Kitapseverler İçin Hazırlanmış Sosyal Ağlar


63
614 Paylaşım, 63 points

Kitapseverler hayatlarının her anında kitaplar ile iç içe olmayı severler. Öyle ki teknolojiden yararlanırken bile kitapları ön planda tutarlar. Kitapseverler için hazırlanmış birçok sosyal ağ bulunmaktadır. Bu yazımızda Kitapseverler İçin Hazırlanmış Sosyal Ağlar hakkında bilgi vereceğiz.

Sosyal ağlar artık hayatımızın hemen her noktasında yer alıyor. Farklı birçok konuda yararlanılan sosyal ağlar, kitapseverlerin de ilgisini çekmeye başladı. Kitap tutkunu olan kişiler için hazırlanmış oldukça ilgi çekici çok sayıda sosyal ağ bulunuyor.KİTAPSEVERLER İÇİN HAZIRLANMIŞ SOSYAL AĞLAR NELERDİR?

Hayatımızda çok geniş bir yere sahip olan sosyal ağlar, kitapseverlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Kitap okumayı seven birçok kişi, sosyal ağlar üzerinden bir araya gelerek paylaşımlarda bulunabiliyorlar.

Kitapseverler İçin Hazırlanmış Sosyal Ağlar nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Goodreads
  • Shelfari
  • Neokur.com
  • Librarything
  • Bookmooch
  • Neokuyorsun.com

GOODREADS SOSYAL AĞININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Goodreads sosyal ağı, kitapseverler için hazırlanmış sosyal ağlardan birisidir. Kitap severlerin çok sık kullandığı sosyal sitelerin başında yer alan bu sitenin Türkiye’den de çok sayıda kullanıcısı bulunmaktadır. ISBN bazlı çalışan sitede hemen her kitapla ilgili bilgi, yorum ve tartışmalara bir arada ulaşmak mümkündür. Kapsamı oldukça geniş olan bu sitede kitapseverler hiç sıkılmadan uzun süre vakit geçirebilmektedir.

SHELFARİ SOSYAL AĞININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Shelfari sosyal ağı, kitapseverler için hazırlanmış sosyal ağlardan birisidir. Kitaplar ile ilgili olarak hazırlanmış en eski sosyal ağlardan birisi olan bu site genel olarak yabancı ağırlıklı kitaplara yer vermektedir. Bu özelliği sayesinde çok fazla Türk kullanıcısı olmamakla birlikte yine de ilgi çeken sosyal ağlar arasındadır.

NEOKUR.COM SOSYAL AĞININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Neokur.com sosyal ağı, kitapseverler için hazırlanmış sosyal ağlardan birisidir. Türk kitapseverler için hazırlanmış olan bu sosyal ağda hem kitapseverler hem de kitap yazarları bir arada bulunmaktadır. Böylece yazarlar ile kitapseverler bir araya gelerek buluşma ve sohbet etme şansına sahiptir. Hala gelişim aşamasında olan sosyal ağ hala kendisini geliştirerek kullanıcılarının taleplerine cevap vermeye çalışmaktadır.

LİBRARYTHİNG SOSYAL AĞININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Librarything sosyal ağı, kitapseverler için hazırlanmış sosyal ağlardan birisidir. Sosyal ağdan çok bir sanal kütüphane olarak da bilinen bu sitede oldukça fazla kitap yer almaktadır. Kitapseverlerin aradığı hemen her kitabı kolaylıkla bulduğu bu siteye uygun bir ücret karşılığında üye olmak ve yararlanmak mümkün olmaktadır.

BOOKMOOCH SOSYAL AĞININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Bookmooch sosyal ağı, kitapseverler için hazırlanmış sosyal ağlardan birisidir. Kitapların raflarda eskimesini önlemek amacı ile hazırlanmış olan bu sosyal ağın temel amacı kitapların değişmesini sağlamaktır. Bir bakıma sahaf görevi gören bu sosyal ağ, sıklıkla kitapseverler tarafından ziyaret edilmektedir.

NEOKUYORSUN.COM SOSYAL AĞININ ÖZELLİĞİ NEDİR?

Neokuyorsun.com sosyal ağı, kitapseverler için hazırlanmış sosyal ağlardan birisidir. Kitapseverlere hizmet veren en eski sosyal ağlardan birisi olan bu sitede kitaplar ile ilgili yorumlarda bulunmak, kitaplar ile ilgili tartışmalar yaşamak ve bilgi alışverişinde bulunmak mümkündür. Kitapseverler arasında kitap değişimi de yapılabilen bu sosyal ağ, kısa sürede oldukça fazla sayıda kitapsever kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir