Kan Tahlil Sonuçları Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?


77
754 Paylaşım, 77 points

Kan tahlili sağlık durumunu öğrenmek ya da herhangi bir rahatsızlık durumunda ilk talep edilen tahlildir. Kan tahlili veren hastalar, tahlil sonuçlarını internet üzerinden kolayca sorgulama ve öğrenme şansına sahiptir. Bu yazımızda Kan Tahlil Sonuçları Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Günümüz teknolojisi ile her türlü işimizi kolaylıkla yaptığımız internet, sağlık konusunda da her türlü işlemi yapma şansını sunmaktadır. Bu işlemlerden birisi de kan tahlili sonuç sorgulama ve öğrenme işlemidir.KAN TAHLİL SONUÇLARI SORGULAMA VE ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

Herhangi bir nedene bağlı olarak kan tahlili vermiş olan hastalar, sonuçlarını internet üzerinden kolaylıkla görüntüleme şansına sahip olurlar. Kan tahlili sonuçlarını görüntülemek için kullanılabilecek birkaç yol bulunmaktadır. Tahlil vermiş olan hasta, istediği yöntemi kullanarak kolaylıkla tahlili sonuçlarını öğrenebilecektir.

Kan Tahlil Sonuçları Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • İnternet üzerinden kan tahlil sonucu sorgulama ve öğrenme
  • E nabız üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme
  • E devlet üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme
  • MHRS üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme
  • ALO 182 üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme

İNTERNET ÜZERİNDEN KAN TAHLİLİ SONUCU SORGULAMA VE ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

İnternet üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme işlemi oldukça kolaydır. Kan tahlili sonucunu öğrenmek için öncelikle tahlilin nerede yapıldığı belirlenmelidir. Sağlık ocağında yapılan kan tahlili sonuçları ve hastanede yapılan kan tahlili sonuçları farklı siteler üzerinden öğrenilebilmektedir.

İnternet üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme işlemini yapmak için hastanın elinde kan tahliline ait barkod, dosya numarası gibi bilgilerin olması gerekmektedir. Bu bilgilerin olmaması durumunda internet üzerinden tahlil sonucu görüntülemek mümkün olmayacaktır.

İnternet üzerinden sağlık ocağı kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme işlemi için İl sağlık Müdürlüğü resmi internet sitesine giriş yapmak ve gerekli bilgileri sisteme girmek gerekmektedir. Bilgilerin girilmesinin ardından tahlil sonuçları görüntülenebilecektir. Hastanede yapılan tahlil sonuçları için ise öncelikle il ve hastane seçimi yapıldıktan sonra gerekli bilgiler sisteme girilmelidir.

E NABIZ ÜZERİNDEN KAN TAHLİLİ SONUCU SORGULAMA VE ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

E nabız üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme işlemi oldukça kolaydır. E nabız uygulamasına giriş yapan hasta, T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme girişinin ardından e nabız uygulama menüsünde yer alan “Tahlillerim” bölümünden son yaptırdığı kan tahlili sonuçlarını anında görüntüleyebilecektir.

Tahlillerin bölümünden aynı zamanda geçmişte yapılmış olan tüm tahlilleri de görüntüleme şansı bulunmaktadır. E nabız üzerinden hem sağlık ocağı hem de hastanede yapılmış olan kan tahlili sonuçları görüntülenebilir.

 

E DEVLET ÜZERİNDEN KAN TAHLİLİ SONUCU SORGULAMA VE ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

E devlet üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme işlemi oldukça kolaydır. E devlet sistemi üzerinden tahlil sonucu görmek isteyen hastaların öncelikle e – devlet sistemine giriş yapması gerekmektedir.

Sisteme girişin ardından arama çubuğuna e nabız yazılarak e nabız sistemine geçiş yapmak gerekmektedir. E nabız sistemine geçişin ardından kan tahlili sonuçları kısa bir sürede görüntülenebilecektir.

MHRS ÜZERİNDEN KAN TAHLİLİ SONUCU SORGULAMA VE ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

MHRS üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme işlemi oldukça kolaydır. Kan tahlili sonucunu görmek isteyen hastaların öncelikle MHRS sistemine giriş yapması gerekmektedir. T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılmalıdır.

Sisteme girişin ardından MHRS sitesinin aya sayfasında yer alan “MHRS tahlil Sonucu Sorgulama” bölümüne giriş yapılmalıdır. Bu bölümden tahlilin yapıldığı hastane seçildikten sonra kan tahlili sonucu kolaylıkla öğrenilebilir.

ALO 182 ÜZERİNDEN KAN TAHLİLİ SONUCU SORGULAMA VE ÖĞRENME NASIL YAPILIR?

ALO 182 üzerinden kan tahlili sonucu sorgulama ve öğrenme işlemi oldukça kolaydır. Kan tahlili vermiş olan bir kişi, ALO 182 hastane randevu sistemini arayarak kan tahlili sonuçları hakkında bilgi alabilir.

ALO 182 arandıktan sonra yetkili kişiye T.C. kimlik numarası ve diğer gerekli bilgileri verdikten sonra kan tahlilinin yapıldığı hastane söylenerek kısa sürede kan tahlili sonuçları hakkında bilgi almak mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
754 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir