Komisyonculuk Yaparak İnternetten Para Kazanma Yolları


67
685 Paylaşım, 67 points

Her ne kadar Türk insanı olarak hala internetten para kazanmanın fazla mümkün olmadığına inanıyor olsak da, internet öyle büyük bir umman ki, çok rahat bir şekilde ailemizi geçirecek ve hatta daha yüksek tutarlarda para kazanmak mümkündür. Bunlardan bazıları da, komisyonculuk yaparak internetten para kazanma yolları başlıklı bu yazımızda vereceğimiz detaylardır.

Komisyonculuk Yaparak İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternet üzerinden farklı hizmet ya da ürünlerin satışı konusunda aracılık yaparak, tatmin edici paralar kazanabilmek mümkündür. Önceki yazılarımızda bahsettiğimiz yöntemlerin dışında kalan bir para kazanma yöntemi olan aracılık yani komisyonculuk, doğru bir çalışmayla sizlere günümüz şartlarında tatmin olabileceğiniz miktarda para kazandırabilir. Normal ürünlerin satışına aracılık edebileceğiniz gibi, internet üzerinden gerçekleşecek hizmetlere de aracılık ederek komisyonlar alabilirsiniz.Backlink Ve Tanıtım Yazısı Komisyonculuğu

Öncelikle backlinkin ne olduğuna kısaca değinecek olursak; Bir web sitesinin linkini başka bir web sitesinde paylaşarak, linki paylaşılan siteyi değerli kılmak adına yapılan çalışmalardır, diyebiliriz.

Bu konudan daha önce bahsetmiş olsak da, komisyonculuk yaparak internetten para kazanma yolları yazımızda daha farklı bir öneriyle sizlerin karşısındayız. Bu işi sermayesiz yapabileceğiniz gibi, bir miktar sermayeyle çok daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle büyük web siteleri ile özel anlaşmalar yaparak, size özel fiyatlar vermelerini ve bunun karşılığında çok fazla link satışı sağlayabileceğinizi söyleyerek, backlink ve tanıtım yazısı komisyonculuğuna başlayabilirsiniz. Normal piyasa fiyatının altında alacağınız bu hizmeti, piyasa fiyatlarından ya da site kalitesine göre daha fazla fiyatlara satarak, para kazanmanız mümkündür. Tanıtım yazısı ya da backlink satışından, bu şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Hatta bu işi bir siteyle sınırlı tutmayarak onlarca siteyle anlaşıp büyük bir ağ kurmanız, paket satışlar yaparak çok güzel paralar kazanmanızı sağlayabilir. Bunun için sitelerin Alexa verileri, Google indeks sayıları, sitenin Google değerleri ve özgün içerikli bir site olmasının yanında, eski bir site olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Bu kavramlar öğrenilmesi zor kavramlar olmayıp, kavramlar hakkında internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tema Komisyonculuğu Yaparak İnternetten Para Kazanma

Web sitelerinin kullanmış olduğu temaların üreticileri ile irtibata geçerek, tema satarak komisyon elde etmeniz mümkündür. Bunun için müşteri bulmadan tema üreticisi ile anlaşma yapabileceğiniz gibi, birkaç temanın parasını önceden ödeyip lisanslama işleminin sonra yapılacağını söyleyerek, çok rahat bir şekilde bulduğunuz müşterilere yapılacak tema satışlarından komisyon elde edebilirsiniz. Bu satış için tema yazılımı gibi işler hakkında, herhangi bir bilgi sahibi olmanızda gerekmiyor.

Reklam Komisyonculuğu İle İnternetten Para Kazanmak

Aracılık yaparak internetten para kazanma yolları arasında tavsiye edebileceğimiz işlerden birisi de, reklam komisyonculuğudur. Yine mantık olarak, backlink komisyonculuğundaki yöntemi kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Reklam komisyonculuğu, günümüzde aslında fiziki işlerde de geçerlidir. Yani sadece internet işleri değil, aynı zamanda günlük hayatta bulunan reklam alanlarını kendiniz kiralayarak, 3. Kişilere kiralamasını yapabilirsiniz. Reklam komisyonculuğunun, oldukça geniş bir zemin üzerinde yapılabileceğini çok rahat söyleyebiliriz.

Web siteleri üzerindeki boş reklam alanları için anlaşarak bu işi yapabileceğiniz gibi, büyük sosyal medya sayfalarının sahipleriyle iletişime geçerek de bu işi yapabilirsiniz. Web site ya da sosyal medya sayfası sahiplerine sık sık reklam getireceğinizi taahhüt ederek, indirimli fiyatlardan size reklam hizmeti sunmalarını talep edebilirsiniz. Anlaşmanız dahilinde bu reklam alanlarının üzerine belirli bir miktarda kar koyarak, bu alanları internet üzerinden özellikle başka web sitesi sahiplerine ya da ürün ve hizmet veren kişi ya da firmalara satabilirsiniz.

Reklam komisyonculuğu işini aynı zamanda, günlük gerçek hayatta farklı reklam alanlarını kiralayarak da yapabilirsiniz. Kiraladığınız bu alanları yine internet üzerinden reklam alanlarının bulunduğu ildeki kişilere bir şekilde ulaşarak, bu alanları tekrardan kiralayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Emlak Satışı Ve Kiralaması

Bu iş her ne kadar fiziki bir iş olarak gözükse de, aslında anlatacağımız yöntem tam olarak fiziki emlakçılıkla aynı değildir. Burada yapmanız gereken yaşadığınız şehirde kiralık ya da satılık ev ya da dükkanı bulunanlarla irtibata geçerek, Emlaklarını çok daha kısa sürede kiralayıp satabileceğinizi söyleyerek internet üzerinden sizin müşteri bulmanıza dayalı bir sistemdir. Günümüzde insanların bir kısmı kiralık ve satılık ilanlarını internetten de verirken, önemli bir kısmı internet kullanımından pek anlamadığı ya da üşendiği için bunu yapmamaktadır.

Siz bu tarz mülk sahiplerini bularak, bulacağınız müşteriyi kiralık ya da satılık olan emlak adresine kendiniz götürecekseniz ayrı bir bedel, sadece müşteri bulup yönlendirme yaparak ticaretin gerçekleşmesi halinde ise farklı bir bedel talep edebilirsiniz.

Makale Ve Editörlük Üzerinden Komisyonculuk

Her ne kadar makale yazarları ve editörler kendileri satış yapabilecek platformlara üye olsalar da, bazı istenmeyen durumlarda bu platformlardan uzaklaştırılabilmekte ya da üye olamamaktadırlar.

İnternetten tanışacağınız makale yazarlarına ve editörlere iş bularak, bulduğunuz işin karşılığında küçük farklar alabilirsiniz. Örneğin %20 komisyonla çalıştığınızı düşünürsek, aylık 1000 TL’lik bir iş götürmeniz durumunda, bir makale yazarından 200 TL gelir elde edebilirsiniz. Komisyonculuk yaparak internetten para kazanma yolları arasında olan bu yöntemi, zamanında yapmış ve cep harçlığını çıkarmış birisi olarak tavsiye edebilirim.

Web Sitesi Pazarlaması Yaparak İnternetten Para Kazanmak

İnternet teknolojileri çağında yaşamamıza rağmen, hala web sitesi olmayan birçok firma bulunmaktadır. Özellikle emlak ve oto satışı ve kiralaması sektöründe faaliyet gösteren firmalar için web siteleri, önemli katkılar sunmaktadır. Kendiniz internet sitesi kurmayı bilmiyor olsanız dahi, webmaster forumları üzerinden anlaşacağınız kişilere ücreti karşılığında web siteleri kurdurarak bu sitelerin satışını bulunduğunuz şehirdeki esnaflara satarak para kazanabilirsiniz.

Yine burada da yapacağınız tek şey, müşteri ile webmaster arasında aracı olmaktır. Şayet ikna kabiliyetiniz yüksekse, çok basit bir çalışmayla bu işten aylık 1000 ile 2500 TL arasında bir gelir elde edebilirsiniz. Elbette ki bundan daha fazla gelir elde etmenizde, mümkündür. Örneğin basit bir web sitesini 500 TL gibi bir maliyetle açarak 1000 TL’ye satabileceğiniz gibi, aynı web sitesini 2000 TL gibi bir rakamla da satabilirsiniz. Aylık birkaç web sitesi sattığınızda, aradaki kar miktarı üzerinden gelirinizi görebilirsiniz.

Normal Ürün Satışı Yaparak Komisyonculuk Yapma

Örneğin kalitesine güvendiğiniz doğal bal satan üretici ile anlaşarak, Türkiye genelinde bir satış ağı oluşturacağınızı söyleyip size özel fiyatlar alabilir ve bu fiyatlar üzerine kar koyarak güzel satışlar yapabilirsiniz. Hatta bunun için sosyal medyaya sitelerine ücretli reklam vererek, hem kendinizin ve hem de üreticinin satışlarının artmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra giyim eşyası, aksesuar ve aklınıza gelebilecek her şeyin satışını yaparak, sermayesiz bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Fazla Bilgi Gerekmiyor

Yukarıda bahsettiğimiz işlerin benzerlerini yapabileceğiniz, yığınla komisyonculuk işi bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin ikna kabiliyetinize ve çalışma performansınıza kalmıştır. Verilen tutarların çok daha üzerinde paralar kazanabileceğiniz aracılık yaparak internetten para kazanma yolları bulunmakta olup, bu işleri yapmak için sadece basit bir internet kullanımı bilgisine sahip olmanız yeterlidir.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler ışığında kendi stratejinizi geliştirerek, çok rahat bir şekilde komisyonculuk yaparak para kazanabilirsiniz. Komisyonculuk yaparak internetten para kazanmak hakkında aklınıza takılanları yorum bölümünden bizlere sorarak, cevaplanmasını sağlayabilir ve kısa sürede daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
685 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
107
Şaşkın
Başarısız Başarısız
66
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
100
Helal Olsun!
lol lol
13
lol
Aşk Aşk
123
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
100
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir