Kimler 4 Bin 500 TL Devlet Yardımından Faydalanacak!


76
696 Paylaşım, 76 points

Devlet hemen her alanda ihtiyaç sahiplerine yardım sunmaya devam ediyor. Devlet tarafından verilen yardımlardan birisi de 4,500 TL değerinde. Son yapılan düzenlemeler kapsamında annelere toplamda 4,500 TL devlet yardımı yapılmasına karar verildi. Bu yazımızda Kimler 4 Bin 500 TL Devlet Yardımından Faydalanabilecek sorusuna cevap vereceğiz.

Devlet tarafından annelere birbirinden önemli yardımlar sunuluyor. Annelere sunulan devlet yardımları toplamda 4 bin 500 TL’ yi buluyor. Annelere sunulan doğum yardımı, sür parası, rapor parası gibi birçok ödeme toplamda 4 bin 500 TL tutuyor.KİMLER 4 BİN 500 TL DEVLET YARDIMINDAN YARALANABİLECEK?

Kimler 4 Bin 500 TL Devlet Yardımından Yaralanabilecek sorusuna çalışan anneler olarak cevap vermek mümkündür. Çalışan anneler, çocuk sahibi oldukları zaman birbirinden ilgi çekici devlet yardımlarından faydalanma şansına sahip oluyor.

Devlet tarafından annelere verilen çocuk yardımı kapsamında her çocuk için annelere doğum ödemesi yapılıyor. Doğum ödeme miktarı, çalışan annenin sahibi olduğu çocuk sayısına göre belirleniyor. Bu kapsamda 1 çocuk sahibi annelere 300 TL, iki çocuk sahibi annelere 400 TL, 3 ve daha fazla çocuk sahibi olan annelere 600 TL devlet yardımı alacak.

Doğum parasıyla birlikte annelere süt parası ödemesi de yapılacak. Emzirme döneminde olan annelere verilecek süt parası doğumun ardından gerçekleştirilecek ve 122 TL olarak ödenecek. Bunun yanı sıra doğum yapmış olan çalışan annelere geçici iş göremezlik ödeneği kapsamında rapor parası da verilecek.

Çalışan annelere doğum öncesinde 8 hafta, doğum sonrasında 8 hafta olmak üzere toplamda 16 hafta izin veriliyor. Bu izinden yararlanmak ve rapor parası almak isteyen çalışan annelerin en az 90 günlük prim ödemesi yapmış olması gerekiyor. Şartları yerine getiren annelere 4099 TL iş göremezlik rapor ödeneği veriliyor. Tüm şartlara uygun olan anneler, ödemeleri aldığında toplamda 4 bin 521 TL devlet yardımından yararlanmış oluyor.

4 BİN 500 TL DEVLET YARDIMINDAN NASIL YARARLANILIR?

4 bin 500 TL devlet yardımından yararlanmak için çalışan annelerin Ziraat Bankası’ndan hesap açtırması ya da PTT şubeleri ile çalışması gerekmektedir. Annenin talebi doğrultusunda söz konusu ödeme Ziraat Bankası hesabı üzerinden ya da PTT şubelerinden ismiyle gerçekleştirilebilir.

Çalışan anneler toplamda 4 bin 521 TL ödemeyi tercih ettikleri ödeme şekline göre alabilirler. Annelere yapılan devlet yardımı ödemesi sadece annelerin adı ile gerçekleştirilir. 4 bin 521 TL’lik devlet yardımı sadece bir çocuk sahibi olan annenin toplamda alabileceği ödeme olarak hesaplanmıştır. 3 çocuk sahibi olan bir anne, toplamda 14 bin TL’ lik devlet yardımından faydalanmış olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
696 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
126
Şaşkın
Başarısız Başarısız
82
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
135
Helal Olsun!
lol lol
32
lol
Aşk Aşk
19
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
114
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
77
Kazandım!
Pinar

8 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Benim eşim 15 yıl hüküm aldı ve benle kızıma ne benim ailem nede eşimin ailesi yardımcı olmuyorlar devler büyüklerimden sadece benle kızıma tek bir odada olsa yeter yeter ki hergün ağlayan bir anne görmesin benim kızım siz büyüklerim olarak ellerinizden öperim yardımcı olmanızı sizden gelecek haberi dört gözle bekliyorum