Karşınızdaki İnsanın Yalan Söylediğini Gösteren 6 Belirti


79
774 Paylaşım, 79 points

İnsanlar farkında olmasa da yalan söylerken bazı istem dışı hareketler yaparlar. Bu hareketleri bilen bir kişi, karşısındaki kişinin yalan söyleyip söylemediğini kolayca anlayabilir. Bu yazımızda Karşınızdaki İnsanın Yalan Söylediğini Gösteren 6 Belirti hakkında bilgi vereceğiz.

Yalan söylemek, kadın erkek hemen herkesin yaptığı bir şeydir. Yalan söyleyen kişilerin her zaman farklı bahaneleri bulunur. Yalan söyleme sırasında birçok kişi fark etmese de bazı hareketler ve belirtiler sergilemeye başlar.KADINLAR NEDEN YALAN SÖYLER?

Erkeklerin her zaman kadınlardan daha fazla yalan söylediği düşünülse de kadınlar da bu konuda çok da masum sayılmazlar. Kadınların söyledikleri yalanlar genelde pembe yalan sınıfında değerlendirilir. Kadınlar neden yalan söyler? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Kadınlar genel olarak kendilerini küçük düşürücü ve kötü gösterecek durumlarda kaldıkları zaman yalan söylerler. Bununla birlikte kendilerini daha iyi hissetmek adına hayal ettikleri yaşamı gerçek gibi göstermeleri de sıklıkla görülür. Özellikle kilo konusunda birçok kadın yalan söylemektedir. Daha düşük kilolu olduğunu söylemek, bir kadının kendisini çok daha iyi hissetmesini sağlamaktadır.

ERKEKLER NEDEN YALAN SÖYLER?

Erkekler neden yalan söyler? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; erkekler genel olarak düştükleri zor durumlardan kendilerini kurtarmak ve duygularını incitmemek adına yalana başvururlar. Birçok erkek ise ilişkilerinde sevgilisi ile arasını bozmamak adına bazı ufak yalanlara başvurmaktadır. Çapkın erkeklerin de bu konuda sıklıkla yalana başvurdukları bilinen gerçeklerdendir.

KARŞINIZDAKİ İNSANIN YALAN SÖYLEDİĞİNİ GÖSTEREN 6 BELİRTİ NEDİR?

Karşınızdaki İnsanın Yalan Söylediğini Gösteren 6 Belirti şu şekilde sıralanır;

  • El saklamak
  • Yutkunmak
  • Öksürmek
  • Burun kaşımak
  • Hızlı konuşmak
  • Sorulardan kaçmak

KARŞIDAKİ İNSANIN YALAN SÖYLEDİĞİNİ GÖSTEREN EL SAKLAMAK BELİRTİSİ

Karşıdaki insanın yalan söylediğini gösteren el saklamak belirtisi, sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisidir. Samimi insanların elleri her zaman görünür şekilde durur ve avuç içleri yukarı dönüktür. Kişi yalan söylemeye başladığı anda ellerini ya arkasına ya da cebine gizlemeyi tercih eder. Karşınızdaki kişi konuşurken sürekli ellerini gizliyor ise yalan söylediğini kolaylıkla anlayabilirsiniz.

KARŞIDAKİ İNSANIN YALAN SÖYLEDİĞİNİ GÖSTEREN YUTKUNMA BELİRTİSİ

Karşıdaki insanın yalan söylediğini gösteren yutkunma belirtisi, sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisidir. Yutkunma, kişinin söylediği yalanlara karşı bedenin bir tepkisi olarak gösterilebilir. Yalan söyleyen kişi sıklıkla yutkunmaya ve zor konuşmaya başlar. Yalan söylerken sürekli yutkunma ve dudaklarını yalama durumu söz konusu ise kişinin yalan söylediği kolaylıkla anlaşılabilir.

KARŞIDAKİ İNSANIN YALAN SÖYLEDİĞİNİ GÖSTEREN ÖKSÜRME BELİRTİSİ

Karşıdaki insanın yalan söylediğini gösteren öksürme belirtisi, sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisidir. Konuşma sırasında kişi bir anda öksürme nöbetine yakalanıyor ise yalan söylediğini düşünmek doğru olacaktır. Yalan söyleyen kişilerde beyin sinyali ile beden öksürme ile bu yalana karşı koymaya çalışmaktadır. Konuşurken çok fazla öksüren kişilerin yalan uydurmak için zaman kazandığını da düşünmek doğru olacaktır.

KARŞIDAKİ İNSANIN YALAN SÖYLEDİĞİNİ GÖSTEREN BURUN KAŞIMA BELİRTİSİ

Karşıdaki insanın yalan söylediğini gösteren burun kaşıma belirtisi, sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisidir. Burun kaşıma, özellikle beyaz yalanların en klasik belirtisidir. Küçük ve zararsız yalan söyleyen kişiler konuşmaları sırasında sıklıkla burunlarına dokunurlar. Erkeklerde ise bu durum daha çok yüz kaşıma ya da elleri yüzde gezdirme şeklinde görülür.

KARŞIDAKİ İNSANIN YALAN SÖYLEDİĞİNİ GÖSTEREN HIZLI KONUŞMA BELİRTİSİ

Karşıdaki insanın yalan söylediğini gösteren hızlı konuşma belirtisi, sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisidir. Karşısındaki kişinin yalan mı yoksa doğru mu söylediğini anlamak isteyen kişi, konuşmasına dikkat etmelidir. Yapılan araştırmalar genel olarak hızlı konuşan kişilerin yalan söyleme ihtimallerinin yüksek olduğunu ortaya koymaktadır. Bunun başlıca nedeni kişinin hızlı konuşarak yalan söylediğinde bu yalanın ortaya çıkmayacağını düşünmesidir.

KARŞIDAKİ İNSANIN YALAN SÖYLEDİĞİNİ GÖSTEREN SORULARDAN KAÇMA BELİRTİSİ

Karşıdaki insanın yalan söylediğini gösteren sorulardan kaçma belirtisi, sıklıkla başvurulan yöntemlerden birisidir. Yalan söyleyen insanlar, yalanlarının ortaya çıkmaması için kendilerine yöneltilen sorulardan kaçmaya çalışırlar. Normalde çok sakin cevap verilebilecek sorulara bile aşırı tepki verebilirler. Bununla birlikte yalan söyleyen kişiler karşısındaki kişiye de mümkün olduğunca soru sormazlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
774 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir