Kışın Türkiye’de Nereye Tatile Gidilir, Kışın Gezilebilecek Yer Önerileri


95
934 Paylaşım, 95 points

Türkiye her köşesiyle adeta cennet gibi bir ülkedir. Hem yazın hem de kışın gezilebilecek birçok önemli yeri bulunur. Yazın gidilecek yerler ile ilgili birçok kişinin bilgisi olurken kışın gidilebilecek yerler hakkında ne yazık ki birçok kişinin bilgisi yoktur. Bu yazımızda Kışın Türkiye’de Nereye Tatile Gidilir, Kışın Gezilebilecek Yer Önerileri hakkında bilgi vereceğiz.

Türkiye’de yaz – kış gezilebilecek yerler bulmak mümkündür. Yazın birbirinden muhteşem sahilleri ile yazın tadını çıkarmak mümkün olurken kışın da özellikle karın tadını çıkarmak isteyenlerin gezebilecekleri çok fazla yer bulunmaktadır.KIŞIN TÜRKİYE’DE NEREYE TATİLE GİDİLİR, KIŞIN GEZİLEBİLECEK YER ÖNERİLERİ

Kışın Türkiye’de nereye tatile gidilir diye merak edenlerin kafasındaki soruya cevap vermek için Türkiye’de kışın gezilebilecek yer önerilerinde bulunacağız. Türkiye’de kışın tatile gidilebilecek yerler şu şekilde sıralanıyor;

  • Muğla, Fethiye Kışın Gezilecek Yerler
  • Kapadokya-Nevşehir
  • Yedigöller – Bolu
  • Sarıkamış – Kars
  • Uludağ – Bursa
  • Kartepe – Kocaeli
  • Palandöken – Erzurum
  • Abant – Bolu
  • Sapanca – Sakarya
  • Ilgaz – Çankırı

MUĞLA FETHİYE’DE KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Muğla – Fethiye dendiği zaman hemen herkesin aklına yaz tatili, deniz – kum – güneş gelir. Ancak Muğla Fethiye, kışın da gidilebilecek yerlerden birisidir. Fethiye, kış aylarında da ılık bir hava arayanlar için en doğru seçeneklerden birisi olacaktır. Kış aylarında özellikle Mendos Dağı tertemiz havası ve muhteşem görüntüsü ile tatilcileri kendisine hayran bırakır. Muğla Fethiye’de kış aylarında da kordon boyu ve kafeler faaliyettedir. Bu sayede tatil için kış aylarını seçenler de kordon boyunca gezebilir, kafelerde dinlenebilir. Fethiye’de kış aylarında 50’ den fazla balık çeşidi bulmak ve lezzetlerine bakmak mümkündür.

KAPADOKYA NEVŞEHİR’DE KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Nevşehir Kapadokya, hemen her mevsim muhteşem bir görüntüye sahip yerlerden birisidir. 60 milyon yıl önce volkanik dağlardan püsküren lavlar ile oluşmuş Peribacaları, Kapadokya’nın en eşsiz yönlerinden birisidir. Özellikle de kış aylarında karın eşlik ettiği manzarası, tatilcilerin ilgisini daha da çekmektedir. Nevşehir Kapadokya’da kışın gezilecek yerler arasında şarap mahzenleri de yer almaktadır. Özellikle akşamları düzenlenen Türk geceleri büyük ilgi görür.

YEDİGÖLLER BOLU’DA KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Bolu Yedigöller her mevsim güzel olmasına karşılık kışın karlı zamanlarda büyüleyici bir görünüm alır. Bu nedenle ziyaretçiler kış aylarında Yedigöller’e gelmeyi daha çok tercih eder. Bolu Yedigöller’de adından da anlaşılacağı gibi yedi adet göl bulunur. Doğanın ortasında temiz hava ve muhteşem bir manzara görmek isteyenler için kış aylarında doğru tercihlerden birisi Bolu Yedigöller olacaktır.

SARIKAMIŞ KARS’TA KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Kars Sarıkamış, kış tatili dendiği zaman akla gelecek ilk yerlerden birisidir. Kış şartlarının oldukça sert geçtiği Kars Sarıkamış, özellikle kayak merkezi ile son yıllarda ilgi odağı olmayı başarmaktadır. 2800 metre yükseklikte bulunan kayak merkezi, kış tatilinden hoşlananlar için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Kars Sarıkamış kayak merkezinin en büyük özelliği, Alplerde bulunan kristal yapıya çok benzer kara sahip olmasıdır.

ULUDAĞ BURSA’DA KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Bursa Uludağ, kış tatillerinde hemen herkesin favori yerlerinden birisidir. Kış aylarında oldukça kalabalık olan Uludağ, kayak dendiği zaman ilk akla gelen merkezlerdendir. Kış aylarında Uludağ’ı tercih edenler hem kayak sporunun tadını çıkarma hem de sürekli düzenlenen etkinlik ve konserlere katılma şansını elde etmektedir.

KARTEPE KOCAELİ’NDE KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Kocaeli Kartepe, kar tatilini geçirmek için daha sakin yer arayanlar için doğru adrestir. Uludağ gibi kalabalık olmayan Kartepe, çok daha sakin ve kayak sporunun çok daha rahat yapıldığı bir yerdir. Özellikle hafta sonu kaçamakları için sıklıkla tercih edilir. Sakin ve eğlenceli bir kış tatili isteyenler için Kocaeli Kartepe doğru seçeneklerden birisi olacaktır.

PALANDÖKEN ERZURUM’DA KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Erzurum Palandöken, kışın tatil yapılabilecek en soğuk yerlerin başında gelir. Çok ama çok soğuk olan Palandöken’de kışın hava sıcaklığının -30 dereceye indiği görülebilir. Soğuk olmasına rağmen kayak için en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Erzurum Palandöken, yılın 6 ayında kar ile kaplıdır. Bu nedenle kış tatili için uzunca zaman hizmet vermektedir.

ABANT BOLU’DA KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Bolu Abant, dört mevsim ziyaret edilebilecek yerlerden birisidir. İnsana huzur veren bir manzaraya sahip olan Abant, hemen her mevsimde ziyaretçi akınına uğrar. Upuzun çam ağaçları ile dikkat çeken Bolu Abant, kış aylarında bir de kar manzarasının eklenmesi ile çok daha güzel bir görünüme sahip olur. Özellikle dinlenmek, sakin bir ortamda olmak ve huzur isteyenler için doğru seçenek olacaktır.

SAPANCA SAKARYA’DA KIŞIN GEZİLECEK YERLER NEDİR?

Sakarya Sapanca, özellikle günübirlik kış gezileri için sıklıkla tercih edilir. Bölgede çok sayıda pansiyon ve 5 yıldızlı otel bulunur. Doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenler için doğru adres olan Sapanca, uzun ağaçların arasında muhteşem bir kar manzarası ile en tercih edilen yerlerdendir. Özellikle meşhur sabah kahvaltıları büyük ilgi görmektedir.

ILGAZ ÇANKIRI’DA KIŞIN GEZİLECEK YERLER NELERDİR?

Çankırı Ilgaz, Karadeniz bölgesinin kış tatili için en tercih edilen yeridir. Ilgaz kayak merkezi, her sene kış aylarında yüzlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Aralık – Nisan ayları arasında hizmet veren Çankırı Ilgaz kayak merkezi, milli park sınırları içerisinde yer alır. Kayak severler için kışın gidilecek yerlerden birisi olarak gösterilebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

95
934 Paylaşım, 95 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir