Koton İş Başvurusu Personel Alımı Çalışma Şartları


74
725 Paylaşım, 74 points

Tekstil konusunda ülkemizdeki en ünlü ve büyük markalardan birisi Koton’ dur. Sektörün önemli isimlerinden birisi olan Koton, her yıl mağazalarında yüzlerce kişiye iş vermektedir. Bu yazımızda Koton iş başvurusu nasıl yapılır, Koton personel alımı çalışma şartları hakkında bilgi vereceğiz.

KOTON HAKKINDA BİLGİ

Koton, Türkiye’de kurulan ve dünya genelinde satış yapan bir tekstil firmasıdır. Dünya genelinde birçok yer de dâhil olmak üzere yüzlerce şubesi bulunmaktadır. Koton kelimesi, Fransızca’ dan gelmektedir. Kelime anlamı ‘Pamuktan yapılan’ olarak bilinir.Başarılı bir girişimcilik örneği olarak gösterilebilen Koton, her yıl yüzlerce kişiye istihdam sağlamaktadır. Günümüzde dünya genelinde 800’den fazla satış mağazası bulunmaktadır. Bu mağazalar içinde 20 binden fazla ürün çeşidi bulmak mümkündür.

KOTON İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Koton çalışanı olmak için, öncelikle iş başvurusu yapmak gerekmektedir. Başvuru için Koton’un resmi internet sitesi kullanılmaktadır. Site içerisinde bulunan İnsan Kaynakları bölümünde bulunan Koton iş başvuru formunu doldurarak ilk adım atılacaktır. Bunun yanı sıra kariyer siteleri üzerinden Koton iş başvuru ilanlarına ulaşmak mümkündür. Bu internet siteleri üzerinden oluşturulan özgeçmiş, Koton iş başvurusu için kullanılabilmektedir. Koton başvurusu için kullanılabilecek son yöntem ise mağazalara gitmektir. Mağazalardan iş başvuru formunu doldurarak gerekli işlem tamamlanabilmektedir. Koton personeli olarak çalışmak için referans sahibi olmak önemlidir. Mağaza, referansı olan kişilere öncelik tanımaktadır.

KOTON ÇALIŞMA SAATLERİ NEDİR?

Koton mağazalarında Part time ve Full time çalışma fırsatları sunulmaktadır. Koton Part time çalışanlar haftalık 30 saati, Koton Full time çalışanlar haftalık 45 saat görevlendirileceklerdir.  Full time çalışan personellere günlük olarak 8 saat görev verilmektedir. Bu süre içerisinde personelin yemek ve su gibi ihtiyaçlarını karşılayacağı zaman da bulunmaktadır. Koton, sabah erken saatte açılan ve geç saatlere kadar çalışan mağaza zincirlerinden birisidir. Bu nedenle Koton çalışma koşulları vardiyalı olarak sağlanmaktadır. Personelin bir kısmı sabah erkenden mağazayı açarken, bir kısmı öğleden sonra gelip mağazayı kapatana kadar çalışmaktadır. Vardiya saatleri, mağaza müdürü tarafından belirlenmektedir.

Koton çalışanları, Full time olarak haftada 6 gün çalışır ve 1 gün izin yapalar. Koton personeli olarak 1 yılını dolduranlara 14+2 günlük yıllık izin verilmektedir.  Part time çalışanlar ise genel olarak haftanın 5 gününde günlük 6 saat şeklide çalışmayı tercih etmektedir. Part time çalışanların saatlerini mağaza müdürü belirlemektedir.

KOTON ÇALIŞMA ŞARTLARI NASILDIR?

Koton mağazaları, dünya çapında büyük ilgi görmektedir. Bu ilgisinden dolayı mağaza çalışanlarının sürekli müşterilerle ilgilenmesi gerekmektedir. Müşterilerle sürekli ilgilenmek demek, sürekli ayakta kalmak anlamına gelecektir. Koton personeli olarak çalışmak isteyenlerin sürekli ayakta durmayı göze alması gerekmektedir.

Koton personeli mağaza içi görevleri değişiklik göstermektedir.  Personeller, temizlik, reyon düzenleme, ürün kontrolü, kasa gibi alanlarda görevlendirilecektir. Müşterilerin memnuniyetini kazanmak adına personelin sürekli güler yüzlü ve yardımsever olması gerekmektedir.

KOTON PERSONEL MAAŞLARI NE KADARDIR?

Koton’da personel olarak çalışmaya hak kazanmış olan kişiler başlangıç olarak asgari ücretten maaş alacaktır. Koton personel maaşı 2020 TL olarak belirlenmiştir. Bu maaş, deneyimi olmayan kişilere verilmektedir. Personelin tecrübeli olmalı daha yüksek maaş almasını sağlayacaktır. Deneyimli personeller 3 bin TL maaş alırken, mağaza müdürlerinin maaşı 4 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu maaş, koton tarafından belirlenmiş dönemlerde değişiklik gösterecektir. Zam dönemleri mağaza yetkilileri tarafından belirlenmektedir. Koton personeli aynı zamanda satış hedefini tutturduğu zaman maaşının %25’i oranında prim de almaktadır. Çalışanların yol ücreti ve yemek kartı da koton tarafından verilmektedir.

İŞ BAŞVURUSU İÇİN TIKLA

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
725 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
14
Şaşkın
Başarısız Başarısız
100
Başarısız
Komik Komik
86
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
38
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
99
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir