Kolay Kredi Almak İçin Tavsiyeler


52
474 Paylaşım, 52 points

Kolay kredi almak için farklı arayışlar içerisinde olanlar için hazırladığımız kolay kredi almak için tavsiyeler başlıklı bu yazımızda, kredi almanın kolaylıkları hakkında birkaç ipucu vereceğiz.

Kolay Kredi Almak İçin Tavsiyeler Nelerdir?

Kredi Notu

Kolay kredi almak için ilk dikkat etmeniz gereken, kredi notu durumunuzdur. Bu nedenle kredi notunuzun zayıf olması halinde, aşağıda maddeler şeklinde sıraladığımız şeylere mutlaka dikkat ederek öncelikle kısa sürede kredi notunuzu artırmaya özen gösterin.  • İçerisinde küçük bir tutarda olsa, vadeli mevduat hesabı açın. Kredi başvurunuzda bu hesabınızın, hala aktif olması gerektiğini unutmayın.
  • Kredi çekmek istediğiniz bankaya ve özellikle çalıştığınız bankaya, fatura ödeme talimatı verin.
  • Sıklıkla kredi başvurusu yapmayın.
  • Çektiğiniz kredi ya da kullandığınız kredi kartı yoksa, küçük limitli kredi ya da kredi kartı kullanarak ödemelerini gününde yapın.
  • Ödemelerini düzenli bir şekilde yapmaya devam ettiğiniz kredinizin son ödemelerini toplu ödeyerek, kredi notu sistemine durumunuzu düzelttiğinize dair olumlu sinyaller gönderin.
  • Hesaplarınıza para girdi çıktısı yapın. Bir arkadaşınız hesabınıza para gönderdikten sonra, bu parayı bir süre tutarak tekrardan farklı bir hesaba gönderin.

Bu taktiklerle kredi notunuzu biraz daha artırarak, daha yüksek tutarlı kredi başvurularında bulunabilirsiniz.

Müşterisi Olduğunuz Bankaya Başvurun

Kredi başvurusu yaparken, önceliğiniz müşterisi olduğunuz bankalar olsun. Her ne kadar kredi notu sistemi tüm bankalar tarafından görüntülenebilir ortak bir sistem olsa da, müşterisi olduğunuz bankanın size kolaylık tanıması muhtemeldir.

Kredi Kartını Kullandığınız Bankalar

Özellikle ödemeleri yüksek olmasına rağmen, en düzenli bir şekilde ödediğiniz kredi kartını kullandığınız bankayı seçin. Kredi notunuzun yanı sıra banka, kendisi ile olan ilişkilerinizi de dikkate alacaktır. Kredi kartını kullandığınız bankalara kredi başvurusu yapmak, verdiğimiz kolay kredi almak için tavsiyeler arasında önemli bir yere sahiptir.

Mevduat Hesabınızın Olduğu Banka

Müşterisi olduğunuz ve kredi kartı kullandığınız bankanın yanı sıra özellikle bu bankalardan birinde vadeli mevduat hesabınızın olması ya da kapatmış olsanız dahi geçmişte böyle bir hesabınızın olması, size bir avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle kolay kredi almak için tavsiyeler arasında, bu öneriyi de düşünmeniz lehinize olacaktır.

Kira Getirisi Ya Da Teminat

Bankalara teminat göstermeniz, aslında kolay kredi almak için tavsiyeler arasında en önemlisidir. Gösterdiğiniz teminat tutarına göre, yüksek krediler almak mümkündür. Bunun yanı sıra taşınmazlarının kira getirisi olduğunu belgeleyerek bankaya sunmanızda, kolay kredi almak için size faydalı olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

52
474 Paylaşım, 52 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
13
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
87
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
61
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir