Kosgeb 50.000 TL Hibe Kredisi Nasıl Alınır, Şartları Neler?


71
776 Paylaşım, 71 points

Kosgeb 50.000 TL Hibe kredisi nasıl alınır, şartları var mı ve Kosgeb kredisi alabilmek için başvuru nereye yapılır? Bu yazımızda başta genç girişimciler başta olmak üzere iş kuracakların en çok merak ettiği konulardan biri olan Kosgeb 50.000 TL’ye kadar hibe kredisi konusunu detaylı bir şekilde incelemeye çalışacağız.

Yeni bir iş kurmak için öncelikle sermayenin olması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Özellikle genç girişimciler bu anlamda kosgeb tarafından sunulan hibe kredilerine büyük rağbet göstermektedir. Hibe kredisi adından da anlaşılacağı üzere karşılık beklemeden verilen kredidir. Her ne kadar girişimciler için birinci öncelik olsa da şartlarının zor olması ve sınırlı olmasından ötürü hibe kredisinden ziyade uzun vadeli kosgeb kredileri de tercih edilmektedir.

50.000 TL HİBE KREDİSİ DESTEĞİ NASIL ALINIR?Günümüzde birçok genç girişimci yatırım yapmak için sermaye beklerken ne yazık ki kredi imkanlarının sınırlı olmasından ötürü fikirlerini hayata geçirmekte zorlanmaktadırlar. Hibe kredisi bu yönü ile son derece önemlidir. Kosgeb genç girişimcileri destekleme programları kapsamında verilen krediler ile sektörlere yönelik büyük bir ihtiyaç karşılanmaktadır. Hibe kredi desteği programında tüm şartları yerine getirenlere 50.000 TL‘ye Kadar Hibe Kredisi verilmektedir. Hibe kredisi alabilmek için ilk olarak Kosgeb sertifika programına katılmanız gerekmektedir. Bu bir ön koşul olmakla beraber farklı şarkılar da yer almaktadır.

HİBE KREDİSİ SERTİFİKA PROGRAMINDA NELER VAR

  • İş Yönetim süreçleri
  • Girişimcilikle ilgili bilgiler
  • Mali işlemler ve prosedürler
  • Üretimin yaşama geçirilmesi süreçleri
  • Ürün pazarlama politikası
  • Ürün tanıtımı ve geliştirilmesi
  • İnsan ilişkileri

Hibe kredisi sertifika programında yer alan süreçlerin her biri 50.000 hibe kredisi almak adına son derece önemlidir. Bu sebeple kosgeb’den hibe kredisi başvurusu yapmadan önce kesinlikle bu detaylar ile ilgili detaylı bir çalışma yapmak gerekmektedir. Sıfırdan bir işe başlamak veya işlerini daha da ileriye taşımak isteyen tüm girişimciler öncelikli olarak KOSGEB tarafından verilen eğitimlere başvurunun yapılması gerekiyor.

KOSGEB BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR?

Girişimciler veya işletme sahipleri başvuru yapmak istiyorsa öncelikle KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde bulunması gerekmektedir. Yasaklanmış, faaliyetleri kısıtlanmış veya dışlanmış sektörlerde faaliyet gösteren girişimciler başvuru yapamaz, yapsa bile başvuruları değerlendirmeye alınmaz. İşletmenizi KOSGEB desteği ile veya kendi imkanlarınızla kurduysanız başvuru şarkıları son derece nettir.

  • Kendi meslek odanıza kayıt var mı meslek odanızın aidatlarını ödeyip, şartları taşıyor musunuz?
  • Devlete kurumlarına vergi borcunuz bulunuyor mu?
  • Kredi sicil notunuzda risk puanı yüksek mi?

Bu şarkıları taşımanız halinde KOSGEB başvurunuzu yapmanız için hiçbir sakınca bulunmamaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
776 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
26
Şaşkın
Başarısız Başarısız
114
Başarısız
Komik Komik
99
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
29
Helal Olsun!
lol lol
62
lol
Aşk Aşk
52
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
29
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
124
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir