Kadınlar Neden Aldatır, Evli Kadını Aldatmaya İten Nedenler Nelerdir?


87
870 Paylaşım, 87 points

Günümüzde kadınlarda en az erkekler kadar eşlerini aldatmaktadır. Bir insanın eşini aldatması her ne kadar yanlış bir tavır da olsa, birçok kadını bu duruma iten nedenler bulunmaktadır. Bu yazımızda Kadınlar Neden Aldatır, Evli Kadını Aldatmaya İten Nedenler Nelerdir sorularına cevap vereceğiz.

Uzun yıllardır süregelen ve çok yanlış olan “erkek aldatır ama kadınlar asla” düşüncesi özellikle son yıllarda yıkılmaya başladı. Günümüzde özellikle evli olan birçok kadın, farklı nedenlere bağlı olarak eşini aldatabiliyor. Özellikle son yıllarda yaşanan boşanma davalarının gerekçelerinde kadının aldatma sebebinin yükselmesi dikkatlerden kaçmıyor.KADINLAR NEDEN ALDATIR?

Kadınların eşlerini aldatması, genel olarak daha gizli ve sessiz şekilde gerçekleşir. Erkekler için eşini aldatmak çoğu zaman bir övünç kaynağı ve çapkınlık gibi gösterilerek ortalığa dökülürken, kadınlar bu işi daha sessiz ve sakin yaparlar. Bu nedenledir ki kadınlar daha az aldatıyor izlenimi oluşur. Ancak görüneni aksine kadınlar da en az erkekler kadar eşlerini aldatmaktadır.

Kadınların eşlerini aldatması için genel olarak bazı nedenler bulunur. Yuvasında mutlu olan kadınların çoğu, böyle bir düşünceyi aklından bile geçirmezken bazıları yaşadığı eksikliklerden dolayı eşini aldatma yoluna girerler.

EVLİ KADINI ALDATMAYA İTEN NEDENLER NELERDİR?

Evli kadınları aldatmaya iten birçok neden vardır. Bu nedenlerin ne kadar aldatmak için yeterli sebeptir bilinmez ancak, kadınların çoğu bu nedenleri kullanarak eşlerini aldatmaktadır. Evli kadını aldatmaya iten nedenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Cinsel hayattan kaynaklı aldatma
  • Eşinden intikam almak için aldatma
  • Kötü giden evliliğinden kopmak için yapılan aldatma
  • Eşin ilgisizliğinden kaynaklı aldatma
  • Para ve güç elde etmek için aldatma
  • Meraktan aldatma

KADINLARDA CİNSEL HAYATTAN KAYNAKLI ALDATMA NEDİR?

Kadınlarda cinsel hayattan kaynaklı aldatma, genel olarak evliliğinde cinsel tatmin yaşayamayan kadınların aldatma nedenidir. Cinsel hayattan istediklerini alamayan, baskılanan kadınlar, daha farklı deneyimler yaşamak, cinsel isteklerini daha rahat tatmin etmek, farklı cinsel deneyimler yaşamak adına eşlerini aldatabilir. Aile ile birlikte kalabalık ortamlarda yaşayan ve bu nedenle cinsel hayatında özgür olamayan ya da seks hayatında eşin bencilce davranması da kadınları aldatmaya itmektedir.

KADINLARDA EŞİNDEN İNTİKAM ALMAK İÇİN ALDATMA NEDİR?

Kadınlarda eşinden intikam almak için aldatma, genel olarak eşinin kendisini aldattığını öğrenen kadınlar tarafından yapılır. Bir kadın, eşinin kendisini başka bir kadınla aldattığını öğrendiği zaman aynı şekilde ceza vermek için eşini başka bir adamla aldatabilir. Bu durum tamamen psikolojik ve kadının öğrendikleri karşısında girdiği depresyondan kaynaklı bir durumdur.

KADINLARDA KÖTÜ GİDEN EVLİLİKTEN KOPMAK İÇİN YAPILAN ALDATMA NEDİR?

Kadınlarda kötü giden evlilikten kopmak için yapılan aldatma, genel olarak eşi ile artık evliliğini yürütemeyeceğini anlayan kadınlar tarafından yapılır. Kadın, evliliğinin oluru olmadığını fark ettiğinde bazen kendisine yeni bir güvenli liman arayışına girebilir. Bu durumda yeni bulunan bir sevgili ya da eş adayı ile kendisini güvence altına alan kadınlar, eşlerinden boşanma kararı alır.

KADINLARDA EŞİN İLGİSİZLİĞİNDEN KAYNAKLI ALDATMA NEDİR?

Kadınlarda eşin ilgisizliğinden kaynaklı aldatma, genel olarak ilgisiz, sevgisiz ve özensiz eşlerden kaynaklı olarak yapılır. Kadınlar, eşlerinden hemen her koşulda ilgi ve sevgi bekler, güzel bir söz duymak, özel günlerde kendisini özel hissettirmelerini ister. Ancak birçok eş bu durumu önemsememekte ve karısına yeterli ilgiyi, sevgiyi göstermemektedir. Böyle durumlarda kadınlar, kendilerine daha fazla ilgi gösteren bir erkekle karşılaştıklarında ona doğru kayarlar.

KADINLARDA PARA VE GÜÇ ELDE ETMEK İÇİN ALDATMA NEDİR?

Kadınlarda para ve güç elde etmek için aldatma, sıklıkla görülen aldatma türlerinden birisidir. Bazı kadınlar için para ve güç her şeyden daha önemlidir. Eşinde yeterli para ve gücü bulamayan kadınlar, çok daha zengin ve güçlü bir erkek bulduklarında her şeyi arkalarında bırakarak ona gidebilirler. Para, lüks yaşam, doya doya alışveriş yapabilme, iyi yaşam şartları gibi birçok etken kadınların eşlerini aldatmalarına neden olabilir.

KADINLARDA MERAKTAN ALDATMA NEDİR?

Kadınlarda meraktan aldatma, görülebilecek en geçersiz ve saçma aldatma nedenidir. Bazı kadınlar sadece meraktan eşlerini aldatabilirler. Aldatmanın, evliyken bir başkasıyla olmanın nasıl bir duygu olduğunu merak eden kadınlar, bu merak duygularını tatmin etmek için aldatma yoluna gidebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
870 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
13
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
63
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
85
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir