Kiracıya Kolay Yoldan Ev Almanın Yolları, Nasıl Ev Sahibi Olurum?


82
823 Paylaşım, 82 points

Ev sahibi olmak herkesin ortak hayalidir. Başımızı sokacak bir evimiz çatımız olsun söylemi ile bu hayal çok sık dile getirilir. İnsan yaşamı boyunca kişisel zevklerini, hayatta duruş biçimini sergilediği, ağlayıp güldüğü mekânlardır evleri. İnsanların içinde kendini güvende hissettiği, ailesiyle sevgi dolu zamanlar geçireceği evin hayalini kurması en doğal isteğidir. Son günlerde gelişen toplumumuzda inşaat sektörünün hız kazanması ile birlikte kiracılara ev almanın yolu açıldı. Devlet eliyle bir takım konut edindirme teşvikleri hayata geçti. Kira öder gibi ev sahibi olmak için birçok sistem geliştirildi. Siz de bu programlara dahil olarak kiracılıktan kurtulabilirsiniz.

Kirada oturan insanlar kiradan kurtulmak için faizsiz ev, taksitle ev, peşinatsız ev, kira öder gibi ev sahibi ol kampanyalarına yoğun ilgi gösteriyor. Birikiminizin olmaması halinde bankaların faiz oranlarını yakından takip etmelisiniz. Faizsiz ev almak için eminevim fuzulev ve katılımevim gibi kampanyalara dâhil olabilirsiniz.

Ülkemizde yaşayan 23 milyon hanenin 8,5 milyonu kiracı olarak yaşamaktadır. Orta ve dar gelirli guruptan oluşan bu 8,5 milyon kiracının peşin para vererek ev sahibi olması neredeyse imkânsızdır. Bu 8,5 milyon insan küçük taksitler ödeyerek ev sahibi olabilir mi? Birevim sistemi ile ev sahibi olabilir. Birevim sistemi ile ev sahibi olmak isteyen kişiler 240 ay vadeli faizsiz taksit ödeyerek diledikleri evin sahibi olabilirler. 240 ay vadeli olması dar gelirli insanların ev sahibi olma umutlarına su serpmektedir. 240 ay vade ile ev alan kişiler peşinat vermemesi durumunda evini ilk ay alırsa toplam borcunu 102 ayda bitirebiliyor.Eminevim Sistemi Nedir Nasıl İşler?

Birevim dışında fuzulev, eminevim gibi firmalarla iletişime geçerek kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olabilirsiniz. Bu sistemler ile faize bulaşmadan ev sahibi olabilirsiniz. Eminevim mantığı şu şekilde işlemektedir. 150 bin liralık ev almak istiyorsunuz. Ben ayda 1000 lira ödeme yapabilirim diyorsunuz. Sistem sizi 150 kişilik guruba dahil eder.

150 ay boyunca 1000 lira ödeme yaparsınız. Her ay 150 kişilik gurupta kuraya katılırsınız. Her ay 10 kişi ev sahibi olur. Çekilişin size çıkması halinde belirlenen tarihte size eminevim sistemi ödeme yapar. Ödemeyi aldıktan sonra evinizi alırsınız. Ev aldıktan sonra aylık ödediğiniz miktar 1000 liradan 1500 liraya çıkar. Kiracı olmaktan kurtulmuş olursunuz. Artık kira ödemediğiniz için fazladan ödediğiniz 500 lira diğer üyelere kira yardımı olarak aktarılır.

Böylece ev sahibi olamamış kişilerin ödeyeceği miktar azalır. Kura size çıkmadığı taktirde her ay ödeyeceğiniz miktar düşer. Çünkü kuranın size çıkmadığı aylarda bir başkası ev sahibi olmuştur. Ev sahibi olanların ödeme miktarı artmış, artan miktar size kira yardımı olarak aktarılmıştır. Kira öder gibi ev sahibi olmak için sizde eminevim, fuzulev, Birevim gibi sistemlere dahil olabilirsiniz.

Kolay Yoldan Ev Sahibi Olmanın Bireysel ve Diğer Yılları Nelerdir?

  • İnşaat firmalarının yaptığı indirimli konut kampanyaları.

Kamu bankalarının gerçekleştirdiği faiz indirimi ile birlikte inşa ettikleri projelerde bir takım kampanyalar düzenleyen inşaat firmaları, düzenledikleri kampanyalara devam kararı alarak bir müddet daha uygun maliyetlere satılık daire temin etmek isteyen vatandaşlara hitap etmeyi sürdürmektedirler. orta geliri ve düşük gelirli vatandaşlar için kolay ev sahibi olma fırsatı sunan kampanyalarla;

  • Sıfır faizli kredi olanağı,
  • Yüzde 20’ye varan yüksek indirimler,
  • Yüzde 0,98 faiz oranı ile sunulan krediler verilmektedir.

İnşaat firmalarının referans alınarak bankalar tarafından sağlanan bu finansmanlarla beğenilen ev satın alınarak kira öder gibi konut kredisi ödenmesi halinde dar ve orta gelirli vatandaşlarımız kolayca ev sahibi olabilirler.

  • Konut kredisi ile peşinatsız ev satın alınabilir.

Her ne kadar konut kredisi faiz oranları artış gösterse de kiradan kurtulmak isteyen pek çok kişi bankaların yolunu tutmaya mecburi olarak devam etmektedir. Konut kredisi tutarı satın alınacak evin ekspertiz değerinin yüzde 80’i olarak sınırlandırılması, orta ve düşük gelirli vatandaşların yeterli birikime sahip olmaması durumunda beğendikleri satılık daire ilanı ile ilgilenmemelerine yol açmaktadır. Bir takım özel bankalar, peşinatı bulunmayanlara yönelik satın alınacak konutun tamamına kredi vererek ev sahibi olmanın yolunu tamamen açabilmektedirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
823 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
102
Şaşkın
Başarısız Başarısız
63
Başarısız
Komik Komik
59
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
101
Helal Olsun!
lol lol
15
lol
Aşk Aşk
123
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
98
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
62
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir