KOSGEB 300 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği Tüm Detaylar…


73
697 Paylaşım, 73 points

Girişimcilere en büyük desteği veren kurumların başında KOSGEB geliyor. Farklı dönemlerde girişimcilerin dikkatini çeken değişik desteklerini açıklayan KOSGEB, son olarak 300 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği kampanyasını duyurdu. KOSGEB’in bu son destek kredisi ile ilgili ayrıntıları sizin için hazırladık.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani kısa adı ile KOSGEB, ülke ekonomisinin kalkınması, işsizlik oranının azalması ve girişimciliğin daha da artması adına düzenli olarak yeni kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. KOSGEB’in son kampanyası 300 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği oldu.

300 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği Nedir?KOSGEB tarafından hazırlanmış olan bu yeni destek kampanyasının amacı; KOBİ’lerin daha etkin hale gelmesi, rekabet düzeyinin artırılması, sanayi uyum faaliyetlerinin ve ekonominin gelişmesi, sosyal ve ekonomik ihtiyaçların tamamının karşılanması şeklinde açıklanabilir.
KOSGEB, bu amaçla hazırladığı yeni kampanya kapsamında bazı bankalarla ve işletmelerde protokolü sağlamış durumda. Anlaşma kapsamında yeni iş açacak ve işini büyütecek girişimcilere Türk Lirası ya da döviz cinsinden kredi desteği sağlanacak. Verilecek olan kredi desteğinin üst limitini ve kredi hakkındaki diğer detayları ise KOSGEB belirleyecek.

48 Ay Vadeli Destek Kredisi

KOSGEB ve bankalar arasında imzalanmış protokol kapsamında girişimcilere verilecek 300 Bin TL faizsiz kredi desteğinin vadesi ise 48 ay olarak kararlaştırılmış. Yapılan başvuru neticesinde kişi ya da işletmelere verilecek olan kredi desteğinin ayrıntıları hazırlanacak özel kredi programları ile belirleniyor. Verilen destek kredisinde, alınacak kredinin bir kısmı ya da tamamı kurumca karşılanacak. Dosya masrafı, vergi ve diğer ücretler ise işletme tarafından ödenecek.

KOSGEB 300 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği Almak için Yapılması Gerekenler

KOSGEB tarafından girişimcilere ve işletmelere özel olarak verilecek 48 ay vadeli 300 Bin TL Kredi Desteğinden yararlanmak için yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanıyor;

 • Kredi başvuruları anlaşmalı banka ya da kurumun kendisine ait sistem üzerinden yapılır.
 • Bankalar üzerinden yapılan başvuru için dijital ortam tercih edilmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvuru sırasında ön onay gereklidir.
 • Ön onayın alınmasının ardından yapılan başvuru banka tarafından incelenir ve başvuru yapan kişi ya da işletmenin sicili incelenir.
 • Kredi başvurusunda sıkıntı olmayan kişi ya da işletmelerin onay almasıyla birlikte Temerküz şubeye yönlendirilmesi yapılır.
 • Genel Müdürlükçe başvurusu kabul edilen dosyalar faks ile KOSGEB’e gönderilir ve onay istenir.
 • Yapılan başvurunun ardından 5 iş günü içerisinde başvuru onaylanır ve gerekli görülürse eksiklerin tamamlanması istenir.
 • Eksiklerin giderilmesiyle birlikte kredi ödeme işlemi gerçekleştirilir.

 

KOSGEB 300 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği Yararlanma Şartları Nelerdir?

KOSGEB’in sunmuş olduğu bu kredi desteğinden yararlanmak isteyen işletmeler bazı şartlara uygun olmak zorundadır. Belirlenmiş olan şartlar şunlardır;

 • Mikro işletmeler için çalışan sayısının en az 10 olması ve yıllık net satış hasılatının 3 milyon TL’den az olması
 • Küçük işletmeler için çalışan sayısının 50’den az olması ve yıllık net satış hasılatının 25 milyon TL’den az olması
 • Orta büyüklükte işletmeler için çalışan sayısının 250’den az olması ve yıllık satış hasılatının 125 milyon TL’den az olması
 • İşletmenin yasaklı olmaması
 • Protokol şartlarına uygun olması
 • Başvuru süresinin geçirilmemiş olması
 • Kurumdan ön onayın alınmış olması
 • Bankanın kredi başvurusunu onaylamış olması

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
697 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
50
Şaşkın
Başarısız Başarısız
28
Başarısız
Komik Komik
126
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
53
Helal Olsun!
lol lol
86
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
50
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
17
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

3 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. GENÇ OLSAYDIM DÜNYA NIN BIR NUMARALI GIRIMCISI ARASINDA TEK OLURDUM. BÖYLE IMKANLARLA.TESEKKURLER.

  1. Bunun neresi imkan ya zengin olan insanları daha zengin yapmaya yarıyor sadece 10 tane 20 tane veya 50 tane personeli olan adama neden yardım ediyorlar ki bugün 10 personelin gideri aylık en az 30 000 TL o da sadece personel 5- 10 da diğer türlü gideri olsa 40000 TL gider
   Bu kadar gideri olan bir işletmenin cebine en az bir bu kadar da para kalıyor olması lazım e bu adam zaten iyi kazanıyor bunun desteğe ihtiyacı yok ki bunun yerine hiç elinde personeli olmayan ancak kendi kendine yetebilecek kişiye destek olacaksın ki adam gelişebilsin üretimi artabilsin yani bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ama kosgebin kalkınma politikası bence inanılmaz derecede saçma yaptıkları usulsüzlükleri adam kayırmaları saymıyorum bile

   1. Fatih bey size katiliyorum.bu tamamen zengini zengin edip kolayca is kurmasi icin hazirlanmis sozde bir destek.kobi destegi oldugunu bende dusunmuyorum.zor sartlarda is kuranlar buna ihtiyac duyarlar.zengin zaten zengin onun icin parani kullan bizden de bedava kredi al demek gibi birsey mantigi yok.bu sekilde yeni girisimci zengin olmali ki bu krediyi kullansin.