Kredi Kartı Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır, Kart Ne Zaman Gelir?


96
934 Paylaşım, 96 points

Günümüzde kredi kartı kullanımı bir ihtiyaçtan çıkıp adeta zorunluluk haline gelmiştir. Temel ihtiyaçların karşılanması için büyük destek sağlayan kredi kartları, banka başvuruları sonucunda kişilere ulaşmaktadır. Bu yazımızda kredi kartı başvurusunun kaç günde sonuçlandığını ve kartın gelme süresini sizlerle paylaşacağız.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda en popüler bankacılık araçlarının başında kredi kartları gelmektedir. Kişinin gelirine uygun olarak farklı limitlere sahip olan kredi kartları, özellikle zorlu ekonomik şartlarda ay sonunu getirebilmek için adeta bir kurtarıcı olarak görülmektedir. Bu nedenle olsa gerek, kredi kartı başvuruları oldukça artmıştır.Kredi kartı başvurusu birden fazla yöntemle yapılabilmektedir. Bu yöntemler şu şekilde sıralanır;

  • SMS ile başvuru
  • Müşteri hizmetleri ile başvuru
  • Mobil bankacılık ile başvuru
  • Banka internet sitesi ile başvuru
  • ATM ile başvuru
  • Banka şubeleri ile başvuru

Kredi kartı başvurusu bu seçeneklerden istenilen üzerinden yapılabilmektedir. Kredi kartı başvurusu sırasında kişilerden genel olarak nüfus cüzdanı ve gelir belgesi talep edilmektedir. Özellikle mobil bankacılık ve internet üzerinden başvurularda bazı bankalar belge bile istememektedir.

Kredi Kartı Değerlendirme Süreci Nasıl İşler?

Kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra onaylanması için belirli bir süre gerekmektedir. Bankalar başvuru sonrasında öncelikle kişinin kredi notunu inceler. Kredi notu düşük olan ya da kredi sicili kötü olan kişilerin kredi kartı alması pek mümkün olmayacaktır.

Kredi kartı başvurusu olumlu değerlendirilen kişiler için gelir düzeyine göre bir limit belirlenir. Bu limit, kişinin aylık kazancından temel ihtiyaçların çıkartılması sonucunda kalan para ile ödenecek şekilde hesaplanmaktadır. Kişiler, gelirlerinden daha yüksek kredi kartı limitine sahip olma konusunda sıkıntı yaşayabilmektedir.

Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurusu genel olarak bakıldığında hemen sonuçlanmaktadır. Birçok banka, kredi kartı başvurularına olumlu ya da olumsuz olarak kısa süre içerisinde cevap vermektedir. Özellikle internet, SMS ya da mobil başvurularda dakikalar içerisinde sonuç almak mümkündür.

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Gönderilir?

Kredi kartının onaylanmasının ardından hazırlanması ve gönderim süreci başlar. Kredi kartı gönderim süreci ortalama olarak 10 iş günü olarak belirlenmiştir. Kartın kargoya verilerek gönderilmesi süreci 15 günü bulmaktadır.

Kredi Kartı Teslimat Sürecini Nasıl Takip Edebilirim?

Kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanmış bir kişi, kartın teslimat sürecini banka üzerinden takip edebilmektedir. İnternet ya da mobil şubeye giriş yapan kişiler, ‘Kredi Kartım Nerede’ menüsü üzerinden kartı hakkında bilgi alabilmektedir. Bunun yanı sıra bankaların çağrı merkezleri üzerinden de otomatik yanıtlama sistemini kullanarak kart hakkında bilgi almak mümkündür.

Kredi Kartım Gelmezse Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı gönderim süreci çok özel bir durum olmadığı sürece 15 günü geçmemektedir. Eğer başvuru sonrasında kişinin kredi kartı 15 gün içerisinde gelmezse, banka ile iletişime geçmesi gerekecektir.

Banka üzerinden kredi kartı hakkında bilgi almak mümkün olacaktır. Kredi kartının basımı gecikmiş ya da kuryede takılmış olabilir. Bununla birlikte adrese teslimat sırasında kişinin evde olmaması da teslimat sürecini uzatabilmektedir. Her türlü olasılığa karşı kartın gecikmesi durumunda banka ile iletişime geçmek en akıllıca yol olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

96
934 Paylaşım, 96 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
25
Şaşkın
Başarısız Başarısız
114
Başarısız
Komik Komik
97
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
26
Helal Olsun!
lol lol
63
lol
Aşk Aşk
49
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
25
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir