Konut Yatırımı Yapılacak En İyi Şehirler Hangileridir?


74
724 Paylaşım, 74 points

Yatırım dendiği zaman akla ilk gelen her zaman gayrimenkul olur. Ülkemizde gayrimenkul yatırımı oldukça yüksek seviyededir. Özellikle konut kredilerinin düşük olduğu dönemlerde bu alanda yatırımlar daha da hızlanır. Konut yatırımı yapmak isteyenler, bu kararı aldıktan sonra yatırım yapılacak en iyi şehirler araştırılır. Bu yazımızda Konut Yatırımı Yapılacak En İyi Şehirler Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Gayrimenkul almak, yapılabilecek en akıllıca yatırımlardan birisidir. Ev alacak kadar parası olanlar yatırım amaçlı olarak direkt bu alana yönelirken birçok kişi de uygun faizli kredilerden yararlanarak ev almaya çalışır. Her ne şekilde olursa olsun konut yatırımı en akıllıca yatırım yöntemlerinden birisidir.KONUT YATIRIMI YAPILACAK EN İYİ ŞEHİRLER HANGİLERİDİR?

Konut yatırımı yapmayı düşünenler, öncelikle bu konuda avantajlı olacakları en iyi şehirleri bilmek zorundadır. Bazı şehirlerden alınan konutlar hem kısa hem de uzun vadede kazanç elde etmeyi sağlayacaktır. Konut yatırımı yapılacak en iyi şehirler şu şekilde sıralanır;

  • Bursa
  • Antalya
  • İzmir
  • Ankara
  • İstanbul
  • Kocaeli
  • Adana

KONUT YATIRIMI İÇİN NEDEN BURSA SEÇİLMELİDİR?

Konut yatırımı için seçilecek şehirlerin başında Bursa gelir. Bursa konut yatırımı yönünden en doğru şehirlerden birisidir. Türkiye’nin tüm şehirlerini geride bırakmayı başaran Bursa,  REIDIN verilerine göre en çok kira gelişi sunan il olmayı başarmıştır. Bursa hem sanayi yönünden hem de büyük illere yakınlığı yönünden avantajlı bir şehirdir. Konut yatırımı yapmak isteyenler, Bursa’yı ilk olarak tercih edebilir.

KONUT YATIRIMI İÇİN NEDEN ANTALYA SEÇİLMELİDİR?

Konut yatırımı için seçilecek şehirlerden biri de Antalya’dır. Antalya konut yatırımı yönünden en doğru şehirlerden birisidir. Expo 2016 sonrası daha da popüler hale gelen Antalya, REIDIN verilerine göre en fazla kira geliri sağlayan 2. Şehir olmayı başarmıştır. Konut yatırımı yapmak isteyenler, Antalya’yı tercih edebilir.

KONUT YATIRIMI İÇİN İZMİR NEDEN SEÇİLMELİDİR?

Konut yatırımı için seçilecek şehirlerden biri de İzmir’dir. İzmir konut yatırımı yönünden en doğru şehirlerden birisidir. Türkiye’ nin üçüncü büyük şehri olan İzmir, REIDIN verilerine göre en yüksek kira geliri getiren üçüncü şehir olmayı başarmıştır. Konut yatırımı yapmak isteyenler İzmir’i tercih edebilir.

KONUT YATIRIMI İÇİN ANKARA NEDEN SEÇİLMELİDİR?

Konut yatırımı için seçilecek şehirlerden biri de Ankara’dır. Ankara konut yatırımı yönünden en doğru şehirlerden birisidir. Türkiye’ nin başkenti olan Ankara, REIDIN verilerine göre en yüksek kira geliri getiren dördüncü ilidir. Gayrimenkul yatırımcılarına özel cazip fırsatlar sunan Ankara, bu alanda dikkat çekici iller arasındadır. Konut yatırımı yapmak isteyenler Ankara’yı tercih edebilir.

KONUT YATIRIMI İÇİN İSTANBUL NEDEN SEÇİLMELİDİR?

Konut yatırımı için seçilecek şehirlerden birisi de İstanbul’dur. İstanbul konut yatırımı yönünden en doğru şehirlerden birisidir. Türkiye’nin metropolü olarak bilinen İstanbul, REIDIN verilerine göre en yüksek kira geliri getirisi olan beşinci şehirdir.  Tarihsel ve bölgesel olarak çok fazla değere sahip olan İstanbul, son dönemde yapılan üçüncü havalimanı, üçüncü köprü ve Kanal İstanbul projeleri ile daha cazip bir hale gelmiştir. Konut yatırımı yapmak isteyenler İstanbul’u tercih edebilir.

KONUT YATIRIMI İÇİN KOCAELİ NEDEN SEÇİLMELİDİR?

Konut yatırımı için seçilecek şehirlerden biri de Kocaeli’ dir. Kocaeli konut yatırımı yönünden en doğru şehirlerden birisidir. Sanayi yönünden oldukça yoğun durumda olan Kocaeli, REIDIN raporuna göre kira geliri en yüksek altıncı şehirdir. Konut yatırımı yapmak isteyenler Kocaeli’ yi tercih edebilir.

KONUT YATIRIMI İÇİN ADANA NEDEN SEÇİLMELİDİR?

Konut yatırımı için seçilecek şehirlerden biri de Adana’dır. Adana konut yatırımı yönünden en doğru şehirlerden birisidir. REIDIN raporuna göre yıllık kira gelir getirisi en yüksek olan yedinci il Adana seçilmiştir. Konut yatırımı yapmak isteyenler Adana’yı tercih edebilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir