Koltuk Altı Kararmasını Geçirmek İçin Ne Yapılmalıdır?


77
755 Paylaşım, 77 points

Koltuk altı kararması, kadınlar için en rahatsızlık verici durumlardan birisidir. Özellikle yaz aylarında kararmış bir koltuk altına sahip olmak oldukça sıkıntı verecektir. Bu nedenle koltuk altı kararması sorunu yaşayan kadınlar, bu sorundan kurtulmanın yollarını ararlar. Bu yazımızda Koltuk Altı Kararmasını Geçirmek İçin Ne Yapılmalıdır sorusuna cevap vereceğiz.

Koltuk altı kararması hemen herkeste görülebilen bir durumdur. Bir hastalık ya da sağlık sorunu belirtisi olmayan koltuk altı kararması, bazı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kol altında meydana gelen koyu renk genel olarak Akanthosis Nigricans olarak isimlendirilen cilt hastalığında kaynaklanır.KOLTUK ALTI KARARMASINI GEÇİRMEK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Koltuk altı kararması, evde bazı yöntemleri kullanarak düzeltilebilir. Epilasyon, sürtünme ya da genetik faktörlere bağlı olarak meydana gelen koltuk altı kararması, doğal ürünlerle kolaylıkla geçirilebilir. Koltuk Altı Kararmasını Geçirmek İçin Ne Yapılmalıdır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Limon kullanarak kol altı kararmasını geçirmek
  • Karbonat kullanarak kol altı kararmasını geçirmek
  • Patates kullanarak kol altı kararmasını geçirmek
  • Süt kullanarak kol altı kararmasını geçirmek
  • Elma sirkesi kullanarak kol altı kararmasını geçirmek
  • Salatalık kullanarak kol altı kararmasını geçirmek
  • Domates suyu kullanarak kol altı kararmasını geçirmek

LİMON KULLANARAK KOL ALTI KARARMASI NASIL GEÇİRİLİR?

Limon kullanarak kol altı kararmasını geçirmek mümkündür. Limon hem cilt üzerinde hem de mutfak gereçleri üzerinde renk açma özelliğine sahiptir. Doğal bir beyazlatıcı olarak bilinen limon içerisindeki asit özelliği nedeniyle hassas ciltlerde dikkatli kullanılmalıdır. Kol altı kararmasını engellemek için kol altına limon sürmek ve iyice ovalamak gerekir. İşlen her gün düzenli olarak uygulanmalıdır.

KARBONAT KULLANARAK KOL ALTI KARARMASI NASIL GEÇİRİLİR?

Karbonat kullanarak kol altı kararmasını geçirmek mümkündür. Karbonat, kol altı beyazlatması için en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Tüm gözeneklerin açılmasını sağlayan karbonat, kol altı kararmasını engellediği gibi cildi deodorant gibi kimyasal maddelerden de korumaktadır. Karbonat ile kol altı kararmasını önlemek için karbonatı suyla macun kıvamına getirerek kol altına sürmek ve biraz bekledikten sonra durulamak gerekir.

PATATES KULLANARAK KOL ALTI KARARMASI NASIL GEÇİRİLİR?

Patates kullanarak kol altı kararmasını geçirmek mümkündür. Patatesin doğal beyazlatıcı etkisi olduğu mümkündür. Cildi hassa olan kişilerin özellikle patates kullanması gerekir. Patates ile koltuk altı kararmasını engellemek için ikişer dilim patatesi her gün düzenli olarak kol altına sürmek ve ovmak gerekir.

SÜT KULLANARAK KOL ALTI KARARMASI NASIL GEÇİRİLİR?

Süt kullanarak kol altı kararmasını geçirmek mümkündür. Süt içeriğindeki yağ asitleri ve vitaminler sayesinde cildi aydınlatır. Lok ile karıştırılarak oluşturulan lapayı kol altına sürdükten sonra 15 dakika bekledikten sonra durulamak gerekir. Böylece kola altı kararması engellenecektir.

ELMA SİRKESİ KULLANARAK KOL ALTI KARARMASI NASIL GEÇİRİLİR?

Elma Sirkesi kullanarak kol altı kararmasını geçirmek mümkündür. Elma sirkesi mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Bununla birlikte koku oluşumunu da engeller. Beyazlatıcı etkiye sahip olan elma sirkesi ile koltuk altları ovularak 15 dakika bekletilmeli ve ardından durulanmalıdır.

SALATALIK KULLANARAK KOL ALTI KARARMASI NASIL GEÇİRİLİR?

Salatalık kullanarak kol altı kararmasını geçirmek mümkündür. Salatalık tüm cilt tipleri için kolaylıkla kullanılabilir. Beyazlatıcı etkiye sahip olan salatalık dilimlenerek kararan kol altına konmalıdır. Doğal ve zararsız olduğu için salatalık hem hassas hem de normal ciltlerde kullanılabilir.

DOMATES SUYU KULLANARAK KOL ALTI KARARMASI NASIL GEÇİRİLİR?

Domates Suyu kullanarak kol altı kararmasını geçirmek mümkündür. Domates suyu doğal renk açıcı etkiye sahiptir. Ancak hassas ciltlerde kullanılmamalıdır. Domates ikiye bölündükten sonra ezilerek suyunun çıkartılması ve bu su ile koltuk altının ovulması gerekir. Bir süre beklendikten sonra koltuk altı durulanmalıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
755 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir