Kredi Kartı Kaç Günde Talep Eden Kişinin Eline Geçer


71
694 Paylaşım, 71 points

Kredi kartı günümüzde hemen herkesin elinde olan bir banka ürünüdür. Hatta bazı kişilerde birden fazla bankaya ait kredi kartı bulunur. Kredi kartı, günlük yaşamda sıkça kullanılan ve alışverişlerde taksit fırsatı sunduğu için tercih edilen bir kart türüdür. Bu nedenle kredi kartı kullanmayan kişiler de bir süre sonra kart başvurusunda bulunabilir. Bu yazımızda kart başvurusunda bulunan banka müşterileri için Kredi Kartı Kaç Günde Talep Eden Kişinin Eline Geçer sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi kartı almak için tüketicilerin öncelikle bankaya başvuruda bulunması gerekir. Kişi, hangi bankanın kredi kartını alacağına karar verdikten sonra kredi kartı başvurusunda bulunur. Kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra koşullara uygun olan kişilerin başvurusu onaylanır.KREDİ KARTI KAÇ GÜNDE TALEP EDEN KİŞİNİN ELİNE GEÇER

Kredi kartı başvurusu onaylanan kişiler, bu süreçten sonra kartının hazırlanması ve teslim edilmesi aşamasına geçecektir. Kredi kartının onaylanmasının ardından belirli bir süre teslimatını beklemek gerekir.

Kredi Kartı Kaç Günde Talep Eden Kişinin Eline Geçer sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Bir bankaya kredi başvurusunda bulunmuş olan kişi, onay almasının ardından kredi kartını 15 gün içinde bekleyebilir. Kredi kartının hazırlanması, üzerine kredi kartı sahibinin adının işlenmesi gibi birçok detaydan dolayı kart hemen teslim edilemez. Ancak ortalama 10 gün içerisinde kredi kartı basılarak 15 gün içinde sahibine ulaştırılmış olur.

Kredi kartı başvurusunda bulunan kişinin, 15 gün içinde kartını alması söz konusudur. Elbette bu işlem bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. 15 gün en üst sınır olarak gösterilebilir. 15 gün içerisinde daha erken bir sürede de kart teslimatı yapılabilir.

KREDİ KARTI ONAYLANMA SÜRESİ NE KADARDIR?

Kredi kartı onaylanma süresi, başvurunun yapılma şekline göre değişiklik gösterir. Öncelikle internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da SMS ile kredi kartı başvurularında hemen olumlu ya da olumsuz sonuç almak mümkündür. Ancak banka şubeleri üzerinden yapılan başvurularda sonuç biraz daha geç alınmaktadır.

Kredi kartı onaylanma süreci ortalama 10 gün olarak belirlenmiştir. Bu süre içerisinde kart başvurusu ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir dönüş mutlaka yapılır. Olumlu sonuç alınması durumunda kartın basım aşamasına geçilecektir.

KREDİ KARTININ TESLİMAT DURUMU NASIL TAKİP EDİLİR?

Kredi kartının teslimat durumunu takip etmek için internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da çağrı merkezi kullanılabilir. Her üç yöntemle de kredi kartının ne aşamada olduğunu öğrenmek oldukça kolay olacaktır.

Kişi internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan kredi kartı başvurusu bölümüne girerek kısa sürede kartın ne aşamada olduğunu görebilecektir. Bunun yanı sıra çağrı merkezi üzerinden kredi kartı teslimat durumunu öğrenmek için bankaya ait müşteri hizmetleri numarasının aranması ve müşteri temsilcisi ile görüşmek gerekecektir. Müşteri temsilcisi, kişinin kredi kartı başvurusunun hangi aşamada olduğunu söyleyecektir.

KREDİ KARTI GÖNDERİLMEDİYSE NE YAPILIR?

Kredi kartı başvurusu onaylandığı ve 15 günlük süre dolduğu halde kartı gönderilmeyen kişilerin yapması gereken bazı işlemler vardır. Kredi kartı gönderilmemesinin nedeni, kuryenin ev adresini bulamaması olabilir. Bu durumda kartın teslimat süresi otomatik olarak uzar.

Kredi kartının zamanında teslim edilmemesi durumunda kişinin banka ile görüşmesi doğru olacaktır. Banka, kredi kartının neden gönderilmediği hakkında en net bilgiyi verecektir. Eğer kuryeden kaynaklı bir gecikme var ise banka bu durumda kurye ile iletişime geçerek gecikmenin düzeltilmesi için gerekli işlemler yapılır. Böylece kredi kartı en kısa sürede başvuru yapan kişiye teslim edilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir