Kredi Kartını Nakite Çevirmenin Yolları Nelerdir?


67
656 Paylaşım, 67 points

Günümüzde kredi kartı kullanan banka müşterilerinin önemli bir kısmı, nakite ihtiyaç duydukları bazı zamanlarda kredi kartından nakit çekerek ihtiyaçlarını gidermektedir. Ancak kredi kartlarında bulunan nakit avans limitleri, her zaman kişinin ihtiyacını görmemekte ve bu nedenle yeniden nakit arayışına girilmektedir. Birçok kredi kartı kullanıcısı kredi kartını nakite çevirmenin yolları arasında sayacaklarımızdan bazılarını bilirken, yine önemli bir çoğunluk birkaç yöntem dışında kredi kartından nasıl nakit sağlayacağını bilmemektedir.

Bu nedenlerle, kredi kartını nakite çevirmenin yolları hakkındaki tüm ipuçlarını, sizler için derledik. Bu yöntemlerden bazılarında geri ödemelerin bütçenizi zorlayacağını ve size bir takım ekstra maddi kayıplar yaşatacağını da, hatırlatmak isteriz.

KREDİ KARTINI NAKİTE ÇEVİRMENİN YOLLARI NELERDİR?YAKINLARIMIZIN ALIŞVERİŞİ İLE KREDİ KARTINI NAKİTE ÇEVİRME

Kredi kartını nakite çevirme yöntemleri arasında, belki de en kolay ve masrafsız olan yöntemlerden birisi yakınlarımızın alışverişleri üzerinden kredi kartını nakite çevirmektir. Yakınlarınızdan birisi nakit alışverişe çıktığında onun alışverişi için sizin kartınızı kullandırabilir, kullandığı tutarı siz kendisinden nakit olarak tahsil edebilirsiniz.

Kullanılacak bu yöntem sadece market ya da giyim alışverişleri olarak düşünülmemeli, fatura ödemesi ya da bir teknoloji harcaması üzerinden de bu yöntemi kullanabileceğiniz unutulmamalıdır. Bu yöntem genellikle masrafsız olması sebebiyle, kredi kartını nakite çevirme yöntemleri arasında, en mantıklı yöntem olarak kabul edilmektedir.

E-TİCARET SİTELERİNİ KULLANARAK NAKİTE ÇEVİRME
Bu yöntemi ise kimseye ihtiyaç duymadan, farklı bilgisayarlar üzerinden yapmak mümkündür. Kullanacağınız E-Ticaret sitesine bağlı olarak, bu yöntemde küçük komisyonlar ödemeniz mümkündür. Bu işlem için güvenilir e-ticaret platformlarını seçmeniz, oldukça önemlidir.

Aynı e-ticaret sitesi üzerinden farklı bilgisayarlarla iki hesap açıp, kredi kartını nakite çevirebilirsiniz. Bu hesaplardan birisi satıcı, diğer hesap ise alıcı olarak sistemde gözükmelidir. Ancak e-ticaret sitesi yöneticilerinin, böyle bir işlemden asla haberlerinin olmaması gerekir.

Satıcı hesabınız üzerinden siteye hayali bir ürün ekleyerek, alıcı hesabınız üzerinden kredi kartınızı kullanarak bu hayali ürünü alarak kredi kartını nakite çevirebilirsiniz. Alıcı hesabından kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra, e-ticaret sitesi belirli kriterler sağlandıktan sonra ürünün tutarını belirttiğiniz banka hesabınıza yatıracaktır. Ticaret sitesinin belirlediği günlerde hesabınıza geçecek para üzerinden, sizden ortalama %5 oranlarında bir kesinti yapılabilmektedir.

KOMİSYONCULAR ÜZERİNDEN KREDİ KARTINI NAKİTE ÇEVİRME
Kredi kartını nakite çevirmenin yolları arasında en bilindik yöntemlerden birisi de, komisyoncular aracılığı ile yapılan işlemlerdir. Belirli komisyonlar karşılığında bu işi yapan güvenilir kişilerle irtibata geçerek, komisyoncudan ürün alınmış gibi gösterilip POS cihazını kullanarak kredi kartınızdan komisyonuyla birlikte bir tutar çektirebilirsiniz. Komisyoncu anlaşmış olduğunuz tutarı size nakit olarak ödeyecek, bankadan ise kendisi çekilen tutarı daha sonra tahsil edecektir.

Bu işlemi, nadiren de olsa tanıdığınız yerlerden nakit olarak da yaptırabilirsiniz.

DEĞERLİ EŞYA ALARAK KREDİ KARTINI NAKİTE ÇEVİRME
Altın, ziynet eşyası ya da elektronik eşya alıp, bunları tekrar satarak da kartınızı nakite çevirebilirsiniz. Bunlar arasında daha az masraflı ve kolay olanı, kredi kartından altın alıp bozdurmaktır. Altın alıp bozdurduğunuzda zararınız daha azken, cep telefonu ya da beyaz eşya alıp zararına satmak hem daha masraflı, hem de zaman gerektiren bir durumdur.

İNTERNET ÜZERİNDEN FATURA ÖDEMESİ YAPARAK NAKİTE ÇEVİRME
Her ne kadar küçük tutarlar için geçerli olsa da, internet üzerinden bazı güvenilir platformlara üye olup, burada bulunan kişilerin faturalarını ödeyerek nakit elde edebilirsiniz. Örneğin kişinin 200 TL’lik bir faturasını ödeme karşılığında, kendisinden 180 TL nakit talep edebilirsiniz. Üye olduğunuz platformlarda kişinin daha önceki ticaretlerine bakabilir, güvenilir kişi olması halinde bu işlemi yaparak kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz.

Kredi kartını nakite çevirmenin yolları hakkında, kısa bir takım bilgiler verdik. Özellikle internetten yapılan işlemlerde çok dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalı, ayrıca nakit ihtiyacınız nedeniyle fazla zarara uğramamaya dikkat edilmelidir. Nihayetinde yapacağınız bu işlemin geri ödemesini de, yine sizin yapacağınızı unutmamalısınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
656 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir