil, ATM’ler telefon bankacılığı ve şubeler üzerinden gerçekleştirmek mümkündür.

FİNANSBANK MTV ÖDEME KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Finansbank MTV ödeme kampanyası kapsamında Cardfinans kullanan taşıt sahiplerinin 3 taksitle ödeme yapması mümkün olacaktır. Finansbank müşterileri kredi kartları ile yapacakları taksitli ödeme için bankanın internet şubelerini kullanabilmektedir.

DENİZBANK MTV ÖDEME KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Denizbank MTV ödeme kampanyası kapsamında bonus kredi kartı kullanan araç sahiplerine 6 aya kadar taksitle ödeme şansı sunulmaktadır. Denizbank müşterileri, kredi kartları ile alt limit olmaksızın 6 taksite kadar böldürme ve ödeme kolaylığı fırsatına sahip olurlar.

TEB MTV ÖDEME KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

TEB MTV ödeme kampanyası kapsamında TEB Bonus ve TEB World kart kullanan araç sahiplerine 3 taksitle ödeme fırsatı sunmaktadır. TEB MTV kampanyasından yararlanmak isteyen abonelerin öncelikle cep telefonlarından MTV yazıp 4616’ya SMS göndermesi ve ardından kredi kartı ile taksitli ödeme yapması gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir