Kaş Ve Kirpikler İçin Doğal Bakım Yöntemleri


65
624 Paylaşım, 65 points

Kaş ve kirpikleri bir insanın yüzündeki en etkili alanlardır. Kişinin kaş ve kirpikleri ne kadar bakımlı ve düzgün görünüme sahipse, o kadar dikkat çekici olacaktır. Bu nedenle kaş ve kirpiklerin bakımına özen göstermek gerekir. Bu yazımızda Kaş Ve Kirpikler İçin Doğal Bakım Yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Kaş ve kirpiklerin bakımlı olması, özellikle kadınlar için çok önemlidir. Yüzün ilk dikkat çeken bölgesi olan gözleri çevreleyen kaş ve kirpikler ne kadar bakımlı olursa o kadar güzel bir görüntüye sahip olunur.KAŞ VE KİRPİKLERİN GÜZEL GÖRÜNMESİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Kaş ve kirpiklerin güzel görünmesi için öncelikle bakımı konusunda dikkatli olmak gerekir. Kaş ve kirpiklerin güzel görünmesi için dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

 • Makyaj yapıldığı zaman asla makyaj ile yatılmamalı: Makyaj ürünleri, cildin nefes almasını engeller, kaş ve kirpikleri saran bu malzemeler bir süre sonra dökülmelere neden olabilir. Bu nedenle yatmadan önce mutlaka makyaj temizlenmelidir.
 • Başkasının makyaj malzemeleri asla kullanılmamalı: Başkalarının kullandığı makyaj malzemelerinin ne kadar hijyenik olduğu bilinemez. Kullanılan ürünlerden bakterilerin taşınması sonucunda kaş ve kirpiklerin zarar görmesi mümkün olacaktır.
 • Makyaj ürünlerinin son kullanma tarihleri kontrol edilmeli: Makyaj malzemeleri, son kullanma tarihi geçtikten sonra zararlı bir kimyasala dönüşecektir. Bu durumda kaş ve kirpiklerde dökülmeler kaçınılmaz olacaktır.
 • Kaş ve kirpiklere düzenli bakım yapılmalı: kaş ve kirpiklere düzenli olarak bakım yapılması, daha doğal ve gür kaş kirpik sahibi olmayı sağlayacaktır. Günümüzde birçok besleyici yağ kullanılarak kaş ve kirpiklerin bakımı kolaylıkla yapılabilir.

KAŞ VE KİRPİKLER İÇİN DOĞAL BAKIM YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Kaş Ve Kirpikler İçin Doğal Bakım Yöntemleri şu şekilde sıralanır;

 • Kirpik temizliği için yeşil çay
 • Kaş ve kirpik besleyen zeytinyağı
 • Kaş ve kirpik çoğaltan hint yağı
 • Kaş ve kirpik uzatan bakım kürü
 • Kirpik bakımı için lavanta yağı

KİRPİK TEMİZLİĞİ İÇİN YEŞİL ÇAY NASIL KULANILIR?

Kirpik temizliği için yeşil çay kullanımı sıklıkla tercih edilmektedir. Göz makyajı temizlendikten sonra yarım bardak sıcak suda 5 dakika demlenecek yeşil çay soğutulur. Temiz bir pamuk demlenen çaya batırılarak kirpik diplerine hafif bastırılarak gözlere kompres yapılabilir. Yeşil çay, kirpik diplerindeki kalıntıları temizler ve kirpik dökülmelerini engeller.

KAŞ VE KİRPİK BESLEYEN ZEYTİNYAĞI NASIL KULLANILIR?

Kaş ve kirpik besleyen zeytinyağı sıklıkla tercih edilmektedir. Zeytinyağı, kaş ve kirpik için mucizevi bir etkiye sahiptir. Mümkünse soğuk sıkma zeytinyağı kulak çubuğu yardımıyla her gece yatmadan önce kaş ve kirpiklere sürülmelidir. Düzenli kullanımda bir ay sonra fark gözle görülür hale gelecektir.

KAŞ VE KİRPİK ÇOĞALTAN HİNT YAĞI NASIL KULLANILIR?

Kaş ve kirpik çoğaltan Hint yağı, sıklıkla tercih edilmektedir. Kaş ve kirpik çoğaltmak için öncelikle bir tatlı kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 ampul E vitamini ve 1 tatlı kaşığı E vitamini yağı karıştırılarak ağzı kapalı bir kaba konur. Bu karışım her gece yatmadan önce temizlenmiş kaş ve kirpiklere kulak çubuğu ile sürülür. Kısa sürede etkisi görülecektir.

KAŞ VE KİRPİK UZATAN BAKIM KÜRÜ NASIL KULLANILIR?

Kaş ve kirpik uzatan bakım kürü sıklıkla tercih edilmektedir. Bakım kürünü hazırlamak için kullanılacak malzemeler şu şekildedir;

 • 1 tatlı kaşığı Hint yağı
 • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı
 • 1 ampul E vitamini veya 1 tatlı kaşığı E vitamini yağı
 • 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli
 • 5 damla badem yağı
 • İsteğe bağlı olarak: 2 damla lavanta yağı

Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra her akşam yatmadan önce kaş ve kirpiklere uygulanmalıdır. Bu bakım kürü sayesinde kaş ve kirpiklerdeki fark kısa sürede fark edilecektir.

KİRPİK BAKIMI İÇİN LAVANTA YAĞI NASIL KULLANILIR?

Kirpik bakımı için lavanta yağı sıklıkla tercih edilmektedir. Lavanta yağı anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Özellikle maskaraya karıştırılarak kullanıldığı zaman kirpiklerin zarar görmesi ve maskaranın daha kolay sürülmesi sağlanacaktır. Maskaranın içerisine 1 – 3 damla kadar lavanta yağı damlatılarak kullanıldığında kirpikler maskaradan daha az zarar görecek ve kirpikler çok daha güzel kokacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
624 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir