Katar Sağlık Personeli Alım Şartları Nelerdir?


64
638 Paylaşım, 64 points

Sağlık personelleri, yurt dışında da oldukça iyi koşullarda iş bulma şansına sahiptir. Asla vazgeçilmeyecek mesleklerden birisi olan sağlık personeli, ülkemizde olduğu kadar diğer ülkelerde de gözde meslekler arasındadır. Bu yazımızda yurt dışında çalışmak isteyen sağlık personelleri için Katar’da verilen iş ilanının detaylarını inceleyeceğiz.

Yurt dışı sağlık personeli alımı, en fazla sağlanan istihdam alanlarından birisidir. Birçok ülke, sağlık alanında çalışmak üzere personel arayışına girmektedir. Sağlık personelinin en fazla talep edildiği ülkelerin başında ise Türkiye gelmektedir. Ülkemiz, sağlık alanında verdiği eğitimin yanı sıra bu alanda çok fazla personel yetiştirmesi nedeniyle, yurt dışı iş alımlarında da ilk planda tutulan ülkeler arasındadır.

Katar Sağlık Personeli Alım Şartları Nelerdir?Sağlık personeli alımı yapan ülkeler arasında Katar yer almaktadır. Petrol zengini olarak bilinen Katar, çalışanlarına sunduğu imkânlar ve verdiği yüksek maaş nedeni ile en çok çalışılan ülkelerdendir. Bu nedenle sağlık personeli alanında çalışmak isteyenlerin yurt dışında en fazla tercih ettikleri ülke Katar olarak bilinmektedir.

Katar, sağlık alanında çalışan bulma konusunda en fazla zorluğu çeken ülkelerin başında gelmektedir. Ülkede bu sektörde çalışacak kişi sayısının az olması, başka ülkelerden sağlık çalışanı almak zorunluluğu doğurmaktadır. Katar’ın personel alımında en fazla tercih ettiği ülkelerin başında Türkiye gelmektedir.

Katar’da Sağlık personeli olarak çalışmak için gerekli olan şartlar şunlardır;

 • Sağlık alanında eğitim almış olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Sağlık durumunun her koşulda çalışmasına uygun olduğunu sağlık raporu ile belirlemek
 • Herhangi bir suçtan dolayı ceza almamış olmak
 • Başvuru için gerekli olan tüm evrakları hazırlamış olmak

Katar’da Sağlık Personeli Olarak Çalışma Şartları Nelerdir?

Katar’da sağlık personeli olarak çalışacak adaylar oldukça iyi imkânlarda çalışma fırsatına sahip olacaklardır. Sağlık personeline olan fazla ihtiyaç nedeniyle ülke genelinde sağlık personeline çok iyi imkânlar sunulmaktadır.

Sağlık personelleri ülkede kısa süre içerisinde on binlerce dolar kazanma şansına sahip olacaktır. Bunun yanı sıra çalışanların kalacakları yer de en iyi şartlarda karşılanmaktadır.

Katar’da Sağlık Personeli Olarak Çalışılacak Bölümler Hangileridir?

Katar’da sağlık personeli olarak çalışmak isteyenlerin iş başvurusu yapabilecekleri bölümler şu şekildedir;

 • Doktor
 • Hemşire
 • Ebe
 • Sağlık teknisyeni
 • Diyetisyen
 • Anestezi uzmanı
 • Radyolog

Katar’da Sağlık Personeli Olarak Çalışanlara Verilecek Maaş Ne Kadardır?

Katar’da çalışanların %80’lik kısmını göçmenler oluşturmaktadır. Ülke çapında çalışan sağlık personeline oldukça yüksek maaşlar verilmektedir. Katar’da sağlık personeli olarak çalışmak isteyenler yıllık 70 bin – 90 bin Dolar arası para kazanma şansına sahip olacaktır. Doların ne kadar yüksek olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman bu rakamın oldukça yüksek olduğu gözlerden kaçmaz.

Şartların bu kadar iyi olması Türk sağlık personellerinin de Katar’da iş bulmayı düşünmesine neden olmaktadır. Katar’da sağlık personeli olarak çalışmak isteyenler, düzenli olarak yayınlanan iş ilanlarını yakından takip etmelidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
638 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
29
Şaşkın
Başarısız Başarısız
128
Başarısız
Komik Komik
100
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
28
Helal Olsun!
lol lol
63
lol
Aşk Aşk
51
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
31
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
113
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

7 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Yazınız için çok teşekkürler öncelikle İş ilanlarını takip edin yazmışsınız ama nereden takip edebiliriz yani hangi sitede

 2. Ben arapça biliyorum,ameliyathane bahriye erbaş hemşiresiyim,plastik cer..dedaktif çalışyorum,sac ekiminde yabancı değilim,katara nasıl gidebilirim