Köye Dönüş Hibe Kredisi Nasıl Alınır


65
567 Paylaşım, 65 points

Devletin tarım ve hayvancılık konusunda geliştirmeye yönelik atmış olduğu önemli adımlardan birisi olan köye dönüş projesi kapsamında, köye dönüş hibe kredisi adı altında krediler verilmektedir. Devletin sunmuş olduğu bu imkan, şehir hayatından sıkılarak köyüne dönmek isteyenler için harika bir fırsat niteliği taşıyor. Yazımızın devamında köye dönüş hibe kredisi nasıl alınır? Sorusunun cevabıyla birlikte, sunulan bu imkan hakkında daha farklı detaylara da değineceğiz.

KÖYE DÖNÜŞ HİBE KREDİSİNDE AMAÇ NEDİR?

Yazımızın başında da biraz bahsettiğimiz gibi, köye dönüş kredisinin amacı, tarım ve hayvancılığın gelişimine katkı sunmaktır. Verilen kredinin diğer amaçları ise şehirlerdeki nüfus yoğunluğunu azaltmak ve insanları, köy hayatına teşvik etmektir. Sonraki sayılanlar, teşvikin alt amaçlarını kapsamaktadır.Ülkemizin tarım ve hayvancılık konusunda önemli potansiyelinin bulunması ve bu gelir kapılarını çoğaltma zaruriyeti, bu tarz teşviklerin kapsamının artırılmasını da gerekli kılmaktadır. Köye dönüş hibe kredisinin önemsenmesi gereken bir diğer amacına baktığımızdaysa, işsiz insanların istihdam edilmesine yönelik bir olduğunu da görebiliriz.

KÖYE DÖNÜŞ HİBE KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Köye dönüş hibe kredisi başvuru şartları için gerekli olan şartları sağlamış olan herkes, köye dönüş destek kredisinden rahatlıkla faydalanabilmektedir.

Köye dönüş hibe kredisi başvuru şartları, aşağıdaki gibidir.

  • Kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereklidir.
  • 18 yaşından küçük ve 41 yaşından büyük olmamalıdır.
  • Okur yazarlığı olmak.
  • Örgün eğitim görmeye devam ediyor olması gerekir.
  • Aynı proje kapsamında devam ediyor olan diğer hibe destek programlarından, yararlanmamış olmak.
  • Cezaevi, denetimli serbestlik ve askerlik gibi durumların olmaması da, köye dönüş destek programı çerçevesinde aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Yukarıda sayılan köye dönüş hibe kredisi başvuru şartları taşınması halinde, destek programından hibe almak isteyen herkes rahatlıkla başvurusunu yapabilmektedir. Bu şartlar haricinde destek programından yararlanmak isteyenlerin, köye döndüğünde yapmak istediği iş ile alakalı projesinin de hazır olması gerekir. Hazırlanan projenin de, hibe kredisi şartlarına uygun olması gerekmektedir.

KÖYE DÖNÜŞ HİBE KREDİSİ BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Hibe kredisi ile ilgili sıklıkla sorulan sorulardan birisi de, köye dönüş hibe kredisi başvurusu nereye yapılır? Sorusu olmaktadır. Köye dönüş kredisi için başvuru yapacak kişilerin gerekli tüm evraklarla birlikte başvuru formu doldurarak, Tarım ve Orman Bakanlığı içerisinde yer alan ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.

KÖYE DÖNÜŞ HİBE KREDİSİ NE KADAR?

Yine konuyla alakalı karşılaştığımız sorulardan birisi, köye dönüş hibe kredisi ne kadar veriliyor? Sorusu olmaktadır. Bu soruya cevap olarak, verilen hibe kredisinin 30 Bin TL olduğunu belirtebiliriz. Bu kredinin haricinde kişinin yol yardımları ve ev taşıma masrafları da, ekstra olarak ödenmektedir. Yani diğer masraflar, kredinin haricinde verilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
567 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
127
Şaşkın
Başarısız Başarısız
91
Başarısız
Komik Komik
86
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
148
Helal Olsun!
lol lol
40
lol
Aşk Aşk
28
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
128
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
88
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

17 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 130 bin diyordu benmi yanliş anladım okuduğum yazıda 30 bin diyor ev masrafi cardu curdu tutsa 10 bin eder 40 bin nerde bunun diger masrafları

  2. Yaş sınırı neden düşük tutulmuş 41 değilde en azından 55 olması gerekirdi fabrikada çalışan 60 yanında emekli oluyor köye dönüş yaşı 41 le sınırlanıyor iş adamları 70, 80 yaşına kadar işini yapıyor beyin özürlü değil ve eli ayağıda tutuyorsa yaş sınırlaması saçma olmuş…