Kiracılara Müjde! E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği Geliyor!


96
927 Paylaşım, 96 points

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırlanan yardım ödemelerine bir yenisi daha eklendi. Bu seferki yardım ödemesi kirasını ödemekte zorlanan vatandaşlar için geldi. Bu yazımızda Kiracılara Müjde! E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği Geliyor! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Devlet kirasını ödemekte zorlanan vatandaşlar için yeni bir yardım destek ödemesi başlattı. Son dönemde artan kiralar ve bu kiraları ödemekte zorlanan kirası sayısının fazlalığı nedeni ile yapılan yeni destek ödemesi kapsamında kirasını ödemekte zorlanan vatandaşlara kira desteği verilecek.KİRACILARA MÜJDE! E – DEVLETTEN BAŞVURANLARA KİRA YARDIM DESTEĞİ GELİYOR!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınan karar kapsamında dar gelirli ailelere kiralarını raht ödemelerini sağlamak için sosyal yardım ödemesi yapılacağı açıklandı. Açıklama kapsamında kirasını ödemekte zorlanan dar gelirli ailelere her ay düzenli olarak 1500 TL’ ye kadar kira desteği verilecek.

Bakanlık tarafından verilecek olan kira yardım ödemesini almak için başvuruda bulunacak olan vatandaşların öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olup olmadığına bakılacak. Uygun olan ailelere kiraları ve gelirleri orantısında kira yardımı bağlanacak.

E – DEVLETTEN BAŞVURANLARA KİRA YARDIM DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği başvurusunda bulunmak için öncelikle e devlet kayıtlı olmak gerekiyor. E devlet kaydı bulunan vatandaşlar sisteme T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfası üzerinden kira yardım başvurusunda bulunabiliyor.

Yardım başvurusunda bulunan ailelerin başvuruları değerlendirmeye alındıktan sonra şartlara uygun olan ailelere gelirleri ve ödedikleri kira göz önünde bulundurularak kira yardım ödemesi bağlanıyor. Bağlanan tutar her ay düzenli olarak dar gelirli aileye ödeniyor.

E – DEVLETTEN BAŞVURANLARA KİRA YARDIM DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği başvurusunda bulunmak için öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekiyor. E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Sigortası olmamak
 • Emekli, dul ve yetin aylığı gibi herhangi bir aylık almıyor olmak
 • Herhangi bir mal varlığına sahip olmamak
 • Yapılacak gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak

E – DEVLETTEN BAŞVURANLARA KİRA YARDIM DESTEĞİ BAŞVURUSU KİRA ÖDEME ORANLARI NELERDİR?

E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği başvurusu desteğinden faydalanacak olan dar gelirli aileler yaşadıkları için kira ödeme oranları doğrultusunda yardım alma hakkına sahiptir. E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği başvurusu kira ödeme oranları şu şekilde sıralanır;

 • İstanbul, İzmir, Ankara için: 1150 TL
 • Antalya, Adana, bursa, Konya için: 1,085 TL
 • Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum için: 995 TL
 • Tokat, Zonguldak, Çanakkale için: 905 TL
 • Düzce, Şırnak, Yozgat için: 810 TL
 • Bolu, Bingöl için: 715 TL

E – DEVLETTEN BAŞVURANLARA KİRA YARDIM DESTEĞİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği başvurusunda bulunmak için bazı belgeleri hazırlamak gerekmektedir. Söz konusu belgeler ile başvuru işlemleri tamamlanabilecektir. E – Devletten Başvuranlara Kira Yardım Desteği başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanır;

 • T.C. kimlik fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir belgesi
 • Fakirlik kağıdı
 • Kira başvuru formu

Tüm bu belgeleri hazırlayarak en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden de başvuru işlemlerini tamamlamak mümkündür. E devlet üzerinden yapılan başvurularda ise gerekli olan belgeler dijital ortam üzerinden gönderilebilmektedir. Başvuru sonucunda değerlendirmeye alınan ailelerden şartlara uygun olanlara belirlenen kriterler göz önünde bulundurularak her ay düzenli kira yardımı başlanacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

96
927 Paylaşım, 96 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
25
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
37
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir