Kağıt Toplayarak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?


59
574 Paylaşım, 59 points

Her gün hemen her sokakta bir kağıt toplayıcı görmek mümkündür. Kağıt toplama ile para kazananların bu kadar çok olması, bu işin ne kadar karlı olabileceği sorusunu akıllara getirir. Bu yazımızda Kağıt Toplayarak Ne Kadar Kazanabilirsiniz sorusuna cevap vereceğiz.

İnsanlar çevrelerinde sıklıkla kağıt toplayıcılarını görürler. Çok zor bir iş olmakla birlikte iyi para kazanmanın yollarından birisi kağıt toplayıcılığı olarak gösterilebilir. Kağıt toplayarak sürekli olarak para kazanmak mümkündür.KAĞIT SATIŞ FİYATLARI NEDİR?

Kağıt satış fiyatları sürekli olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak fiyatlara bakıldığı zaman bir kilo kağıdın 50 kuruştan satılabileceğini söylemek mümkündür. Bir günde 1 ton kağıt toplayan bir satıcı, bu kağıttan günlük 500 TL kazanma şansına sahip olacaktır.

Kağıt toplayıcıların para kazanmasında cinsiyet ayrımı da oldukça önemlidir. Bu işte erkekler kadınlardan çok daha fazla kağıt toplama şansına sahiptir. Kadınlar günlük olarak ortalama 100 – 150 kilo kağıdı anca taşıyabilirler. Bu nedenle kadın kağıt toplayıcılar erkek kağıt toplayıcılardan daha düşük kazanç elde edebilirler.

TOPLANAN KAĞITLAR NEREYE SATILIR?

Kağıt toplayıcıların toplanan kağıtları nereye satıyor sorusuna şu şekilde cevap verilebilir kağıt toplayıcılar topladıkları kağıtları geri dönüşüme verirler.  Bu kağıtlar yeniden dönüştürülerek tekrar üretim aşamasına geçirilir. Yeni üretilmiş bir kağıt ortalama 2 – 4 TL fiyata kadar çıkabilmektedir.

Geri dönüşüme gönderilecek kağıtların kilosu ise 50 kuruştan kolaylıkla satılabilmektedir. Kağıt toplayıcılar, her gün topladıkları kağıtları geri dönüşüm firmasına teslim ettikten sonra ödemelerini hemen alabilirler.

KAĞIT TOPLAYICILAR NEREDEN KAĞIT TOPLAR?

Kağıt toplayıcılar nereden kağıt  toplar sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; kağıt toplayıcılar genel olarak çöplerden ya da yol kenarlarından kağıt toplamaktadır. Bazı market ya da bakkalların da kağıt toplayanlara yardım ettiği bilinmektedir.

Bir kağıt toplayıcı dün içerisinde ortalama 300 – 400 kilo kadar kağıt toplayabilir. Kağıt toplama işi yaparak oldukça yüksek tutarda para kazanan ve çok iyi şartlarda yaşayan insanlar olduğu bilinmektedir.

KAĞIT TOPLAYARAK NE KADAR KAZANABİLİRSİNİZ?

Kağıt toplayarak oldukça iyi kazanç elde etmek mümkün. Bu iş sanıldığından çok daha zor olmakla birlikte gün içerisinde 200 – 300 kilo kağıt toplayarak iyi bir kazanç elde etmek mümkün olacaktır. Bazı kağıt toplayıcılar günlük 1 ton kağıt dahi toplama kapasitesine sahiptir.

Kağıt toplayarak ne kadar kazanılır sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse haftanın 4 – 5 günü kağıt toplayan bir kişi ortalana 3 – 4 – 5 bin TL’ ye kadar kazanç elde edebilir.

Kağıt toplayıcıların elde ettikleri kazanç arabayla ya da yürüyerek kağıt toplama durumuna göre değişiklik gösterir. Araba ile kağıt toplayanlar çok daha fazla kağıt toplama ve kazanç elde etme şansına sahiptir. Yürüyerek kağıt toplayanların ise biraz daha kısıtlı kazancı olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir