Komisyon Karşılığı Kredi Çıkaran Firmalar Hangileridir?


76
746 Paylaşım, 76 points

Bankacılık işlemleri konusunda sorun yaşayan birçok kişi, acil ihtiyaç durumlarında yardım için farklı firmalara yönelir. Günümüzde birçok firma, komisyon karşılığında kredi verme özelliğine sahiptir. Bu tür firmalar, acil ihtiyaç durumunda hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu yazımızda komisyon karşılığı kredi çıkaran firmalar hakkında bilgi vereceğiz.

Son yıllarda özellikle internet üzerinden ”Komisyonla kredi çıkartılır” yazısına çok sık rastlanır. Komisyonla kredi çıkartan firmalar, adından da anlaşıldığı gibi kredi çekemeyen kişilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için yardımcı olmaktadır. Çekilen kredi karşılığında komisyon alarak kazanç elde ederler.KOMİSYON KARŞILIĞI KREDİ VEREN FİRMALAR KİMLERLE ÇALIŞIR?

Komisyon karşılığında kredi veren firmalar, genel olarak kredi notu ya da kredi sicili yerine daha farklı bilgilere bakarlar. Firmalar için önemli olan kredi çekmek isteyen kişinin sabit maaşla çalışıyor olması ve gelir belgesi sunabilmesidir. Komisyonla kredi çıkartan firmalar, kendilerine başvuruda bulunan ancak maaşı yetersiz olan ve aylık kazançları ile krediyi ödemekte zorlanacak olan kişileri reddedecektir.

KOMİSYON KARŞILIĞI KREDİ VEREN FİRMALAR NASIL ÇALIŞIR?

Komisyon karşılığı kredi veren firmalar, kendilerine başvuruda bulunan kişiler ile ilgili önce bir inceleme yaparlar. İncelemede, kişinin çalıştığı yer, aldığı maaş miktarı, maaşının düzenli ödenip ödenmediği gibi bilgilere bakılır. Şartlara uygun olan kişilerle kredi konusunda anlaşma sağlanır.

Firma, acil nakit ihtiyacı olan kişi için kendi adına kredi çeker. Bankalar ile anlaşması olan bu firmalar, istedikleri zaman kolaylıkla kredi çekebilmektedir. Talep edilen miktarda krediyi çeken firma, bu kredi üzerinden kendi komisyonunu kestikten sonra ihtiyaç sahibine ödeme yapar.

Komisyon karşılığında kredi veren firmaların komisyon oranları şu şekildedir;

 • %15 komisyonla kredi verme
 • %5 katkı payı ile kredi verme
 • %20 komisyonla kara listede olanlara kredi verme
 • Acil para ihtiyacı olanlara nakit para verme

KOMİSYONLA KREDİ ÇIKARTAN FİRMALARIN YÖNTEMLERİ NASILDIR?

Komisyonla kredi çıkartan firmaların çalışma yöntemleri belli bir sırada ilerler. Bu yöntem adım adım şu şekilde anlatılabilir;

 • Birinci Adım

Müşterinin kişisel bilgileri ve daha önce çektiği kredi miktarları belirlenir.

 • İkinci Adım

Kişinin gelir düzeyi, üzerinde kayıtlı mal olup olmadığına ve borçlarına bakılır.

 • Üçüncü Adım

Kişinin alabileceği devlet destekli kredilere ve diğer banka kredilerine bakılır.

 • Dördüncü Adım

Kişi bankadan kredi için red cevabı almışsa nedenine bakılır.

 • Beşinci Adım

Kişinin kredi notu tespit edilir.

 • Altıncı Adım

Kredi notu düşük olan kişilerin neden kredi notunun düştüğü araştırılır.

 • Yedinci Adım

Kişinin kredi alabilmesi ya da kara listeye düşmesine neden olmuş olan borcun ödenebilmesi için en uygun kredi seçenekleri değerlendirilir.

 • Sekizinci Adım

Doğru kredi türü belirlenir ve kişi adına bankadan uygun taksitlerle kredi çekilir.

 • Dokuzuncu Adım

Kredi borcu kapatılan kişi adına Merkez Bankasına başvuruda bulunulur ve kara listeden çıkması talep edilir. Bu sayede kişinin 5 yılın dolmasını beklemeden kara listeden çıkması sağlanır.

KOMİSYON KARŞILIĞI KREDİ ÇIKARTAN FİRMALAR GÜVENİLİR MİDİR?

Komisyon karşılığı kredi çıkartan firmalar, bankadan kredi çekme fırsatı bulunmayan kişiler için birçok yerden daha güvenlidir. Özellikle bu konuda yardımcı olacağını söyleyen modern tefecilere bulaşmaktansa komisyonla kredi veren firmalarla çalışmak daha doğru olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
746 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
63
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
62
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
61
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
25
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir