Kore Dizisi Önerileri En Çok İzlenenler Listesi


66
624 Paylaşım, 66 points

Dizi dendiği zaman son yıllarda herkesin aklına Kore dizileri gelmektedir. Oldukça kaliteli senaryolara sahip olan bu dizilerin birçoğu ülkemize de uyarlanmış ve büyük beğeni toplamıştır. Dizi izlemeyi sevenlerin ilk tercihlerinde birisi olan Kore dizileri, özellikleri ile saymakla bitmez. Bu yazımızda en çok izlenen Kore dizileri hakkında bilgi ve tavsiye vermeye çalışacağız.

Kore dizileri, dünyanın her yerinde çekilen film ve dizilere örnek olmaya devam ediyor. Oldukça farklı ve insanın kalbine dokunan konuların yanı sıra samimi ve bir o kadar da etkileyici oyunculukların sergilendiği bu diziler, günümüz sıkıcı senaryolu dizilerinin yanında adeta altın gibi parlıyor.

Ülkemizde de Kore dizilerinden uyarlanan birçok dizi izleyici ile buluşuyor. Bu diziler konusu ile dikkat çekerken, izleyici sayısı da oldukça yüksek oluyor. Bunun yanı sıra ülkemizde Kore dizisi tutkunlarının sayısı da azımsanmayacak kadar artmış durumda. Hal böyle insanlar en iyi ve IMDB puanı yüksek olan Kore dizilerini araştırmaya başlıyor.En İyi 25 Kore Dizisi

1 – CHUNO (IMDB 8.8)

Zirveyi kimseye kaptırmayan Chuno, yayınlandığı dönemde 8.8 gibi çok yüksek bir puana sahip olmayı başarmış. Aksiyon ve tarihi konulara ağırlık verilen bu dizi, 2010 yılının en fazla konuşulan dizilerinin başında yer alıyor. En İyi TV Senaryosu dalında ödül de almış olan Chuno, 24 bölümden oluşuyor.

2 – HEALER (IMDB 8.7)

2014 yapımı olan bu dizi yüksek puanlı dizilerden birisi olarak biliniyor. Gerilim türünden hoşlananlar için mutlaka izlenmesi gereken diziler arasında yer alan Healer, 20 bölümden oluşuyor.

3 – BRİDAL MASK (IMDB 8.7)

Zorro filmi ile benzerlikler taşına bu dizi, 2012 yılında oldukça fazla ilgi görmeyi başarmış. En çok izlenen dizilerden birisi olan Bridal Mask, izlenmesi gereken en iyi Kore dizileri arasında yer alıyor.

4 – MOOSA BAEK DONG SOO (IMDB 8.6)

Ülkemizde de Savaşçı adıyla bilinen bu dizi, aksiyon türünden hoşlananlar için oldukça iyi bir tercih. 2011 yılında yayınlanan bu dizi, dövüş sahneleri ile herkesi kendisine hayran bırakıyor.

5 – SHE WAS PRETTY (IMDB 8.6)

Romantik komedi türündeki bu dizi, çirkin bir çocukken oldukça çekici bir erkeğe dönüşen Ji Sun-joo ile küçükken çok güzel bir kız olan ancak büyüyünce çirkinleşen Ji Sung-joon’un hikâyelerini anlatıyor. Oldukça beğeni toplayan bu dizi ülkemizde de Seviyor – Sevmiyor adı ile yayınlandı.

6 – MY LOVE FROM THE STARS (IMDB 8.6)

Komedi, bilim – kurgu, fantastik ve romantik türlerini bir arada sunan bu dizi, etkileyici senaryosu ile büyük beğeni topladı. Etkileyici bir kadroya da sahip olan bu dizi, 21 bölüm devam etti.

7 – SECRET GARDEN (IMDB 8.6)

Zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çene dizi, 2010 yılında gösterildi. 4 ödüle layık görülen bu dizi bedenleri yer değiştiren iki kişinin yaşadıklarını anlatan komedi ve bilim kurgu tarzında 20 bölümlük bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

8 – THE MASTER’S SUN (IMDB 8.6)

Komedi, korku ve bilim kurgu türünde olan bu dizi, iki dalda ödül almayı başarmış. 17 bölümlün mini bir dizi olarak yayınlanmasına karşılık hayaletleri konu almasıyla büyük beğeni topladı.

9 – THE 1ST SHOP OF COFFEE PRİNCE (IMDB 8.5)

Ödüllü Kore dizilerinden birisi olarak bilinen bu dizi, 17 bölüm olarak ekranlara gelmiş. Romantik komedi türünden hoşlananlar için oldukça eğlenceli bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

10 – REPLY 1997 (IMDB 8.5)

En iyi kadın oyuncu ödülünün layık görüldüğü bu dizi, 2012 yılında yayınlanmış. 16 bölümlüm mini dizi kısa sürmesine rağmen büyük başarı toplamış diziler arasında yer alıyor.

11 – OH MY GHOSTESS (IMDB 8.5)

Birçok ödülün sahibi olmayı başarmış olan bu dizi, yayınlandığı 16 bölüm boyunca izleyiciyi adeta ekrana kilitlemeyi başarmış. Romantik komedi türünde kaçırılmayacak diziler arasında yer alıyor.

12 – THE PHANTOM THİEF (IMDB 8.4)

Aksiyon, tarih ve romantik türleri bir araya getiren bu dizi, 2008 yılında yayınlanmış. 20 bölümlük dizide birbirinden önemli oyuncular yer alıyor.

13 – CİTY HUNTER (IMDB 8.4)

2011 yılında seyircilerin karşısına geçen bu dizi, aksiyon, macera ve romantizmi bir arada sunuyor. İntikam ve aşkı konu alan bu dizi 20 bölümden oluşuyor.

14 – THE LEGEND (IMDB 8.4)

Tarih konulu en etkileyici dizilerin başında yer alıyor. 10 yıl önce yayınlanan bu dizi, günümüzde bile Kore’nin en önemli dizileri arasında sayılıyor.

15 – REMEMBER YOU (IMDB 8.4)

Sürükleyici bir senaryoya sahip olan bu sizi, 16 bölümden oluşuyor. 2015 yılında yayınlanan dizi özellikle polisiye dizilerden hoşlananlar için en doğru seçenekler arasında yer alıyor.

16 – FAİTH (IMDB 8.4)

Ortaçağ Kore’sini anlatan bu dizi, en iyi tarih dizileri arasında gösteriliyor. 23 bölümlük dizi 2012 yılında izleyici ile buluşmuş.

17 – I HEAR YOUR VOİCE (IMDB 8.4)

En iyi oyuncu ve Grand Prize ödüllerinin sahibi olan bu dizi, 13 bölümden oluşuyor. 2013 yılında izleyicinin karşısına çıkan bu dizi, polisiye tarzı dizi sevenler için en doğru seçeneklerden birisi.

18 – BOYS OVER FLOWERS (IMDB 8.4)

Ülkemizde 2013 yılında yayınlanan Güneşi Beklerken dizisinin orijinal hali olan bu dizi, TRT okul kanalında da Yaban Çiçeği adı ile yayınlanmıştır.

19 – A GENTLEMAN’S DİGNİTY (IMDB 8.3)

Ülkemizde Kiraz Mevsimi adı ile yayınlanan bu dizi, en iyi romantik komedi dizileri arasında yer almaktadır.

20 – INSPİRİNG GENERATİON (IMDB 8.3)

Aşk, dram, dostluk, sadakat ve vatan sevgisinin konu edildiği bu dizi, 2014 yılında ekrana gelmiştir.  Etkileyici dövüş sahnelerine sahip olan bu dizi, gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında gösterilmektedir.

21 – 49 DAYS (IMDB 8.2)

Dizi izlerken hıçkıra hıçkıra ağlamak isteyenler için en doğru dizilerden birisi olarak gösterilmektedir. 20 bölümlük bu dram konulu dizi, 2011 yılında izleyicinin karşısına gelmiştir.

22 – ROOFTOP PRİNCE (IMDB 8.2)

TRT ekranlarında Osmanlı Tokadı ismiyle yayınlanan dizinin orijinal halidir. Bu dizide 300 yıl önce yaşamış olan bir kişinin günümüz dünyasına ışınlanmasını konu edinmektedir.

23 – SUNGKYUNKWAN SCANDAL (IMDB 8.2)

Komedi, dram ve tarih konulu olan bu dizi, 2010 yılında 20 bölüm olarak izleyici karşısına çıkmıştır. Dizinin konusu kadar oyunculuklar da büyük beğeni toplamıştır.

24 – EMERGENCY COUPLE (IMDB 8.0)

Romantik komedi türündeki bu dizi, özellikle doktorlar ve hastane ile ilgili dizilerden hoşlananlar için en doğru seçeneklerden birisidir.

25 – PLAYFUL KİSS (IMDB 7.5)

Romantik komedi tarzında karşımıza çıkan bu dizi, eğlenceli bir yapım olarak bilinmektedir. 16 bölüm olarak yayınlanmış olan bu sizi, 2010 tarihinden sonra Home Sweet Home dizisine yerini bırakmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
624 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
123
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir