Kaymakamlıklar 500 TL İle 800 TL Yardım Yapacak


57
638 Paylaşım, 57 points

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan yardımlara bir yenisi daha eklendi. Bu seferki destek kaymakamlıklardan geldi. Kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi ailelere 500 TL ve 800 TL arasında yardımda bulunacağını açıkladı. Bu yazımızda Kaymakamlıklar 500 TL İle 800 TL Yardım Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik her gün yeni bir yardım ödemesi haberi geliyor. Genel olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve belediyelerden gelen yardım ödemelerine bu kez Kaymakamlıklar eklendi.KAYMAKAMLIKLAR 500 TL İLE 800 TL YARDIM YAPACAK

Kaymakamlıklar, ihtiyaç sahibi ailelere 500 – 800 TL arasında yardım ödemesi yapacaklarını açıkladı. Kaymakamlıklar üzerinden gerçekleştirilecek olan bu yardım ödemesinin amacı ise ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını okutmak için maddi sıkıntı yaşamamalarını sağlamak.

Kaymakamlıklardan yapılan açıklamada, çocuğu okul çağında bulunan ve okul ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk yaşayan ailelere yönelik hazırlanan bu yardım sayesinde çocukların eğitim seviyesine göre 500 TL – 800 TL arasında devlet ödemesi gerçekleştirilecek.

KAYMAKAMLIK ÇOCUK EĞİTİM YARDIMI ÖDEMESİ NE KADAR YAPILACAK?

Kaymakamlıklar tarafından çocukların eğitim masraflarının karşılanması adına yapılacak olan bu yardım ödemesi, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırlandı. Çocuğunu okutmak isteyen ancak okul masrafları konusunda zorlanan kişilere yönelik sunulan bu yardım ödemesi sayesinde çocukların hangi yaşta olursa olsun eğitim masrafları bir yük olmaktan çıkmış olacak.

Kaymakamlık çocuk eğitim yardımı ödemesi ne kadar sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

  • Okul öncesi eğitim alacak çocuklar için: 500 TL
  • İlköğretim eğitimi alacak çocuklar için: 750 TL
  • Ortaöğretim eğitimi alacak çocuklar için: 800 TL
  • Üniversite eğitimi alan çocuklar için: 900 TL

Önceki yıllarda ilköğretim seviyesi öğrencilerden başlanan kaymakamlık ödemelerine bu sene ana sınıfına gidecek öğrenciler de eklendi. Okul öncesi eğitimin oldukça önemli olduğunu belirten kaymakamlık, bu amaçla ana sınıfına gidecek öğrencilerin okul ihtiyaçları için de yardım ödemesi yapılacağını açıkladı.

KAYMAKAMLIK ÇOCUK EĞİTİM YARDIMI ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İhtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitim masraflarını kolayca ödemesi adına hazırlanmış olan bu yardım ödemesi kapsamında ailelerin öncelikle başvuruda bulunması gerekiyor. Kaymakamlık çocuk eğitim yardımı ödemesi başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, bu başvuruyu direkt olarak kaymakamlık üzerinden yapmak zorunda.

Kaymakamlık çocuk eğitim yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi aileler, öncelikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlükleri üzerinden çocuk eğitim yardım başvuru formunu almak zorunda. Alınan formun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmasının arından Kaymakamlıklar içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma büroları üzerinden başvuru işlemleri kolaylıkla tamamlanacaktır.

KAYMAKAMLIK ÇOCUK EĞİTİM YARDIMI ÖDEMESİ NASIL ALINACAK?

Kaymakamlıklar üzerinden çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak için eğitim yardımı alacak olan ihtiyaç sahibi aileler, bu yardım ödemesini her ay düzenli olarak alabilecekler. Kaymakamlık çocuk eğitim yardımı ödemesi nasıl alınacak sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir; kaymakamlık çocuk eğitim yardımı ödemesi alma hakkı kazanmış olan ihtiyaç sahibi aileler, her ay ödemelerini PTT şubeleri ya da Ziraat Bankası şubeleri üzerinden alabilecekler. Kaymakamlık çocuk eğitim yardımı ödemesi, eğitim devam ettiği sürece her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek.

ÇOCUĞU OLMAYAN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DE YARDIM YAPILACAK

Kaymakamlıklar, çocuk sahibi olmayan ancak ihtiyaç sahibi olan ailelerin de yardımına koşacak. Çocuğu olmayan ancak ihtiyaç sahibi olan ailelere hiçbir sosyal güvenceleri bulunmaması karşılığında aylık yardım ödemesi gerçekleştirilecek.

Kaymakamlık, sosyal güvencesi bulunmayan ihtiyaç sahibi ailelere her ay durumlarına göre 600 TL – 821 TL arasında yardım ödemesinde bulunacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
638 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
87
Başarısız
Komik Komik
75
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
134
Helal Olsun!
lol lol
38
lol
Aşk Aşk
26
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
121
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
90
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 5çocuğum var 3 okula gidiyor zordurumdayim yardim talep ediyorum ikiside ufak bez süt alacak durumum yok yardim eli uzatın evim kira zor durumdayım