Kan Gruplarının Hastalıklar Üzerindeki Etkisi


63
614 Paylaşım, 63 points

İnsanlar farklı kan gruplarına sahiptir. Kan grupları, insanların hayatları ile ilgili önemli detayları etkilerler. Bu detayların başında sağlık gelir. Kan grupları hastalıklar üzerinde etkilidir. Kan gruplarına göre farklı hastalıklara sahip olmak mümkündür. Bu yazımızda Kan Gruplarının Hastalıklar Üzerindeki Etkisi hakkında bilgi vereceğiz.

Kan grupları, hastalıklar üzerinde oldukça etkilidir. Kişinin kan grubuna göre bazı hastalıklara sahip olma ihtimali daha yüksek olacaktır. Bu nedenle kan grubuna göre hangi hastalıklara yakalanmanın daha yüksek ihtimal olduğu kolaylıkla söylenebilir.KAN GRUPLARININ HASTALIKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ NELERDİR?

Kan gruplarının hastalıklar üzerindeki etkisi şu şekilde sıralanır;

  • 0 kan grubu: 0 kan grubuna sahip olan kişilerin önemli hastalığa yakalanma riski oldukça düşüktür.
  • A kan grubu: A kan grubuna sahip olan kişilerin bütün kanser türlerine yakalanma riski bulunmaktadır.
  • AB kan grubu: AB kan grubuna sahip olan kişilerin bütün kanser türlerine yakalanma riski bulunmaktadır.

KAN GRUPLARININ HANGİ KANSER TÜRLERİNE YAKALANMA İHTİMALİ YÜKSEKTİR?

Kan grupları bazı kanser türlerine daha yatkın olmaya neden olur. Kan gruplarının hangi kanser türlerine yakalanma ihtimali yüksektir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

MİDE KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Mide kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; mide kanseri A – B – AB kan grupları için riskli grup olarak gösterilebilir. 0 kan grubu ise mide kanseri yönünden daha şanslı kan grubu olarak söylenebilir.

GÖĞÜS KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Göğüs kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; göğüs kanseri için en riskli grup a ve AB gruplarıdır. Özellikle bu kan grubundaki kadınlar için kansere yakalanma ihtimali oldukça yüksektir. 0 ve B kan grubuna sahip kadınlarım göğüs kanserinden kurtulma hızı ise oldukça yüksektir.

BEYİN TÜMÖRLERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Beyin tümörleri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; beyin tümörleri ve sinir sistemi ile ilgili kanser türleri en çok A ve AB grubu üzerinde risk oluşturmaktadır. Bu kan grubunda olan kişilerin tümör ve sinir sistemi kanserine yakalanma ihtimali daha yüksek olacaktır.

RAHİM KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Rahim kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; rahim kanseri en çok A ve AB kan grupları üzerinde risk oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra kadınlarda ise en çok B kan grubuna sahip olan kişilerin rahim kanseri olma ihtimali yüksek oluyor.

BAĞIRSAK KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Bağırsak kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bağırsak kanseri için riskli bir kan grubu belirlenmemiştir. Özellikle söylenebilecek bir kan grubu olmamakla birlikte tüm kan gruplarının bu kanser türüne yakalanma ihtimali bulunmaktadır.

SİNDİRİM YOLU KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Sindirim yolu kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; sindirim yolu kanserinin içerisine dudak kanseri, dil kanseri, yanak kanseri, diş eti kanseri, yemek borusu kanseri ve tükürük bezi kanseri yer almaktadır. Bu kanser türleri en fazla A ve AB kan grupları için risk oluşturmaktadır.

MİDE KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Mide kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; mide kanserinin en risk oluşturduğu kan grupları A ve AB kan grupları olarak gösterilebilir. Bu kan gruplarında mide asidinin düşük olması kanser ihtimalini artırmaktadır.

PANKREAS KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Pankreas kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; pankreas kanseri A ve AB kan grupları için oldukça riskli bir kanser türüdür. Bu grupta yer alan kişiler, pankreas, karaciğer, safra kesesi, safra yolu gibi kanserler konusunda tehlikelidir. B kan grubuna sahip olan kişilerin ise sıklıkla kabuklu yemiş tüketmesi durumunda bu kanser türlerine yakalanma ihtimali yükselecektir.

LENF VE LÖSEMİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Lenf ve lösemi hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Lenf ve lösemi kanseri, 0 kan gruplarının sıklıkla yakalandığı kanser türlerinden birisidir. En tehlikeli kan grubu olan 0 kan grubunun bu kansere karşı çok dikkatli olması gerekir.

DERİ VE KEMİK KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Deri ve kemik kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; deri ve kemik kanseri, en çok 0 kan grubu olan kişiler için risklidir. 0 ve B kan grubuna sahip olan kişilerin bu kanser türlerine karşı bağışıklıkları bulunmamaktadır.

MESANE KANSERİ HANGİ KAN GRUBU İÇİN RİSKLİDİR?

Mesane kanseri hangi kan grubu için risklidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; mesane kanseri en fazla A ve B kan grupları için risk oluşturmaktadır. Ancak bu kanser türünde en büyük risk kesinlikle AB grubunda olan kişilerde geçerlidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir