Kredi Kartına Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin Avantajları!


77
754 Paylaşım, 77 points

Kredi kartı, günümüzde her evde mutlaka kullanılıyor. Öyle ki birçok kişi tek kredi kartı ile yetinmeyip farklı bankaların kredi kartlarını da alabiliyor. Bunun en büyük nedeni, kredi kartlarının insan hayatını kolaylaştıran avantajları. Kredi kartının kullanıcılarına sağladığı en büyük avantajlardan birisi şüphesiz otomatik ödeme talimatı oluyor. Otomatik ödeme talimatı sayesinde faturalarını kolaylıkla ödeyen kullanıcılar, büyük bir dertten kurtulmuş oluyor. Bu yazımızda size kredi kartına otomatik ödeme talimatı vermenin sağlayacağı avantajları anlatacağız.

Kredi Kartından Otomatik Ödeme Nasıl Verilir?

Artık insanlar hayatlarını daha kolay hale getiren her yolu kullanmaya başladı. Bu yollara kredi kartları ile yapılan otomatik ödeme talimatı da dâhil oldu. Otomatik ödeme talimatı, insanların fatura ödemek için evden çıkmasına bile gerek kalmadan işlerini halletmesini sağlıyor. Yazın sıcak havalarda, kışın soğuk ve ayazda fatura ödemeye gitmenin bir eziyet olduğunu düşünen her kredi kartı kullanıcısı, bu işi otomatik ödeme talimatı vererek başından savabiliyor.Kredi kartı ile otomatik ödeme vermek de en az faturanın ödenmesi kadar kolay bir işlem. Kredi kartı kullanıcısı, kartı üzerinden gerçekleştireceği fatura ödemesinin ardından ister internet bankacılığı üzerinden, ister müşteri hizmetlerini arayarak, ister banka şubesine giderek otomatik ödeme talimatı verebiliyor. Otomatik ödeme talimatını sisteme kaydeden banka, kart kullanıcısının fatura günlerini takip ederek ödemelerin otomatik olarak gerçekleşmesini sağlıyor.

Kredi Kartından Otomatik Ödeme Talimatı Vermenin Avantajları Nelerdir?

Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı vermek, kullanıcılara birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar şöyle sıralanabilir;

  • Fatura ödeme işlemleri tam zamanında gerçekleşir
  • Gecikme faizi ya da ceza ödemek zorunda kalınmaz
  • Kredi kartının hesap işletim ücreti iptal edilir
  • Kullanıcı oturduğu yerden ödemeleri kolaylıkla kontrol edebilir
  • Otomatik ödeme talimatı kısa sürede ve kolayca verilebilir

Fatura Ödeme İşlemleri Tam Zamanında Gerçekleşir

Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verilmesiyle birlikte faturanın ödeme tarihi geldiği an banka direkt olarak ödemeyi gerçekleştirecektir. Böylelikle ödemeler tam zamanında yapılmış olur.

Gecikme Faizi ya da Ceza Ödenmez

Otomatik ödeme sayesinde bankanın takibe aldığı fatura tarihlerinde gerçekleştirilen ödeme sayesinde faturaların gecikmeye girmesi engellenmiş olur. Böylelikle kullanıcının cebinden fazla ya da gecikme cezası ödemesi için ekstra para çıkmaz.

Kredi Kartı Hesap İşletim Ücreti İptal Edilir

Kredi kartı kullanımı ücretli olarak yapılmaktadır. Bankalar, kredi kartı kullanan müşterilerinden her yıl düzenli olarak kart kullanım ücreti talep etmektedir. Birçok banka kredi kartından otomatik ödeme talimatı veren müşterilerinden işletim ücreti talep etmez. Otomatik ödeme talimatı veren kullanıcılar, böylelikle kart için kullanım ücreti ödemek zorunda kalmaz. Bunun için bankaya 3 farklı fatura için otomatik ödeme talimatı vermek gerekir. Bu rakam bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kullanıcı Oturduğu Yerden Kolaylıkla Fatura Öder

Kredi kartı kullanıcıları otomatik ödeme talimatı sayesinde evden bile çıkmadan faturalarını ödeme şansına sahip olur. Böylelikle büyük bir yorgunluk ve zaman kaybı da engellenir. Fatura ödemek kadar fatura takibi de kolaylıkla yapılabilir. Kredi kartı kullanıcısı, internet bankacılığı sayesinde hangi faturasının ne zaman ödendiğini birkaç hamle ile kolaylıkla öğrenebilecektir.

Otomatik Ödeme Talimatı Çok Kolay ve Kısa Sürede Verilir

Otomatik ödeme talimatı vermek sanıldığından daha kolaydır. İnternet bankacılığı kullananlar uygulama üzerinden otomatik ödeme talimatı verebileceği gibi, telefonla müşteri hizmetlerini arayarak da dakikalar içerisinde talimat verebilir. Bu iki yöntemi de kullanmak istemeyen ve işini banka şubesinden halletmeyi daha güvenli bulan kredi kartı kullanıcıları ise kendilerine en yakın şubeye giderek kolaylıkla otomatik ödeme talimatı verebilirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
754 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir