Kepçe Kulak Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?


61
594 Paylaşım, 61 points

Kepçe kulağa sahip olan insanlar, bulundukları bu durumdan oldukça fazla rahatsızlık duyarlar. Kepçe kulak sorunu yaşayan birçok insanın aklına ilk gelen kepçe kulak estetiğidir. Bu yazımızda Kepçe Kulak Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır sorularına cevap vereceğiz.

Kepçe kulak sorunu, kulağın olması gerekenden daha büyük olmasından kaynaklı bir durum olarak bilinir. Ancak aslında kepçe kulak sorununda kulağın normalden büyük olması gibi bir durum yoktur. Kepçe kulak oluşmasının tek nedeni, kulak kıkırdağının olması gereken şekilden farklı olmasıdır.KEPÇE KULAKLARDA NE SORUN VARDIR?

Kepçe kulak sorunu yaşayan kişilerde bu duruma neden olan iki farklı sebep vardır. Kepçe kulaklarda ne sorun vardır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Kulak ve kafanın yaptığı açının olması gerekenden geniş olmasına bağlı olarak kulağın dışa doğru açık olması
  • Kulağın üst kısmında olması gereken kıvrımın oluşmamış olması

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ HANGİ DURUMLARDA YAPILIR?

Kepçe kulak estetiğinin yapılması için hastada belirlenmiş olan şartların bulunması gerekir. Kepçe kulak estetiği hangi durumlarda yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Kulakta orantısız büyüklük ve küçüklük varsa
  • Baştaki konumunun düzgün olmaması veya kötü yerleşmesi ile
  • Dışa doğru oluşan kepçelik durumu varsa
  • Yaralanma sonucunda deformasyona uğramış kulaklar varsa
  • Kulak şeklinden ötürü saç toplama yapılamıyorsa

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ NEDİR?

Kepçe Kulak estetiği, temel olarak kulak şeklini değiştirmek amacıyla yapılır. Kepçe kulak sorununun nedeni belirlendikten sonra farklı şekillerde estetik müdahale gerçekleştirilecektir. İlk sorundan kaynaklı kepçe estetiğinde kulak ve kafa arasındaki yanlış açıyı düzeltmek için uğraşılır. Bunun için açının daraltılması gerekir. İkinci sorunda ise kulağın arkasındaki deri ve kulağın kıkırdağına güçlü dikişler atılarak kulakta olması gereken eğri sağlanır.

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?

Kepçe Kulak estetiği ameliyatında tam kulak arkasında olacak şekilde bir kesim yapılır. Bu sayede görünürde bir iz olması engellenmiş olur. Estetik ameliyatında tüm işlemleri kulak arkasından yapmak mümkündür.

Kepçe Kulak estetiği ameliyatı genel ya da lokal anestezi ile kolaylıkla yapılabilir. Ameliyat sonrası ise herhangi bir dikiş alma işlemine gerek duyulmaz. İyileşme süresi genelde bir hafta olarak söylenebilir ancak estetik ameliyat sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Ameliyat sonrasında hastanın birkaç gün dışarı çıkmaması ve 2 – 3 gün banyo yapmaması önerilir.

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ EN ERKEN KAÇ YAŞINDA YAPILIR?

Kepçe Kulak estetiği en erken kaç yaşında yapılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür. Kulak estetiği çok küçük yaşlardan itibaren yapılabilir. İlkokul çağındaki çocuklarda bile estetik ameliyatının yapılması mümkündür.

Kepçe kulak ameliyatı olacak olan çocukların bu ameliyatı kendilerinin istemesi gerekir. Genel olarak görüntüde çok rahatsızlık verici bir durum yoksa ameliyat ertelenebilir. Ancak görsel olarak çocuk durumdan rahatsızlık duyuyorsa küçük yaşta yapılmasında bir engel yoktur. Küçük yaşta kepçe kulak ameliyatı olmak çok daha avantajlı bir durumdur.

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ NE KADAR SÜRER?

Kepçe kulak estetiği için belirlenen süre, uygulanan işleme göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda kulak arkasına kesi atılarak işlem yapılması gerekir. Bu durumda ameliyat 1 – 1,5 saat kadar sürecektir. Ancak kesiye gerek olmayan ve ameliyatlarda 15 dakikalık süre yeterli olacaktır.

Ameliyat sonrası kulakta şişlik ve morarma söz konusu olabilir. Ancak doktorun önerdiği şekilde bakımın yapılmasıyla bu sorunlar kısa sürede yok olacaktır. Kepçe kulak estetiğinde dikiş alınmaz ve kulaktaki değişiklik 2 hafta sonunda gözle görülür şekilde belli olacaktır.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
85
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir