Karıncaları Evden Uzaklaştırmanın 10 Pratik Yolu


66
654 Paylaşım, 66 points

Yaz aylarının en büyük sorunlarından birisi kuşkusuz karıncalardır. Havaların ısınması ile ortaya çıkan karıncalar, özellikle kırıntı olan evlere gelirler ve kurtulması oldukça zor olur. Karıncalar zararsız canlılar olmakla birlikte kimse evinde karıncalar ile mücadele etmek istemez. Bu yazımızda Karıncaları Evden Uzaklaştırmanın 10 Pratik Yolu hakkında bilgi vereceğiz.

Karıncalar, insanların zararsız küçük dostlarıdır. Tek dertleri kendilerine yiyecek toplamak olan karıncalardan zarar vermeden kurtulmak için bazı yöntemleri kullanmak gerekir.KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMANIN 10 PRATİK YOLU NELERDİR?

Karıncaları Evden Uzaklaştırmanın 10 Pratik Yolu şu şekilde sıralanır;

  • Sirke
  • Limon suyu
  • Diyatomlu Toprak
  • Nane
  • Kahve
  • Tarçın
  • Tebeşir ve Bebek Pudrası
  • Kırmızı Biber ve Karabiber
  • Narenciye Kabukları
  • Sabunlu Su

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN SİRKE KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için sirke kullanmak gerekir. Sirke ve su karışımı, karıncaları uzaklaştırmak için kullanılabilecek en doğru yöntemlerden birisidir. Caydırıcı etkiye sahip olan bu karışım karıncaların koku izlerini kaybettirmektedir. Doğal mikrop kırıcı özelliği ile kısa sürede etkisini gösterecektir.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN LİMON SUYU KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için limon suyu kullanmak gerekir. Limon suyu da tıpkı sirke gibi karıncaların takip ettikleri koku izlerini ortadan kaldırır. Özellikle karıncaların giriş ve çıkış noktalarına limon suyu püskürtülmesi durumunda karıncaların gelişi durdurulabilir. Limon suyu aynı zamanda mikrop ve bakterileri de öldürecektir.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN DİYATOMLU TOPRAK KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için Diyatomlu Toprak kullanmak gerekir. Diyatomlu toprak, suda yaşayan organizmaların fosilleşen kalıntılarından oluşan doğal bir bileşen olarak bilinir. Temizlik ve dezenfekte işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle karıncaların uzaklaştırılmasında çok etkilidir. Diyatomlu toprak, kapı, pencere ve mobilya arkalarına dökülerek karıncaların gelişini azaltacaktır.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN NANE KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için nane kullanmak gerekir. Nane doğal bir böcek savar olarak bilinir. Kokusu sayesinde karıncaların evden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Karıncaların yoğun olduğu bölgelere nane yağına batırılmış pamuk koyarak kısa sürede uzaklaşmalarını sağlamak mümkün olacaktır.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN KAHVE KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için kahve kullanmak gerekir. Kahve, keskin kokusu sayesinde karıncaların evden uzaklaşmasını sağlamaktadır. Toz kahve ve filtre kahve karıncaların yoğunlukta olduğu bölgelere dökülerek karıncaların gelmesi engellenebilir.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN TARÇIN KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için tarçın kullanmak gerekir. Tarçın, karıncalardan kurtulmak için kullanılabilecek en etkili yöntemlerden birisidir. Karıncaların yoğun şekilde bulunduğu bölgelere tarçın serpildiğinde karıncaların uzaklaştığı görülecektir.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN TEBEŞİR VE BEBEK PUDRASI KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için tebeşir ve bebek pudrası kullanmak gerekir. Tebeşir ve bebek pudrası, karıncaların uzaklaştırılması için sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisidir. Özellikle kapı, pencere ve duvar kenarlarında kullanılarak karıncaların kısa sürede uzaklaştırılması mümkün olacaktır.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN KIRMIZI BİBER VE KARABİBER KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için kırmızı biber ve karabiber kullanmak gerekir. Karıncaların en çok rahatsızlık duyduğu kokuların başında kırmızı biber ve karabiber gelmektedir. Karıncaların yoğun şekilde bulunduğu noktalara bu baharatlardan dökerek ya da su karışımı ile bu biberlerden hazırlayarak kısa sürede kurtulmak mümkün olacaktır.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN NARENCİYE KABUKLARINI KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için narenciye kabuklarını kullanmak gerekir. Narenciye kabukları, özellikle kış mevsiminde sıcak alanlara gelen karıncaları uzaklaştırmak için kullanılabilir. Narenciye kabuklarında karıncaların beslendiği mantar türleri için toksit özelliği bulunmaktadır.

KARINCALARI EVDEN UZAKLAŞTIRMAK İÇİN SABUNLU SU KULLANMAK

Karıncaları evden uzaklaştırmak için sabunlu su kullanmak gerekir. Sabunlu su, en pratik karıncalardan kurtulma yöntemlerinden birisidir. Evin temizlenmesinin yanı sıra karıncaların koku izini de kaybetmek için kullanılabilir. Sabun içerisinde barındırdığı koku ve kimyasallar sayesinde karıncaları uzaklaştırır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
654 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir