Kız Kıza İzlenebilecek En İyi 20 Film


55
535 Paylaşım, 55 points

Film izlemek yapılabilecek en eğlenceli işlerden birisidir. Özellikle boş zamanları değerlendirmek için seçilecek en iyi aktivitedir. Film aile ile ya da arkadaşlar ile birlikte izlenebilir. Ancak en eğlenceli izleme şekillerinden birisi kız kıza film izlemektir. Bu yazımızda Kız Kıza İzlenebilecek En İyi 20 Film hakkında bilgi vereceğiz.

Geçmişten bugüne kadar izlenebilecek birçok film seçeneği vardır. Bununla birlikte özellikle kız kıza izlenebilecek türde filmler de yer almaktadır. Kızların bir araya gelerek eğlenceli vakit geçirme planlarının bir parçası olan kız kıza film izleme aktivitesi doğru seçeneklerden birisi olacaktır.KIZ KIZA İZLENEBİLECEK EN İYİ 20 FİLM NELERDİR?

 1. Benim Zengin Dostlarım
 2. İyi Kızlar
 3. Bekar Yaşam Kılavuzu
 4. Büyücüler Kulübü
 5. Mona Lisa Gülüşü
 6. Gezgin Pantolon Kardeşliği
 7. Fırlama Kızlar
 8. Nedimeler
 9. Takvim Kızları
 10. Patenci Kızlar
 11. Kötü Kızlar
 12. Karamel
 13. Kadının Fendi
 14. Çelik Manolyalar
 15. Küçük Kadınlar
 16. Hayatın Getirdikleri
 17. Aklım Karıştı
 18. Hayalet Dünya
 19. Sen Sen Değilsin
 20. Bağlılık Yemini

BENİM ZENGİN DOSTLARIM (2006 – IMDB: 5,8)

Benim Zengin Dostlarım, yoğun bir çalışma hayatından bunalarak kendisine zaman ayırmaya karar veren Olivia isimli karakterin kendisini büyük bir boşlukta hissetmesi ve arkadaşları ile olan ilişkilerini konu edilmektedir. Abartısız bir senaryoya sahip olan film, oyuncu kadrosu ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

İYİ KIZLAR (2013 – IMDB: 6,0)

İyi Kızlar, lisede okuyan ve çok iyi arkadaş olan Lilly ve Gerri isimli kızların hayatlarına bir değişiklik katmak ve ilk cinsel deneyimlerini yaşama kararı vermeleri ve ardından tanıştıkları iki kötü adamdan etkilenerek yaşadıkları konu edilmektedir.

BEKAR YAŞAMA KILAVUZU (2016 – IMDB: 6,1)

Bekar Yalama Kılavuzu, ABD’nin en çok bekar yaşayan eyaleti olan New York’ta yaşayan dört genç kadının tek gecelik ilişkilerden rahatsız olması ve başta kendileri olmak üzere bütün eyaleti ciddi ilişkiye alıştırma çabaları konu edilmektedir. oldukça komik filmlerden birisi olarak gösterilebilir.

BÜYÜCÜLER KULÜBÜ (1996 – IMDB: 6,3)

Büyücüler Kulübü, dört kişilik bir kız grubunun yeni tanıştıkları kızları da gruplarına alarak büyücülük deneyimlerini daha da genişletme çabalarını konu edilmektedir. Filmde büyüler sayesinde yeni maceralar yaşayan kızlar, hem heyecanlı hem fantastik hem de korku dolu sahnelere imza atmıştır.

MONA LİSA GÜLÜŞÜ (2003 – IMDB: 6,5)

Mona Lisa Gülüşü, 1953 yılında çekilmiş filmlerden birisidir. savaş sonrası dönemin anlatıldığı filmde, başarılı öğretmen olan Katherine Watson’ın tek amacı evlenmek ve çocuk yapmak olan kasaba kızlarının hayatlarını değiştirme çabasını konu edinmektedir.

GEZGİN PANTOLON KARDEŞLİĞİ (2005 – IMDB: 6,5)

Gezgin Pantolon Kardeşliği, birbirine çok bağlı ve hiç ayrılmayan 4 yakın arkadaşın gençlik dönemlerinin sona ermesiyle aldıkları komik kararı konu edinmektedir. Filmde yakın arkadaş olan 4 kızın tek beden kot pantolon alarak sürekli onu giymeleri ve birbirleriyle temas halinde olacaklarını düşünmeleriyle yaşadıkları komik olaylar anlatılır.

FIRLAMA KIZLAR (1995 – IMDB: 6,8)

Fırlama Kızlar, Beverly Hills’de yaşayan bir grup gencin hayatını konu edinmektedir. Filmde tüm okulun aşık olduğu ve onunla aşk yaşayan erkeklerin karakterlerini baştan sona değiştirerek özgüven aşılayan Cher’in tamamen asosyal olan Tai ile karşılaşması anlatılmaktadır.

NEDİMELER (2011 – IMDB: 6,8)

Nedimeler, aradığı aşkı bir türlü bulamayan ve tüm işleri ters giden Annie isimli karakterin nişanlanan en yakın arkadaşı lillian’ın baş nedimesi olmak üzereyken karşısına çıkan zengin ve çok alımlı diğer baş nedime adayı ile yaşadıkları konu edinmektedir.

TAKVİM KIZLARI (2003 – IMDB: 6,9)

Takvim Kızları, farklı yaşamlara sahip 11 kadının lösemi hastaları için bir araya gelerek yardım toplama çabalarının geldiği garip nokta konu edinmektedir. Bağışı bir türlü toplamayı başaramayan bu 11 kadın, yeni yıl takvimi için soyunarak çıplak poz vermeyi kabul ederler.

PATENCİ KIZLAR ( 2009 – IMDB: 6,9)

Patenci Kızlar, Teksas’ta yaşayan ve güzellik yarışmasına girmekten başka hiçbir gelecek şansı olmayan erkeksi tavra sahip Bliss isimli karakterin bu tabuyu yıkmak ve futbolcu olmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

KÖTÜ KIZLAR (2004 – IMDB: 7,0)

Kötü Kızlar, zoolog ailesiyle birlikte uzun yıllar Afrika’da zorlu şartlarda yaşayan Cady isimli genç kızın liseye gitmesi ve burada yaşadığı zorlukları konu edinmektedir. Filmde Cady, okul kurallarına ayak uydurmak için mücadele ederken kendisini bir aşk hikayesinin de içerisinde bulur.

KARAMEL (2007 – IMDB: 7,1)

Karamel, Beyrut’ta yaşayan beş farklı kadının bir güzellik salonunda bir araya gelmesi ve tüm sırlarını paylaşarak dertleşmesini konu edinmektedir. Filmde, bu beş kadına güzellik salonuna gelen diğer kadınlar da dahil olmaktadır.

KADININ FENDİ (2010 – IMDB: 7,2)

Kadının Fendi, gerçek bir hikayeden esinlenilerek hazırlanmış bir filmdir.  Filmde, erkek ve kadınların her konuda eşit görülmesini isteyen bir grup kadının hikayesi konu edilmektedir. Bu amaçla bir araya gelen kadınlar 1968 yılı İngiltere Ford fabrikasında çalışarak hem patronlarına hem de eşlerine kendilerini kanıtlamaya çalışacaklardır.

ÇELİK MANOLYALAR (1989 – IMDB: 7,2)

Çelik Manolyalar, Louisiana’da bulunan bir kadın kuaföründe dedikodu yapan kadınların bir süre sonra birbirleri ile sırlarını ve dertlerini paylaşmaya başlamalarını konu edinmektedir.  Bir dram filmi olsa da bazı sahnelerinde seyirciyi güldürmeyi başarmışlardır.

KÜÇÜK KADINLAR (1994 – IMDB: 7,3)

Küçük Kadınlar, bir anne ve dört kızının yaşam mücadelesini konu edinmektedir. Küçük Kadınlar isimli kitaptan uyarlanan filmde babalarını iş savaşa gönderen dört genç kız ve annelerinin yaşama tutunma çabaları anlatılır.

HAYATIN GETİRDİKLERİ (2008 – IMDB: 7,3)

Hayatın Getirdikleri, baskıcı ve zorba babasından kaçarak annesinin yaşadığı kasaba olduğunu düşündüğü bir yere giden Liliy isimli genç kızın bu kasabada yaşadıkları konu edilmektedir. Filmde aile bağları, sevgi ve insan özgürlüğü gibi konular işlenmektedir.

AKLIM KARIŞTI (1999 – IMDB: 7,4)

Aklım Karıştı, çok fazla alkol tükettiği için kendi isteği ile tedavi merkezine yatan Susanna isimli genç kızın burada kaldığı 18 aylık süre boyunca yaşadıkları konu edilmektedir. Bu film, Susanne Kaysen’in kendi adını taşıyan romanından sinemaya uyarlanmıştır.

HAYALET DÜNYA (2001 – IMDB: 7,4)

Hayalet Dünya, yeni mezun olan çok yakın iki kız arkadaşın yaşadıkları olayları konu edinmektedir. Kendisini kurtaran ve bir işe girerek hayatını yoluna sokan Rebecca ile hayattan bir anlam çıkarmayan ve her şeyi boş gören Enid’in garip bir çocuk ile tanışarak ona aşık olması anlatılır.

SEN SEN DEĞİLSİN (2014- IMDB: 7,4)

Sen Sen Değilsin, çok başarılı bir yazar olan Kate’nin bir gün ALS hastası olduğunu öğrenmesi ve ardından alt üst olan hayatını konu edinmektedir. Evliliğinde de sorunlar yaşayan Kate, hastalığının ardından eşinden de ayrılma kararı alarak başka bir yere taşınır. Filmde burada tanıştığı genç bir kız ile ilişkileri anlatılmaktadır.

BAĞLILIK YEMİNİ (1995 – IMDB: 7,5)

Bağlılık Yemini, 1995 yılında çekilmiş olan filmde, çok sıkı dost olan 4 genç kızın yıllar sonra bir araya gelmesi ve şaşırtıcı yaşam hikayeleri konu edilmektedir. bir araya gelerek eskileri yad eden genç kızlar, 12 yaşındayken başlarından geçen olayı ve buna bağlı gelişmeleri yeniden hatırlamaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
535 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir