Katar’da Nasıl İş Kurulur, En İyi İşyeri Açma Fikirleri


78
764 Paylaşım, 78 points

Yurt dışında en iyi koşullarda çalışma fırsatı sunan ülkelerden birisi olan Katar, iş kurmak isteyenlere de oldukça karlı fırsatlar sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde yurt dışında iş kurma fikrine sahip kişilerin listesinin en başındaki ülkelerden olmayı başarmıştır. Bu yazımızda Katar’da nasıl iş kurulacağını ve en iyi işyeri açma fikirlerini detaylı olarak anlatacağız.

Katar, yurt dışı personel alımının yanı sıra girişimcileri de en çok destekleyen ülkelerden birisidir. Güçlü bir politikaya sahip olan Katar, girişimcilerin en fazla tercih ettiği ülkeler arasındadır. Ülke, girişimcilere fazlasıyla destek vermesiyle bilinmektedir. Girişimcilere verilen desteğin en önemli nedeni ise ülkeyi daha fazla geliştirecek olan fikirlere açık olmasıdır.

Katar’da Nasıl İş Kurulur?Katar’da iş kurmak isteyenler, kendilerine sağlanan imkânlardan sonuna kadar yararlanma hakkına sahiptir. Sunduğu imkânlar sayesinde tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Katar, girişimcilerin de göz bebeği olma yolunda ilerlemektedir. Katar’da iş kurmak için ülkenin sunmuş olduğu sermaye payına dikkat etmek gerekmektedir. Katar’da iş kurmanın başlıca şartı, şirketin %51’lik hissesinin Katarlı ortağa ait olmasıdır. Ülke iş kurmak için fırsat verse de söz sahibinin kendisi olmak ister. Bu özellik birçok girişimci için vazgeçme sebebi gösterilmektedir. Girişimcilerin düşüncelerinden vazgeçmesini engellemek isteyen Katar, son yıllarda %100 yabancı sermaye ile iş fırsatı sunma konusunda da bazı esneklikler sağlamaya başlamıştır.

 Katar’da Yapılabilecek En Karlı İşler Nelerdir?

Yurt dışında bir iş kurmak isteyen girişimciler için Katar’da birçok karlı iş fırsatı sunulmaktadır. Girişimcinin öncelikle dikkat etmesi gereken nokta, ülkenin özelliklerine, ihtiyaçlarına ve iş konusundaki yaklaşımına bakarak hareket etmek olacaktır. İyi bir planlama ve analiz sayesinde oldukça karlı iş fırsatları elde edilebilecektir.

Katar’da en gelişmiş sektörlerin başında inşaat sektörü gelmektedir. Bu sektörde sunulacak olan her yeni fikre açık olan Katar, farklı bulduğu fikirleri hemen değerlendirmeye alacaktır. Bu nedenle girişimcilerin özellikle inşaat alanında değişik fikirlere sahip olması ciddi anlamda kazanç elde etmesini sağlayacaktır. Özellikle inşaat sektöründe gerekli olan malzemeleri temin edecek bir iş kurulması halinde ülkede çok ünlü firmalar arasına girmek oldukça kolay olacaktır.

İyi gelir getiren bir diğer sektör ise Gıda sektörüdür. Yeniliklere açık bir ülke olan Katar’da farklı lezzetler tatmayı seven vatandaşlar, gıda sektöründe oldukça iyi kazanç sağlanmasına yardımcı olacaktır. Ülkede açılması planlanan bir restoran, kafe, yöresel yemek tarzında bir lokanta kısa sürede oldukça ilgi görecektir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
764 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
111
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
49
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
110
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir