Kebapçılar Ne Kadar Para Kazanıyor Tüm Detaylar…


69
664 Paylaşım, 69 points

Gıda sektöründe en çok para kazanan grup hiç kuşkusuz kebapçılardır. Kebapçılar aylık kaç para kazanır? Bir kebapçının aylık gideri ne kadar? Kebapçı açmak için ne kadar sermayeye ihtiyaç var? Sorularını sizler için özel olarak araştırıp bir araya getirdik. Bu sektöre giriş yapmayı düşünüyorsanız yazı dizimizi dikkatlice takip etmelisiniz.

Kebapçıların Aylık Kazancı Ne Kadar?

Kebap sektöründe kazancı etkileyen birçok durum vardır. O yüzden kebapçılar her yerde aynı parayı kazanmaz. O yüzden size bu sektörde ne kadar kazanacağınızı net olarak söyleyemiyoruz. Kebap sektöründe mekanınızın niteliği ve nerede olduğu kazanç durumunuzu etkiler. Adana-Urfa gibi kebap kültürü olan yerlerde yerli halk çok sık kebap tükettiği için bu bölgelerde yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Bu bölgelerde dükkanınızın büyük küçük olması fark etmez. Önemli olan kebap sektöründe lezzeti ve kıvamı yakalamaktır. Büyük bir dükkanınız olur fakat lezzet ve kıvamı tutturamadığınız için iş potansiyeliniz düşüktür. Yine aynı şekilde küçük bir dükkanınız olur lezzet ve kıvamı tutturursunuz. Dükkanınız dolar taşar ciddi kazanç elde edersiniz. Kazanç miktarınız emeğe ve iş potansiyelinize göre değişir. Yine de örnek vermek gerekirse Kar marjı olarak Minimum 4 bin TL ile 50 Bin TL arasında bir kar marjının olduğunu söylemek mümkündüriKebapçıların Aylık Kazancını Neler Etkiler?

Kebap sektöründe aylık kazancınızı etkileyen birçok unsur vardır. Kebap dükkanınızın çalıştığı günler ve bu günlerde iş yoğunluğu kazancınızı etkiler. Reklam ve tanıtım çalışmaları gelirinizi direk etkiler. Bu yüzden reklam ve tanıtım çalışmasına önem vermelisiniz. Gazete, dergi, radyo gibi kanallara ilanlar vermelisiniz.

Lezzet olarak iyi bir noktaya gelirseniz dükkanınıza gelen her müşteri sizin için iyi bir reklam ve referans kaynağı olacaktır. Ünlü kebap dükkanları ciddi gelir elde eder. Bölgenizde ünlü kebapçı olmalısınız. Bu yüzden kebap malzemelerini en kaliteli ürünlerden seçmelisiniz. En önemlisi kebap ustanızın işinde uzman olmasıdır. Aylık kazancı etkileyen en önemli unsurlardan birisi kebap fiyatlarıdır. Kenar mahallede kebap dükkanı açtıysanız lüks semtlerdeki fiyatlarla satış yapamazsınız. Lüks semtlerde ucuz kebap satmak da kötü izlenim uyandırır. Bu bölge insanı ucuzsa demek ki kalitesiz ürün kullanıyorlar imajı oluşur.

Kebap fiyatları bölgeye göre belirlenmelidir. Kebaplarınızda istenen kalite ve lezzeti yakaladığınız zaman kebap fiyatlarını istediğiniz noktaya çekebilirsiniz. Lezzet ve kıvamı tutturmadan yüksek fiyat çekmek kötü izlenim uyandırır. Kebap fiyatlarını belirlemeden önce iyi bir çevre analizi yapmalısınız. Bulunduğunuz bölgedeki kebapçıların fiyatlarını öğrenerek ortalama düzeyde fiyat belirlemelisiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
664 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
14
Şaşkın
Başarısız Başarısız
104
Başarısız
Komik Komik
87
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
17
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
99
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir