Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır, Ücreti Ne Kadar?


71
694 Paylaşım, 71 points

Kızlık zarı, birçok kişi için oldukça önemli bir konudur. Halk arasında kadınların namusunun simgesi haline gelmiştir. Kızlık zarı bozulmamış bir kadının daha önce hiç cinsel ilişkiye girmediği düşünülür. Bu kadar önem verilen bir konu olmasından dolayı kızlık zarına herhangi bir nedenle zarar gelmesi durumunda kişi telaşlanıp bir çare arayacaktır. Bu durumda yapılabilecek şey, kızlık zarı dikimidir. Bu yazımızda kızlık zarı nasıl ve ne kadar ücretle dikilir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı sözlük anlamı ile cinsel ilişkide bulunmamış kızların dölyolunun ağzını daraltan ve ilk cinsel ilişki sırasında yırtılarak kanayan yarım ay şeklindeki zar dokudur. Kızlık zarı bir organ değildir. Sadece fonksiyonel bir işleve sahiptir. Bebeklik döneminde oluşmaya başlamaktadır. Kızlar 11 – 12 yaşına geldiklerinde vajina içerisine mikropların girmesini engellemektedir.Kızlık Zarı Neden Yırtılır?

Kızlık zarı yırtılmasının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler şu şekilde sıralanır;

  • Aşırı gerilmeye neden olan sportif faaliyetler
  • Sert ve kesici bir nesnenin üzerine düşmek
  • Vajinal yolla kullanılan ilaç ya da tamponlar
  • Aşırı travmatik kaşımak
  • Bölge ile ilgili bir operasyon geçirmek
  • Bölgede sert ve uzun bir cisim kullanmak

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarının bozulmasını anlamak için 7 günlük süre bulunmaktadır. Yırtıktan 7 gün sonra dokular kendini yeniler ve bu durum bozulma zamanının anlaşılmasını engeller.

Kızlık Zarı Yırtıldıktan Sonra Hangi Durumlar Yaşanır?

Kızlık zarının yırtılmasının ardından bazı durumlar meydana gelecektir. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Fistül formasyonu

Bozulan Kızlık Zarı Kendiliğinden İyileşir mi?

Bozulan ya da yırtılan kızlık zarı asla kendi kendine iyileşmez. Sadece zar uçları bir süre sonra kapanır. Bu durumda ilk ilişki sonrasında kanama yaşanmayacaktır. Bu durumun sorun olmaması için yapılabilecek en akıllıca yöntem, yırtılan kızlık tekrar dikilmesidir.

Kızlık Zarı Dikilmesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi, ilk ilişki sırasında kanama olması amacıyla yapılan cerrahi bir müdahaledir. Bu müdahale iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar kalıcı dikim ve geçici dikim olarak isimlendirilmektedir. Kalıcı dikim yönteminde yapılacak jinekoloji muayenelerinde kızlık zarının dikildiği asla anlaşılamaz. Geçici yöntemde ise jinekoloji doktorları durumu mutlaka fark edecektir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikim Yöntemi

Bu yöntemle dikilen kızlık zarı, kişi cinsel ilişkiye girene kadar asla bozulmayacak anlamına gelmektedir. Ancak bu yöntemle kızlık zarı diktirenlerin mutlaka operasyon sonrası en az 1 hafta dinlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sorunla karşılaşılması muhtemeldir. Kalıcı kızlık zarı dikimi için kişinin akıntısının olmaması, sigara kullanmaması, kabızlık şikâyetinin olmaması gerekmektedir.

Geçici Kızlık Zarı Dikim Yöntemi

Geçici kızlık zarı yöntemi, genel olarak evliliğin hemen öncesinde tercih edilmektedir. Bu işlemin evlilik tarihinden en fazla 7 gün önce yaptırılması gerekmektedir. Daha uzun zaman geçmesi durumunda kanama olmayacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi Sırasında Anestezi Uygulanır mı?

Kızlık zarı dikimi sırasında kişinin tamamen uyutulmasına gerek yoktur. Sadece bölgesel olarak uyuşturma işlemi yeterli olmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Kesin Olur mu?

Evet. Her iki yöntemle de kızlık zarı dikimi sonrasında ilk cinsel ilişki sırasında kanama olacaktır. Burada önemli olan doğru yöntemi seçmek ve doğru zamanlama yapmaktır.

Kızlık Zarı Birden Fazla Kez Dikilebilir mi?

Kızlık zarını birden fazla kez dikmek mümkündür. Ancak işlem sayısı ne kadar çok artarsa operasyonun zorluğu da o derece artmaktadır. Bunun yanı sıra yan etki oluşma ihtimali de yükselmektedir. Birden fazla kez kızlık zarı dikiminde yaranın iyileşmeme durumu da söz konusudur.

Kızlık Zarı Dikim Ücreti Ne Kadardır?

Kızlık zarı dikim ücreti yapılacak işleme göre değişiklik göstermektedir. Bir fiyat belirlemek için öncelikle kişinin jinekolojik muayeneden geçmesi gerekmektedir. Bu muayene sırasında zara nasıl bir işlem uygulanması gerektiği belirlenir. İşleme göre de fiyat çıkartılmaktadır. Fiyatlar konusunda İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerde ve Konya, Gaziantep gibi yerlerde kızlık zarı dikimi fiyatlarının değişkenlik gösterdiğini belirtmek mümkün.

Kızlık zarı dikim operasyonlarında en yüksek rakamlar İstanbul’da diyebiliriz. İstanbul’da flep ve mikrocerrahi kızlık zarı dikim operasyonlarının ücretleri 2 bin 200 TL bandından başlamakta. Kızlık zarı dikimi Ankara fiyatları’da 2 bin 800 TL , İzmir’de 1900 TL alt sınırından başlamakta ve operasyonun türüne göre giderek artış göstermektedir. Konya’da 3 bin 200 TL, Adanada 2 Bin 900 TL Kayseri’de 3 bin 100 TL fiyatlarından başlayan kızlık zarı dikim operasyonları, Antalya’da ise 3 bin TL gibi bir fiyat ile başlamaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
73
Şaşkın
Başarısız Başarısız
37
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
109
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir