Korku ve Gerilim Dolu Senaryolarıyla Dikkat Çeken En İyi Korku Dizileri


88
864 Paylaşım, 88 points

Dizi dendiği zaman akla en son gelen tür büyük ihtimalle korku olacaktır. Korku dizileri çok kişi tarafından bilinmese de gerilim dolu senaryoları sayesinde her geçen gün hayran kitlelerini biraz daha artırmayı başarmaktadır. Bu yazımızda Korku ve Gerilim Dolu Senaryolarıyla Dikkat Çeken En İyi Korku Dizileri hakkında bilgi vereceğiz.

Korkunun her türünden hoşlananlar için sadece filmler ile yetinmek devri artık geride kaldı. Korku ve gerilim türünde hazırlanmış olan diziler sayesinde her bölüm nefesleri tutarak televizyon izlemek mümkün hale geldi.KORKU VE GERİLİM DOLU SENARYOLARIYLA DİKKAT ÇEKEN EN İYİ KORKU DİZİLERİ HANGİLERİDİR?

Korku ve Gerilim Dolu Senaryolarıyla Dikkat Çeken En İyi Korku Dizileri şu şekilde sıralanır;

 • The Outsider (2020 – ) – IMDB: 8,6
 • Paranormal (2020 – ) – IMDB: 8,2
 • Sweet Home (2020 – ) – IMDB: 7,4
 • The Haunting Of Bly Manor (2020 – ) – IMDB: 7,4
 • Unsolved Mysteries (2020 – ) – IMDB: 7,3
 • Lovecraft Country (2020 – ) – IMDB: 7,1
 • Locke & Key (2020 – ) – IMDB: 7,4
 • The Twilight Zone (2019 – ) – IMDB: 5,8
 • The Order (2019 – 2020) – IMDB: 6,8
 • Servant (2019 – ) – IMDB: 7,6
 • Kingtom (2019 – ) – IMDB: 8,4
 • Love, Death & Robots (2019 – ) – IMDB: 8,5
 • Legacies (2018 – ) – IMDB: 7,5
 • Castle Rock (2018 – ) – IMDB: 7,6
 • Chilling Adventures Of Sabrına (2018 – ) – IMDB: 7,6
 • Evil (2019 – ) – IMDB: 7,6
 • The Strain (2014 – 2017) – IMDB: 7,3
 • Ash V Sevil Dead (2015 – 2018) – IMDB: 8,4
 • The Living And The Dead (2016) – IMDB: 7,5
 • Apparitions (2008) – IMDB: 8,0
 • The Vampire Diaries (2009 – 2017) – IMDB: 7,7
 • The Terror (2018 – ) – IMDB: 8,0
 • American Horror Story (2011 – ) – IMDB: 8,1
 • Penny Dreadful (2014 – 2016) – IMDB: 8,2
 • The Walking Dead (2010 – ) – IMDB: 8,2
 • Bates Motel (2013 – 2017) – IMDB: 8,2
 • The Originals (2013 – 2018) – IMDB: 8,2
 • Supernatural (2005 – ) – IMDB: 8,4
 • Hannibal (2013 – 2015) – IMDB: 8,5
 • Inside No.9 (2014 – ) – IMDB: 8,5
 • The Haunting Of Hill House (2018 – ) – IMDB: 8,7
 • Stranger Things (2016 – ) – IMDB: 8,8

THE OUTSİDER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Outsider dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, Flint şehrinde yaşayan ve İngilizce öğretmenliği yapan ve kasabada herkes tarafından çok sevilen Terry Maitland isimli bir adamın bir gün kasabada öldürülmüş olarak bulunan bir çocuk cesedinin üzerinde parmak izlerinin bulunması ve tutuklanmasının ardından masum olduğunu kanıtlamak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

PARANORMAL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Paranormal dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, 1960’ lı yıllarda Orta Doğu’ da meydana gelen ve açıklanamayan doğa üstü olaylara karşılık bu olaylarla mücadele etmek zorunda kalan Dr. Refaat Ismail’ in hayatı konu edilmektedir.

SWEET HOME DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sweet Home dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, ailesini çok kötü bir kazada kaybeden Hyun isimli lise öğrencisinin evi terk etmek zorunda kaldıktan sonra insanları yok etmeye çalışan canavarlara karşı verdiği zorlu mücadele ve dünyayı kurtarma çabası konu edilmektedir.

THE HAUNTİNG OF BLY MANOR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Haunting of Bly Manor dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, zengin bir hayat süren ve bir kız çocukları olan çiftin bir kaza sonucu hayatlarını kaybetmelerinin ardından tek başına kalan kıza bakmak için malikaneye bir bakıcının gelmesi ve sonrasında yaşanan korkunç olaylar konu edilmektedir.

UNSOLVED MYSTERİES DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Unsolved Mysteries dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, gerçek hayatta korkunç olaylar yaşamış olan insanların yaşadıkları olayların dedektifler, gazeteciler ve görgü tanıklarının anlatımı ile belgesel tadında aktarılması konu edilmektedir.

LOVECRAFT COUNTRY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Lovecraft Country dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, 1950’ li yıllarda kayıp babasını bulmak için arkadaşı ve amcası ile yola çıkan Atticus Black isimli gencin yol boyunca ırkçı insanlar yüzünden yaşadıkları zorlu süreçler konu edilmektedir.

LOCKE & KEY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Locke & Key dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, babalarının öldürülmesinin ardından Maine’ de bulunan evlerine geri dönen üç kardeşin burada özel güçler veren anahtarlar bulması ve bu anahtarların peşinde olan şeytana karşı verdikleri mücadele konu edilmektedir.

THE TWİLİGHT ZONE DİZİSİNİNİ KONUSU NEDİR?

The Twilight Zone dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, 1959 – 1964 yılları arasında yaşanmış ve birbirinden bağımsız korku hikayeleri konu edilmektedir. Dizinin her bölümünde farklı oyuncular ve konular yer almaktadır.

THE ORDER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Order dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, sihir ve canavarların bulunduğu bir evrene geçiş yapmış olan Jack Morton isimli gencin ailesine ait bilmediği sırları keşfetmeye başlaması ve kurt adamların yer aldığı bir savaş konu edilmektedir.

SERVANT DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Servant dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, gizledikleri bir trajedi nedeniyle yas tutan bir karı kocanın yaşadıkları travmadan bir türlü kurtulmayı başaramaması sonrasında evliliklerine zarar verecek olaylar yaşamaya başlaması konu edilmektedir.

KİNGDOM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Kingdom dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, Güney Kore’ de hanedanlığı etkisi altına almış bir salgından kurtulmak için çareler arayan prensin, salgından etkilenerek canavara dönüşen insanlara karşı verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

LOVE, DEATH & ROBOTS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Love, Death & Robots dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, 18 farklı öykü her bölümde farklı bir konu olacak şekilde ele alınmaktadır. Animasyon türündeki dizide korku, bilimkurgu ve komedi öğeleri bir arada sunulmaktadır.

LEGACİES DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Legacies dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, genç vampirlerin, kurt adamların ve cadıların eğitim gördükleri Salvatore Okulu’na yeni gelen öğrencilerin içlerinde ortaya çıkmayı bekleyen kötü ruhlara karşı verecekleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

CASTLE ROCK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Castle Rock dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, Stehpen King’in romanlarından sıklıkla adını duyduğumuz Maine kasabasında yaşanan korku dolu olaylar konu edilmektedir.

CHİLLİNG ADVENTURES OF SABRİNA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Chilling Adventures of Sabrina dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, yarı cadı yarı ölümlü olan sabrına isimli genç bir kadının karanlık güçlere karşı mücadele ederken bir yandan da içerisinde bulunduğu ailevi problemleri çözmeye çalışması konu edilmektedir.

 

EVİL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Evil dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, rahip olmak için eğitim alan ve çok zorlu bir süreçten geçen David daCosta isimli adamın atandığı kilisede meydana gelen gizemli ve dehşet verici olaylara karşı verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE STRAİN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Strain dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, insanları vampire dönüştüren bir salgınla mücadele edilen bir dönemde henüz virüse yakalanmamış olan kişilerin kendilerini korumak için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

 

ASH VS EVİL DEAD DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Ash vs Evil Dead dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, ölümcül bir virüs salgını ile karşı karşıya kalan insanların yaşadığı kötü dönemde bu salgına yakalanmayan nadir kişilerden birisi olan Ash isimli karakterin hem kendisini hem de insanları kurtarmak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

THE LİVİNG AND THE DEAD DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Living and the Dead dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, akrabalarından kalan çiftliğe yerleşme ve burayı işletme kararı alan genç bir çiftin yerleştikleri çiftlikte bir anda doğa üstü olaylar yaşamaya başlamaları ve bu olaylarla mücadeleleri konu edilmektedir.

APPARİTİONS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Apparitions dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, Roma Katolik kilisesi rahibi olarak görev yapan Peder Jacob Myers’ in şeytan çıkarma işlerinde ustalaşmasının ardından işleri büyütüp tüm şeytanları cehenneme geri göndermek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE VAMPİRES DİARİES DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Vampires Diaries dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, büyücülerin, cadıların, vampirlerin ve ölüp dirilenlerin bir arada yaşadığı korkunç bir kasabada yaşayan ve biri iyiliğin biri kötülüğün temsilcisi olan iki vampir kardeşin karşılıklı savaşları konu edilmektedir.

THE TERROR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Terror dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, Northwest Passage’ yi bulmak için yola çıkan Kraliyet donanmasında bulunan askerlerin çok uzun süren gemi yolculuğu sırasında yavaş yavaş paranoyakça duygulara kapılmaya başlaması ve ardından hayatta kalmak için gerilen gerçek ve zorlu hayat mücadelesi konu edilmektedir.

AMERİCAN HORROR STORY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

American Horror Story dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, lanetli evler, akıl hastaları ve yaşanan paranormal olaylar her bölümde farklı bir hikaye içerisinde izleyicilere sunulmaktadır.

 PENNY DREADFUL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Penny Dreadful dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, Dr. Frankestein, Dracula ve Dorion Gray gibi birbirinden ünlü korku karakterlerin en bilindik hikayeleri konu edilmektedir. Dizi korku öğelerinin yanı sıra polisiye türünü de içermektedir.

THE WALKİNG DEAD DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The walking Dead dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, insan eti ile beslenen zombilere karşı hayatta kalma mücadelesi veren bir grup insanın yaşadıkları konu edilmektedir. 11 sezondur ekranda olan dizinin büyük bir izleyici kitlesi bulunmaktadır.

BATES MOTEL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Bates Motel dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, ünlü film PHYSCO’ nun başrol karakteri olan Norman Bates’ in sapık olmadan önceki hayatı, yaşadıkları, başına gelen ironik olaylar konu edilmektedir.

THE ORİGİNALS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Originals dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, Vampir Günlükleri dizisinin devamı olarak Mikaelson ailesinin uzun zaman sonra New Orleans’a taşınması ve şehri tekrar yönetebilmek için cadılar ile iş birliği yapmaya başlaması sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

SUPERNATURAL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Supernatural dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, henüz çocuk yaşlardayken annelerini kaybeden Dean ve Sam isimli iki kardeşin yıllar sonra farklı hayatlar yaşamak için birbirlerinden ayrılmalarının ardından gizemli bir şekilde kaybolan babalarını bulmak için tekrar bir araya gelmeleri ve doğa üstü güçlerini kullanmaları konu edilmektedir.

HANNİBAL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Hannibal dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, sinema tarihinin en korkunç karakterlerinden birisi olan Hannibal Lecter’ in bulunduğu bir yerde kendisine Red Dragon adını veren bir seri katili yakalamak için çaba gösteren FBI ajanı Will Graham’ ın yaşadıkları konu edilmektedir.

INSİDE NO.9 DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Inside No.9 dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, 9 numaralı dairede yaşanan ve normalde sıradan denilebilecek olayların komik ve korku dolu olaylara dönüşmesi ve karakterlerin yaşadıkları gerilim dolu anlar konu edilmektedir.

THE HAUNTİNG OF HİLL HOUSE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Haunting of Hill House dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, uzun zamandır birbirlerinden ayrı olan 5 kardeşin yıllar sonra doğdukları Tepedeki eve dönmeleri sonrasında perili köşk olarak da anılan bu evde yaşanmaya başlayan gizemli olaylar karşısında kardeşlerin verdikleri mücadele konu edilmektedir.

STRANGER THİNGS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Stranger Things dizisi, en çok dikkat çeken korku dizilerinden birisidir. Dizide, küçük bir çocuğun bir anda ortadan kaybolmasının ardından çocuğunu bulmak için zorlu bir mücadeleye giren annenin bu uğurda karşılaştığı gerilim dolu olaylar konu edilmektedir.

Konu Başlıkları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

88
864 Paylaşım, 88 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir